Виховна година. "Свято Єднання ( до Дня Соборності України )"

Про матеріал

Конспект виховної години "Свято Єднання ( до Дня Соборності України )" написаний для учнів 7 - 8 класів. До нього складена презентація.

Ознайомитись з презентацією можна на сайті чи за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=13dzVvUnf9REewAoVcqcNpWoiKxD1El3n

Ознайомитись з запитаннями до кросворду (використовується в конспекті) можна за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1hY1KDv50lFKgrHr1wiCp054cBGpxnf8-


Перегляд файлу

Свято Єднання (до Дня Соборності України)

 

Мета: поглиблювати знання учнів з історії становлення і формування української держави; спонукати до самостійного вивчення історії свого народу; виховувати патріотичні почуття.


 (Слайд   2 )      

 Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини…Немає життя без України, бо Україна – це мати, яку не вибирають, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі, бо Україна – це наше минуле, сьогодення і майбутнє.


(Слайд 3 )    

Вишита колоссям і калиною
Вигойдана співом солов’я.
Звешся веселково Україною,
Нене зачарована моя.

(Слайд 4 )      

 «Народ живий, допоки жива його історична пам’ять. Багато століть Україну грабували, нищили , рвали на шматки , розділяли, прирікаючи на голод, біди, смерть.
  І у теперішній час, час повернення народові його історичної пам’яті, особливу роль повинно відігравати об’єктивне висвітлення історичних подій, що пов’язані із формуванням і становленням української держави.

  Одна з таких подій стала і стала поштовхом до щорічного відзначення дня, що об’єднав український народ у віковічному прагненні  жити в незалежній і єдиній Україні.

Про який день йдеться дізнаємося, розгадавши кросворд.

 

(Слайд  5  ) Вчитель зачитує запитання до кросворду. Учні - розгадують

 

(Слайд  6  ) Зашифроване слово - соборність

 

(Слайд  7  )

 

( Слайд 8 )

 • 22 січня 2017 року Україна святкує 98-річницю об’єднання своїх східних та західних земель.
 • День соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

  В 1917 році, після повалення царської влади, український народ, який довгий час був під гнітом російського царизму, утворив Українську Народну Республіку. Після перемоги буржуазно-демократичної революції в Австро-Угорщині, а також у результаті збройного повстання 1 листопада 1918 року у Львові та інших містах цього краю постала Західноукраїнська Народна Республіка. Утворений уряд ЗУНР у своїй зовнішній політиці на перше місце поставив питання державного об’єднання з Наддніпрянською Україною.


(Слайд  9  )    

  Проголошення злуки відбулося о 12 годині 22 січня 1919 року на Софіївській площі у Києві.
Віднині воєдино зливаються, століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ , увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу”.
 

(Слайд 10  )    

  22 січня 1919 року сталася важлива подія в житті нашого народу – Акт Злуки двох Українських республік.

    Вперше за багато століть об’єдналися дві частини єдиної Української держави, об’єднався наш український народ, щоб разом у вільній країні відродити власну історію, рідну мову, багату духовну культуру, політично та економічно сильну державу.

  Та не судилося в ті роки збутися мріям українських людей. Наші землі знову опинилися в кабалі тоталітарних держав. На довгі роки українцям заборонили навіть згадувати про День Соборності, щоб назавжди заглушити прагнення нашого народу до волі, до щасливого незалежного майбутнього.   

  Та не зумів і не зуміє ніхто зламати український народ, поставити його на коліна.
 

(Слайд  11  )    

  У січні 1990 року, вперше за багато років заборон , з допомогою демократичних сил, було відзначено День Соборності України – 71 річницю від дня проголошення акта Злуки УНР і ЗУНР.

 

(Слайд  12  )    

  21 січня 1990 року між Києвом і Львовом був утворений «живий ланцюг» – «Українська хвиля». Тоді він з'єднав Київ та Львів руками 450 тис. людей і став подією, становлення Незалежності України.

  Ця подія закріплювала у свідомості громадян ідею непорушної єдності українських земель, всього українського народу

   Мільйони українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

 

(Слайд 13,   )   

  Подібні «живі» ланцюги створювалися й в інших містах України.

 

(Слайди 14, 15   )    

   «Цьогоріч подія відбудеться вп'яте. Об 11-й годині збираємося з обох боків мосту Патона або біля станцій метро Лівобережна та Дружби народів. З собою мати купу синьо-жовтої символіки та патріотично розмальоване обличчя…») - так організовувались «живі» ланцюги. Особливістю акції 2012 стало те, що її учасники утворили 30-метровий державний прапор..

 

(Слайди 16 - 21   )     

  Сьогодні , в незалежній Українській державі, ми вільно, відкрито, гордо  відзначаємо День Соборності нашої країни. Ми маємо пишатися тим, що наша держава пережила часи лихоліть , мужньо перенесла і переносить найважчі випробовування, що Україна відродилася, виховала нові покоління закоханих у рідну землю лицарів правди і волі, які в дощ і в люті морози продовжують захищати незалежність та єдність нашої країни від сепаратистів та російських окупантів.

 

(Слайд 21   )      

Благословенний будь , мій краю.
Моя земля, мій дивосвіт…
Сьогодні вся Вкраїна відзначає
День Злуки, день єднання первоцвіт.
Будь-що нам плещуть недруги лукаві,
Нехай їм грець і Бог їм є суддя.
Моя країна в ореолі слави
Святкує пам’яті своєї вороття!

(Слайд 22  )
  Незалежність України дає можливість кожному з нас стати господарем своєї землі, а для того, щоб ним стати, потрібно, найперше, любити землю, віддавати їй розум, серце, душу, захищати її від ворогів. Що більше буде зроблено для розбудови чесної, демократичної, вільної держави сьогодні, то краще житимемо завтра, і будемо гідними називати себе українцями. Бо, як сказано в Біблії, «… хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його і воздається». Хай Бог допоможе нам здобути мир і творити своє майбутнє у вільній соборній державі.


Відео «Свобода – вибір гідних»

 

( Слайд 23 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Соборності України Проголошення злуки було призначено на 12 годину 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення Четвертого універсалу про повну незалежність України.

Історія свята Головні торжества проголошення злуки проходили на Софійській площі. Рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський передав грамоту Національної Ради «Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.

22 січня 1919 року на Софійській площі пролунали такі слова: «Однинi воєдино вливаються століттями відiрванi одна від одної частини Єдиної України, Захiдноукраїнська Народна Республiка (Галичина, Буковина Угорська Русь) i Надднiпрянська Велика Україна. Здiйснилися вiковiчнi мрiї, якими жили, i за якi вмирали кращi сини України. Однинi є єдина, незалежна Українська Республіка».

22 сiчня 1919 року на Софіївській площi, бiля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутностi десяткiв тисяч киян лiдери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу.

З раннього ранку мiсто набуло святкового вигляду. На будинках державних установ майорiли нацiональнi синьо-жовтi прапори, Софiївський майдан прикрашала трiумфальна арка зі старовинними гербами України і Галичини. День празднования Акта воссоединения. Январь 1919г.

Подальші події Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто –синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича 22 січня було встановлено «Днем Соборності та Свободи України»

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Брага Світлана Миколаївна
  Як знайти запитання до кросворду?
  Загальна:
  4.3
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Гончаревич Світлана
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
docx
Додано
29 листопада 2018
Переглядів
6642
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку