Тема. Про захисників України. Воїни АТО.
Мета: виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, почуття вдячності воїнам АТО за захист Вітчизни; розвивати в учнів бажання брати участь у допомозі і підтримці захисників Вітчизни; формувати активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної Української держави та захисту її кордонів.
Обладнання: презентація, прапорці, листівки «Голубки миру».
Хід заняття
I. Вступна частина
Доброго дня учні, согодні виховне заняття проведу з вами я.
Мене звати Олеся Миколаївна. Тема нашого заняття : « Про захисників України. Воїни АТО.» Оскільки наша тема є патріотичною то пропоную вам розпочати наше заняття , проспівавши куплет Гімну України!
Ще не вмерла України, ні слава, ні воля,
Ще нам, браття українці, усміхнеться доля.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Багато людей чули про такі поняття, як «патріот» і «патріотизм».
- Учні, а ви знаєте хто такий патріот?
- Патріот-це людина яка захищає свою державу, шанує традиції своєї країни, любить свій народ.
Патріот- це людина яка любить свій народ і свою Батьківщину незважаючи ні на що,яка відчуває любов до духовних, культурних і матеріальних цінностей своєї Батьківщини, бажає зберегти її культурні надбання. Захищає інтереси своєї громади, і народу в цілому.
Слово «патріот» походить від слова «патріотизм». Поняття патріотизму відомо світу з давніх часів.У буквальному сенсі «патріотизм» означав «Батьківщина» і приписувався до якого-небудь міста, де народилась людина.
- На вашу думку, який повинен бути обов'язок у громадянина перед державою?
- У громадянина перед державою обов’язком є захищати територію своєї держави; знати державну мову, символи; берегти традиції і культуру.
В Конституції України за ст.65 головним обов'язком є: захищати Вітчизну, територію України, її незалежність; шанувати державні символи; відбувати військову службу відповідно до закону.
- Як ви вважаєте, які риси притаманні патріоту?
- Патріоту притаманні такі риси як: мужність, сила, рішучість ,відданість, віра, наполегливість.
- А тепер давайте з вами пограємо в гру. Гра називається «Захисник»
Гра « Захисник»
Учням зачитується слова, які характеризують риси людини-патріота і які не притаманні йому. Якщо, дане слово притаманне людині-патріоту то учні піднімають голубий прапорець, якщо ні — жовтий.
Відносяться -повага до батьків, повага до свого роду, повага до традицій ; працьовитість; відповідальність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати Батьківщину; повага до Конституції, законів Української держави; знання державної мови.
Не відносяться — злість; байдужість; зневага ; підступність; брехня; вбивство.
-В нашій країні започаткувалась традиція відзначати день Захисника України, та вшановувати пам’ять воїнів які боролись за незалежність держави.
-Хто знає коли відзначають день Захисника України?
- День Захисника України відзначають 14-го жовтня.
-Також, хочу зазначити, що 14-го жовтня відзначається день святої Покрови Пресвятої Богородиці, і водночас день Українського козацтва.
III. Основна частина
- Учні, а чи знаєте ви ,що таке АТО?
- АТО-це певна операція під час якої воїни захищають нашу державу,не дають змогу проникнути ворогам на територію країни, запобігають вчиненню певних злочинів.
АТО -це антитерористична операція, яка спрямована на запобігання або припинення терористичних актів чи злочинів, які вчиняються з терористичною метою.
-А хто такі воїни АТО?
- Воїни АТО це люди які захищають нашу країну, віддають свої життя за збереження ношої держави, борються з ворогами які проникають на територію нашої держави.
Воїни АТО- це віддані Україні люди , які запобігають проникненню ворогів на територію України, та запобігають винекнинню злочинів.
- А зараз учні, я вам розповім легенду, ви уважно слухайте і в кінці ми зробимо з вами висновок з даної легенди.
Легенда
Збереглася давня легенда ще козацьких часів:коли на країну нападали вороги зі сходу і заходу, півдня і півночі, коли в нерівних боях полягали кращі захистники народу, на велику раду зібралися старі вожді, наймудріші книжники, сліпі кобзарі.”що чинити далі? - з болем і розпачем запитували они.- Розбиті наші останні полки, захоплені ворогами останні фортеці... ” І тоді піднялися най древніші із кобзарів:
-Не правда , - сказали вони,- останній полк ніколи не може бути розгромлений, остання фортеця ніколи не здається! Бо це те , що в душі кожного: наша дума, наша пісня, прадавні звичаї і традиції. Їх можна віддати лише добровільно- але ми не відамо, бо ми народ одвічний , потужний і життєдайний. Биті, знекровлені палені й топтані, ми знову піднімемося із руїн, із попелу, і знову воскреснемо, розквітнемо, забуяємо!..
- Отже, який ми можемо зробити висновок з даної легенди?
- З даної легенди ми можемо зробити такий висновок: ми можемо порівняти наших воїнів із козаками, тому що, як би їм не було важко, які б перепони не зустрічались на їхній дорозі вони завжди йдуть до останнього незважаючи нінащо; вони ніколи не здаються і не втрачають віри на краще.
- Так, молодці. А зараз давайте трішки відпочинемо і проведемо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)
Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)
Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)
Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)
Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)
Так — так — так! (стрибають на місці).
-В звязку з подіями , які на даний час переживає наша країна, багато наших воїнів віддали свої життя захищаючи нашу честь та гідність. Для того , щоб ви знали своїх героїв , я хочу показати вам їх фото, включаючи тих бійців, які родом з нашого міста Мукачева.(показ фото)
- А тепер учні, за відважність і героїзм наших захисників вшануймо разом їх хвилиною мовчання.
-Не зважаючи на всі ті сумні ситуації, які трапились в нашій країні ми повинні пам'ятати і про тих героїв , воїнів, які досі захищають нас . Для цього я пропоную вам зіграти в гру.
Гра «Побажання»
-На ваших столах ви бачите голубку. Дана голубка є символом миру. Для того , щоб підтримати наших героїв, ми напишемо їм свої побажання на голубці, і відправимо їм.
IV. Підсумок заняття
-Що ви дізналися на даному занятті ?
- На даному занятті ми дізнались хто такий патріот, познайомились з воїнами які захищають нашу державу, дізнались що таке АТО.
-Хто такий патріот?
- Патріот- це людина яка любить свій народ і свою Батьківщину; береже, шанує культуру і традиції своєї країни; захищає інтереси своєї громади і народу в цілому.
-Коли відзначають день Захисника України?
- День Захисника України відзначають 14-го жовтня.
- Яким повен бути захисник?
- Захисник повинен бути сміливим, сильним, відважним, рішучим.
-І на кінець , хочу вам побажати ,щоб ви ніколи не здавались, які б перепони не зустрічались у вашому житті і щоб ваш вогник віри на краще ніколи не згасав. Слава Україні! Героям Слава!