Виховна година «Зустрічаємо весну» з народознавства, ознайомлення з природою та мовленнєвого розвитку для учнів 1- 2 класів.
Тема. Зустрічаємо весну.
Мета: формування предметних компетентностей: розширити та поглибити знання учнів про зміни в природі з приходом весни; систематизувати знання учнів про весну, весняні квіти та птахи; розвивати уяву, мислення, увагу, мовлення грамотно, логічно, на запитання відповідати; виховувати доброзичливість, уважність, любов до природи, естетичні почуття;
формування ключових компетентностей:
комунікативної: розвивати вміння спілкуватися державною мовою, усно висловлювати свої думки;
соціальної: розвивати вміння співпрацювати під час колективної роботи;
математичної: розвивати логічне мислення ,вміння розв'язувати математичні вирази;
інформаційної: розширити знання дітей про ознаки весни, перелітних птахів; удосконалювати вміння запам'ятовувати нову інформацію.
Хід заняття
1. Емоційне налаштування учнів.
-Доброго дня!
Погляньмо ласкаво!
Хай сьогодні в кожне серце
Радості додасть весна.
Ми усім усміхнемося,
Побажаємо добра!
Корисне коло.
II.Основна частина
1.Розповідь з елементами бесіди.
-Сьогодні ви дізнаєтесь для себе багато цікавого та нового про пору року, що наступила.
-Яка зараз у нас пора року?(весна)
-Весна прийшла і все навкруги ожило. Сонячні промені пробиваються крізь хмари, проганяючи холод. Сніг сходить з пагорбів веселими струмочками. Звідусіль чується їх дзюрчання. Весна прийшла і принесла нове життя. Іноді важко ввійти весні у свої володіння. Зима не хоче віддавати свої володіння, снігова королева ще хоче сидіти на своєму троні.
ЗАВДАННЯ 1( ГЕОМЕТРІЧНІФІГУРИ).
ЗАВДАННЯ 2 ( ПРИКЛАДИ НА УВАГУ).
Молодці.
Однак у весни достатньо сил, щоб по праву зайняти своє місце. Дуже доводиться «воювати» весні із зимою. Так в теплі дні можуть надійти хмари і початись метелиця. І таке протистояння може тривати до середини квітня. Однак, як би не намагалася зима, сили її покидають, і вона змушена прийняти свою поразку. І вже після цього весна розгуляється. Весняні дощі, теплі дні говорять про те, що прийшла весна.
2. Асоціативний кущ.
-А що ще свідчить про те, що прийшла весна? Зараз ми створимо асоціативний кущ до слова «весна». З чим у вас асоціюється це слово?
( прокидається природа, прилітають із теплих країв птахи, на деревах починають розпускатися листочки, прокидаються перші весняні квіти, дні стають довшими.)
Молодці.
3. А може ви знаєте вірші про весну?
Діти розповідають вірші.
Надійшла весна прекрасна,
Квітуча, тепла, ясна,
Наче дівчина в вінку.
Зацвіли луги ,діброви,
Повно гомону, розмови і пісень в чагарнику.
Встала весна, чорну землю
Сонну розбудила,
Уквітчала її рястом ,
Барвінком укрила.
Дощик теплий, дощик синій
Цілий день співав в долині.
І під цей весняний спів
У долині луг зацвів.
Березень стоїть на мості ,
Закликає весну в гості.
Пташка співає голосно,
ЦВІРІНЬ,ЦВІРІНЬ. ВЕСНА, ВЕСНА.
Недавно ще гула метелиця,
Ще в вибалках не станув сніг,
Авже барвінку листя стелеться
Зеленим килимом до ніг.
4.Опис квітів.
Спершу з- під снігу видніються невеликі зелені листочки.Згодом появляються білі голівки.Навколо поширюється чарівний аромат. Це підсніжник а потім пролісок, крокус,сон-трава, фіалка, ряст.
А зараз побачимо, як ви запам’ятали квіти.
5. Гр аз цеглинками лего «Впізнай квітку первоцвіт».
6. Фізкультхвилинка.
З приходом перших теплих днів перелітні птахи повертаються в рідні краї. Вони будують гнізда і виводять пташенят.
Ранніми перелітніми птахами є шпаки і жайворонки.
Перша пісня жайворонка є свідчення того, що холоди більше ненастануть. На початку квітня прилітають лебеді, дрозди. А ось в травні прилітають ластівки ,солов'ї.
7. Гр аз лего «Птахи».
8. Складання прислів'я.
Квітень – з водою, а травень – з травою.
Весна не зима – не на піч, а в поле збирайся.
Де ластівка не літає, а на весну додому прилітає
Де лелека водиться, там щастя родиться.
Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує.
Соловей співає, доки ячмінь колоса не має, а з'явився колос — пропав голос.
У квітні погода один день блисне, а сім днів кисне.
9. Гра «Відгадай загадку»
Маленький хлопчик у сірій свитинці
По дворах стрибає, крихти збирає.
(Горобець)
Сам вечірньої години
Заховався в кущ малини.
Та на дуду голосну
Грає пісню чарівну.
(Соловей)
Привітала нас піснями із весною
І живе з нами під стріхою одною.
(Ластівка)
Біла латка,
Чорна латка
По дереву скаче.
(Сорока)
Довгі ноги - довгий ніс.
Прилетів – обід приніс.
Смачних жабеняток
Для своїх маляток.
(Лелека)
Ось хатина, в ній – Співак
Як цю пташку звати…
(Шпак)
10. Тематичне малювання «Квіти – первоцвіти».
III.Заключна частина
1.Підведення підсумків. Виставка малюнків.
-Діти, на цьому наше свято закінчено.
-Давайте проаналізуємо , що ви цікавого дізнались?
- Що вам сподобалось?