Виховна година " Закони в житті людини"

Про матеріал
Виховна година спрямована на розширювати і уточнювати знання дітей про закони, зокрема про закони України; на розвиток бажання дотримувати їх, не відступати від їх виконання; на виховання шанобливого ставлення до законів, правил, за якими живуть громадяни України.
Перегляд файлу

Тема: Закони в житті людини.

Мета: Розширювати і уточнювати знання дітей про закони, зокрема про закони України; розвивати бажання  дотримувати їх, не відступати від їх виконання; виховувати шанобливе ставлення до законів, правил, за якими живуть громадяни України.

Методи і прийоми: бесіда, рольова гра, невербальні прийоми, аналіз проблемних ситуацій.

Завдання: Формувати навички правової поведінки та соціальної адаптації; розширити правові знання та розвивати соціальні емоції; стимулювати виникнення стійкої мотивації до виконання правил та законів; активізувати зростання особистісного потенціалу;

Обладнання: картки, ручки, олівці. 

Цільова група: учні початкових класів. 

Тривалість: 40хвилин.

                                            Хід заняття.

І. Організація класу.

ІІ. Рефлексія попереднього досвіду.

Бесіда.

  • Як називається наша держава? ( Україна)
  • У якій державі ми живемо? (Правовій)
  • Чи повинні ми дбати про її добробут, порядок?( Так)
  • Яких правил ми повинні дотримуватись у школі? ( Правил для учнів)
  • Що таке правило? ( Правило  — це норми , які визначають дії людей, у певних життєвих ситуаціях)
  • Які правила вам відомі? ( З рідної мови, математики, правила для учнів, спортивні правила…)
  • Як ви розумієте вислів «залізне правило» (непорушне правило, якого дотримуються завжди)
  • А вислів «золоте правило»? (найкраща форма дії, за будь-яких випадків.)
  • Чи можна порушувати правила? ( Ні)

Гра « Правила – додавання»

Учитель заходить – треба…( встати)

Як він дозволить то - …( сідати)

Спитати хочеш – не …(гукай)

А тільки руку …(підіймай)

У школі парту бережи,

І на парті не…(пиши)

У їдальні всі … (їдять),

Там не бігають - …(сидять)

Підвіконня, любі діти,

Не для того, щоб …(сидіти)

В школу з книжкою ідіть,

Зайві речі не…(беріть)

Коли говориш – не …(кричи)

Слів поганих - не …(кажи)

На всі боки - не  …(крутись)

У вічі співрозмовнику -…(дивись)

Пам’ятай, що ти - …(людина)

Знати правила…(повинна).

 

ІІІ. Повідомлення теми заняття.

  • Сьогодні на виховній годині ми поговоримо про закони та їх значення в житті людини.

ІV. Повідомлення з елементами бесіди.

- Чи часто по радіо та телевізору ми чуємо слово закон?

- Які закони в нашій країна? ( Закони України)

- Як називається Основний Закон України? (Конституція України)

- Що таке закон?

ЗАКОН – це постанова державної влади, що має найвищу юридичну силу, загальноприйняте уставне правило співжиття, норма поведінки.

У нашій країні кожна людина захищена Законом.

Діти – найменші громадяни України – також повинні дотримуватись законів і, як громадяни держави, захищаються Законом.

- Про що йдеться в Конституції України? ( Повідомнення учня)

- Хто може захистити права людини,якщо вона не знає якогось закону? ( Юрист, адвокат)

 

   Суспільство не може жити без законів. Без них люди  не знали б, що їм можна робити, а що – ні. Перші закони виникли з створенням перших дерзав. До цього законів, як таких, не існувало.

Для ухвалення законів у державі існує соціальний орган -  Верховна Рада України.

Верховна Рада – це зібрання обраних народом людей, які ухвалюють закони.

- Як називають цих людей? ( Депутати)

- Щоб депутати могли успішно працювати,  вони обирають керівника – Голову Верховної Ради, або спікера.

- Хто ухвалив Конституцію України? ( Верховна Рада)

- Хто голова держави? ( Президент)

- Хто в даний час є президентом України? ( Володимир Зеленський)

 

V. Вправа « Контраргументи » робота у групах.

На листках паперу написаний закон –  треба навести приклади порушення або негативних наслідків його невиконання.

 

VІ. Вправа « Мої помилки »

Написати приклад з особистого життя, коли ти порушував якісь правила чи закони.

 

VІІ. Вправа « Сонце »

Напишіть, що нового про закони ви дізнались.

VІІІ. Підведення підсумків. Обговорення та рефлексія роботи.

 Вправа « Відверто кажучи»:

  • Під час виховної години я зрозумів, дізнався…
  • Самим цікавим для мене було…

IX. Домашнє завдання – мікродослідження.

Дізнатись про якийсь новий закон та наслідки його невиконання.

docx
Додав(-ла)
Куртєва Оксана
Додано
3 січня 2020
Переглядів
1399
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку