Виховна година "Збережимо тепло"

Про матеріал

Виховна година сприяє розвитку навчальної та інформаційної компетентності учнів, формуванню в учнів самоосвітньої компетентності, вміння самостійно знаходити шляхи розв'язання проблем, а також допоможе вихованню комунікативних здібностей: вміння працювати у групах, дискутувати.

Перегляд файлу

 

Виховна година:

«Як зберегти витрати тепла». 

Мета:

Розвиток навчальної та інформаційної компетентності учнів.

Формування у учнів самоосвітньої компетентності, вміння самостійно знаходити шляхи розв'язання проблем.

Виховання комунікативних здібностей:вміння працювати у групах, дискутувати.

 Обладнання:

 Матеріали «Як зберегти тепло»,

презентація до виховного заходу, фотовиставка.

 

Хід заходу.

Вчитель.. Я рада Вас вітати на виховному заході. Сьогодні ми разом розглянемо проблему, що буде стосуватися проблем збереження витрат тепла, зміни клімату та пошукам шляхів їх вирішення. Прошу Вас бути уважними та активними.

 Учень. Вирощувати буду банани на балконі,

Бо клімат в Україні - як в субтропічній зоні,

І змінюється світ, пожежі все міняють,

А там, де була спека, дощі все заливають.

Можливо, це - початок великого кінця?

Цікаво, чим закінчиться історія оця?..

 Вчитель. Дійсно зміна клімату, це одна з головних проблем сучасності,а також парниковий ефект, дірки у озоновому шарі, але чому це так важливо?

Учні.  Глобальне потепління, що є як результат зміни клімату шкодить усьому живому на Землі ( тваринам, рослинам).

Вчитель. З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення.

    Тому, на початку опалювального сезону стало вже традиційним проведення Тижня енергозбереження. В цей період всі ми хочемо відчувати себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови праці та відпочинку.

    Фахівці вважають, що до 40% енергії в побуті можна заощадити простими і безкоштовними заходами і кожна окрема людина може зробити на своєму робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження.

    Адже, розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни.  У нас в класі є фахівці з питань енергозбереження. Дамо їм слово.

Вчитель. Сьогодні ми спілкуємось у досить цікавій формі. Учні, що були розділені на малі творчі групи певний час досліджували це питання і розробляли, як кожен з нас може заощаджувати енергію вдома чи в школі. Дамо їм слово.

І група. Презентація. Фото: енергозберігаючої лампи та сонячної батареї.

  Тенденція до енергозбереження, що захопила увагу всього світу, не обійшла стороною й Україну. Почасти цим можна пояснити зростаючу популярність енергозберігаючих ламп у нашій країні.

 

 Чи є економія електроенергії єдиною характеристикою, що відрізняє енергозберігаючі лампи від традиційних ламп накалювання, і на що варто звертати увагу при покупці енергозберігаючих ламп?

 

    Енергозберігаючі лампи складаються з електронного блоку, цоколя й люмінесцентної лампи - тому їх часто називають просто люмінесцентними лампами. Люмінесцентна лампа наповнена парами ртуті й інертним газом (аргоном), а її внутрішні стінки покриті люмінофорним покриттям. Під дією високої напруги в лампі відбувається рух електронів. Зіткнення електронів з атомами ртуті утворює невидиме Уф - випромінення, що, проходячи через люмінофор, перетворюється у видиме світло.

 

   Електронний блок (ЕПРА - електронний пускорегулювальний апарат) забезпечує запалювання (пуск) і подальше горіння люмінесцентної лампи. ЕПРА перетворює мережеву напругу 220В в напругу, необхідну для роботи люмінесцентної лампи. Завдяки ЕПРА енергозберігаюча лампа запалюється без мерехтіння й працює без миготіння, властивого звичайним люмінесцентним лампам.

Переваги енергозберігаючих ламп

   Світлова віддача люмінесцентної лампи в середньому в п'ять разів більше, ніж у лампи накалювання. Для прикладу: світловий потік люмінесцентної лампи 20 Вт приблизно рівняється світловому потоку лампи накалювання 100 Вт. Відповідно енергозберігаючі лампи дозволяють знизити споживання електроенергії приблизно на 80% без втрати звичного для вас рівня освітленості кімнати.

   Найчастіше причиною виходу з ладу звичайної лампочки є перегоряння нитки накалювання. Будова й принцип роботи люмінесцентної лампи принципово інші, тому строк її роботи в середньому в 6-15 разів вищий, ніж у лампи накалювання, і становить від 6 до 12 тисяч годин (звичайно ресурс роботи енергозберігаючих ламп вказують на їх упаковці). Оскільки енергозберігаючі лампи потрібно заміняти значно рідше, їх зручно використовувати у світильниках, розташованих у важкодоступних місцях. Наприклад, у квартирах або офісах із занадто високою стелею.

    Крім меншого споживання електроенергії енергозберігаючі лампи виділяють набагато менше тепла, чим лампи накалювання. Тому їх можна сміло використовувати у світильниках і люстрах з обмеженням рівня температури - у таких світильниках від ламп накалювання з високою температурою нагрівання можуть плавитися пластмасова частина патрона, проводка або елементи обробки.

   Площа поверхні енергозберігаючих ламп більше, ніж площа поверхні спіралі накалювання. Завдяки цьому світло розподіляється по приміщенню м'якше й рівномірніше, чим від лампи накалювання, а це, у свою чергу, знижує стомлюваність очей. Енергозберігаючі лампи можуть мати різну колірну температуру, що визначає кольори лампи: 2700 К - м'яке біле світло, 4100 К - денне світло, 6400 К - холодне біле світло (колірна температура виміряється градусами по шкалі Кельвіна). Чим нижче колірна температура, тим ближче кольори до червоного; чим вище - тим ближче до синього. Таким чином, споживач одержує можливість збагатити колірну гаму приміщення.

/Files/images/1765442.jpg/Files/images/1269.jpg
 


ІІ  група. Презентація. Фото: тепловідтворююча фольга  поза батарей.

Сучасні будинки зазвичай побудовані без достатнього врахування того, скільки енергії необхідно для підтримання задовільної температури в приміщенні. Традиційне утеплення стін, підлоги і даху неефективні, тому що їх або роблять з матеріалів, які добре проводять тепло, або утеплюючі шари недостатньо товсті. Найчастіше в стінах будинків утворюються "мости холоду" – погано утеплені місця, через які теплота виходить.

Поліпшити утеплення будівлі – важка і, як правило, дуже дорога праця. Доклавши певних зусиль в утепленні приміщень та вікон, ми могли б заощадити теплову енергію в своєму

будинку. Фахівці підрахували, що звичайними заходами можна зменшити втрати тепла на 5-10 %.

 энергосберегающая пленка для окон

ІІІ група. Презентація. Фото: пінопласт  матеріал для утеплення  балконів та зовнішніх стін оселі.

Чи знаєте ви, що...

І. На втрати тепла через стіни припадає 10-30 % усіх втрат тепла в квартирі і 30-50 % усіх втрат у будинку. Отже, теплоізоляція стін і покрівлі зменшить втрати тепла, а витрати на це компенсуються заощадженням енергії.

2. За допомогою теплоізоляції вікон втрати тепла можна зменшити на 30-60 %. Скло з

теплозахисним покриттям або друге вікно з одношаровим склом зменшує втрати тепла

на 20-30 %; подвійне засклене - на 40 %; вікно з подвійним склом і з теплозахисним

покриттям - на 40-50 %; вікно з потрійним  склом і з теплозахисним покриттям - на 65%.

http://i.ss.lv/images/2014-05-13/339165/VH4AHU5mSFU=/construction-materials-heat-isolation-1-1.800.jpg

ЗВИЧАЙНІ ЗАХОДИ:

- Утеплити вікна для усунення протягів.

- Усунути холодні протяги з дверей, щілин чи інших місць.

Зовнішні двері повинні щільнозачинятися; для чого краще скористатися ущільнювачем.

- Засклити балкон, тоді холодне повітря не буде потрапляти всередину, а тепле невиходитиме назовні.

- Якщо дозволяють кошти, поставити так звані склопакети, тобто вікна, стійкі до будь - яких погодних умов.

- Взимку на звичайні віконні рами потрібно наклеїти папір або використати спеціальний ущільнювач.

- Провітрювати приміщення потрібно часто і короткочасно. Якщо вікна відчинені довго, то втрачається енергія і сильно охолоджуються стіни і стеля.

- Не розташовуйте меблі біля радіаторів, не закривайте їх декоративними панелями, це зменшує ефективність опалення.

- Якщо в квартирі є лічильник тепла та радіаторні терморегулятори, то можна частково або цілком відключити подачу тепла на ніч чи коли ви йдете на роботу.

- Якщо ваша кімната дуже холодна, утеплити її допоможуть навіть звичайні килими на найхолодніших стінах і на підлозі, а також щільні штори на вікнах. Але штори не повинні закривати радіатори опалення, перешкоджати обігріванню кімнати!

- Встановіть алюмінієвий екран між радіатором опалення і стіною. Фольга відбиває тепло і скеровує його назад у кімнати.

Вчитель. Сьогодні учні  розповіли багато цікавого та практично обґрунтували свої дослідження, а ось як у них це вийшло ми попросимо проаналізувати експертів.

Підведення підсумків експертами.

Вчитель. Я гадаю, що сьогодні Ви отримали багато інформації і практичних рекомендацій від  своїх товаришів щодо енергозбереження у побуті.

    Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень.

    Тому, звертаюся до усіх мешканців міста - ощадливо використовуйте електроенергію, тепло, воду, природний газ.

 Утеплюйте вікна, двері, під'їзди своїх домівок, регулюйте споживання енергоносіїв, запобігайте їх марнотратному використанню не лише під час Тижня енергозбереження, а повсякденно і повсякчас.

    Споживаймо енергію розумно!

Фотододатки:

http://s12.buyreklama.ru/saratov/photos/32459308/87ab8dc2fb6a06d3dc45be830db64db7.jpghttp://pozytyv.org/media/k2/items/cache/9af1826b772c4d0c3b40cc25c52f7637_XL.jpg

 

 

http://novosti.zhitomir.ua/wp-content/uploads/2015/01/2osATsU3Ck.jpghttps://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=a29652409b30a128bf7c4b20d78dd080&n=33&h=170

 

http://img.diynetwork.com/DIY/2011/03/29/0159927_Measuring-tint-on-window_s4x3_lg.jpg

http://72.img.avito.st/1280x960/836145772.jpg

docx
Пов’язані теми
Екологія, Виховна робота
Додано
24 липня 2018
Переглядів
944
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку