Виховна година "Звідки беруться бруднулі"

Про матеріал
Цей матеріал можна використовувати під час проведення виховних годин класному керівникові та вихователям групи продовженого дня. Мета узагальнити знання дітей про правила гігієни.
Перегляд файлу

Мета: розширити знання дітей про значення гігієни в житті людини, роль чистоти в здоровому способі життя, узагальнити знання про правила гігієни; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати любов до чистоти й охайності.

 

Обладнання: виготовлений плакат " Чистота - запорука здоров'я", сюжетні малюнки, предметні малюнки, портрет Мийдодира.

 

План заняття

  1. Організація початку заняття (3 хв.)
  2. Основна частина (30-35 хв.)

1. Вступна бесіда.

2.Робота над прислів ями.

  1. Розв'язання життєвих ситуацій.
  2. Розгадування загадок.
  3. Читання і обговорення казки "Розболілись в зайця зуби".
  4. Поради "Як зберегти здоров'я зубів?"
  1. Заключна частина. Підведення підсумків (5 хв.) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

  1.                     Організація початку заняття,

- Добрий день, діти!

  1.                 Основна частина.

1. Вступна бесіда.

  • Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про те, звідки беруться бруднулі.
  • Хто з вас може мені сказати, хто це такі - бруднулі? ( Відповіді дітей)
  • Так, це неохайні люди, які не дотримуються правил особистої гігієни.
  • А чи знаєте ви, що це за правила - правила особистої гігієни?  (Відповіді дітей)
  • Діти, а які ви знаєте правила особистої гігієни? ( Відповіді дітей)

 

Правила особистої гігієни:

  • чистити вранці зуби і вмиватися ;
  • розчісувати волосся кілька разів на день,
  • мити руки перед їжею і після відвідування громадських місць (школа, магазин, бібліотека, лікарня);
  • регулярно мити волосся і стригти коротко нігті;
  • користуватись носовою хустинкою.
  •            Діти, люди, які не дотримуються цих правил, називаються бруднулями.
  •            Сьогодні до нас завітав гість, але хто саме ви дізнаєтесь, прослухавши вірша:

 

Вірш про Мийдодира

Я - Великий Умивальник,

Умивальників Начальник

 І Мочалок командир.

 Треба, треба умиватись,

 Умиватись треба нам!

Ти бруднуля, замазуля!

Стид і сором!

Стид і сором!

Давайте ж митись, купатись,

Пірнать, хлюпотать, полоскатись.

 У ночвах, у мисці, у ванні,

І в річці, і в бані,

Старі й молоді, -

Слава довічна воді!

- Діти, ви знаєте кому належать ці слова ? ( Відповіді дітей)

  •          Так, вірно, вони належать Мийдодиру.

 

2. Робота над прислів'ями.

  •        Діти, а може, хтось із вас знає які-небудь прислів'я чи вислови про чистоту, воду, здоров'я, засоби гігієни0 (Відповіді дітей)
  • А ми пропонуємо вам прослухати деякі прислів'я або вислови про чистоту, здоров'я та закінчити їх.
    1. В здоровому тілі - здоровий ... (дух).
  • Як ви думаєте, що означає цей вислів?  (Відповіді дітей)
  1. Чистота - запорука ... (здоров'я)
  • А що означає цей вислів? (Відповіді дітей)
  1. Здоров'я - всьому ... (голова)
  • Як ви гадаєте, що це значить? (Відповіді дітей)
  1. Як про здоров'я дбаєш, так і... (маєш)
  • Що означає це прислів'я ? (Відповіді дітей)
  1. Твоє здоров'я - у твоїх .. .(руках)
  • Поясніть мені цей вислів, будь ласка! (Пояснення дітей)

 

 

 

3. Розв'язання життєвих ситуацій.

  • Діти, а зараз прослухайте декілька ситуацій з життя школярів і подумайте, як би ви вчинили на місці героїв.
    1. Ранок. За вікном щебечуть пташки. Всі люди й тварини давно вже на ногах, а Настася все спить і чує крізь сон, як доноситься з кухні лункий голос мами: "Настасю, вставай! Треба встигнути вмитися, почистити зуби перед сніданком й збиратися до школи!"

Настася все спить...

" Настасю, вставай!" - Настя не ворушиться. Через 20 хвилин - "Настасю, сніданок готовий, до столу!"

"Біжу, біжу, мамо!"

  •         Отже, чи вірно вчинила дівчина?
  •         Чому? (Відповіді дітей)
  • Як би ви вчинили на місці Насті?  (Відповіді дітей) Послухайте наступну ситуацію:
  1. У дівчинки спитали: «Чого в чорнилі руки, Таню?»

" Це в нас було чистописання."

А на щоці чому чорнило?"

" Бо я руками щоки мила."

  • Як ви гадаєте, чи вірно Таня слідкує за чистотою? (Відповіді дітей)
  • Чому? (Відповіді дітей)
  • Як вона повинна була зробити? (Відповіді дітей)
  • Послухайте розповідь ще про одну дівчинку.
  1. "Шапочка у глині,

 Сажа на коліні, Пальчики зелені,


Плаття у смажені.

 У смажені навіть ніс,

На щоках сліди віл сліз.

Отака Ганнуля,

Дівчинка - бруднуля.

Вранці вона встала,

Постіль не прибрала,

І надула губки:

 - Нащо чистить зубки?

Умивалась нашвидку,

Бруд на рушнику.

Отака бруднуля,

Дівчинка Ганнуля.

 За обідом прямо

 Влізла в суп руками,

Надкусила пиріжок

 І поклала в фартушок.

Стала руки витирать  

- На скатертці пальців п'ять; 

Отака Ганнуля,

Дівчинка - Бруднуля.

Після дощику в дворі

Любо гратись дітворі.

Всі такі гарненькі,

 Всі такі чистенькі.

Тільки де Ганнуля,  

Дівчинка - бруднуля ?

Вся замурзана, брудна.

Неохайна дуже.

Подивіться, ось вона

Впала у калюжу."

 

- Діти, яка на ваш погляд ця дівчинка ?

 

4. Розгадування загадок.

- Діти, а ви любите розгадувати загадки ? ( Відповіді дітей)

- Тож, зараз ми перевіримо, чи знаєте ви, які речі необхідні для

дотримання правил гігієни.

1. Резинка - Акулинка пішла гуляти по стінці.

Поки вона гуляла, спина рожевою стала.

(Губка)

  1. Хто завжди правду каже, Яким є, таким покаже

І без слів про все розкаже?

                                                   (Дзеркало)

  1.     У домі нашому живе цікавий дощик,

       Часто він мене вмиває і полоще.

                                                          (Душ)

  1. Маю вигляд я і смак –

 Можеш подивитись,

     І без мене вам ніяк

     Всім не обійтися. 

     Я - не страва, не напій,

     Та в роботі часто

     З милом, з щіткою дружу,

      Бо зубна я ...                              (паста)

 

  1. Невеличкий я на зріст,

Та до Каті вже доріс.

 Чи то дівчинка мала

Вже до мене доросла?

Маю місце у кутку

 Біля братика - совка.

В господині у руках

Я на бруд наводжу страх,

 А у Каті в рученятах

Можу танок станцювати.

 Бачу все я у господі –

Хто виходить, хто приходить.

Я працюю без зупину,

Я старий і добрий ...              (віник)

 

  1. Я невтомна трудівниця.

Мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться –

Той здоровим буде,

Буде часто усміхатись

Білими зубами.

Мене знає вся малеча,

 І бабусі, й мами.

Чистоту тримаю в домі,

Справу знаю чітко.

Вам ім'я моє знайоме,

Бо зубная ...                        (щітка).

 

  1. Я м'якенька полотнинка,

Випрана дбайливо,

Не серветка, не хустинка,

 Знаю своє діло.

Я до щічок, до голівки

Притулюсь ласкаво,

Я вберу усі краплинки

З тіла після ванни

Я не гість - хазяїн в домі.


І лежати я не звик.

Вам ім'я моє знайоме,

Пригадайте - я ...                (рушник).

 

  1. Коли пінюся - на бруд я злюся,

Людям я допомагаю,

З тіла мікроби виганяю       (Мило)

 

5. Читання і обговорення казки "Розболілись в зайця зуби "

  •   Діти, молодці, скажіть мені, ви доглядаєте за своїми зубами? (Відповіді дітей).
  • А як ви це робите? (Розповідь дітей)
  • А тепер послухайте казочку і скажіть, чому у Зайця сталися неприємності?

Казка "Розболілись в зайця зуби"

Розболілись в зайця зуби,

 З болю в зайця спухли губи,

Ох, яке у зайця лихо!

Ходить - журиться зайчиха,

Зайця кутає у хустку,

Подає йому капустку,

Моркву з перцем, баклажани,

 Все найкраще із баштана,

Відгортає заєць страви,

 Сів, зітхаючи на лаві.

До аптеки мчить зайчиха,

Срібні гроші губить з лиха.

 У аптеці дятел бурий

Готував комусь мікстуру,

А зайчиха в плач з порога:

"Дятле, дятле, допомогу!"

Біля хати на стежині

Стогне заєць у хустині.

Дятел зайця утішає,

Зайцю рота розкриває

 І здіймає зразу крик:

 "Ви відсталий чоловік'

Ви лінивий нечупара,

Ви цураєтесь культури,

 І загинуть зуби ваші,

Не з'їсте тоді і каші,

Не кажу вже про капусту."

 "Чим я, дятле, провинився?"-


З жаху заєць затрусився,

Сів на призьбу, гірко плаче.

"Ти не чистиш зуби, зайче.

І все лихо йде від того, -

Каже дятел зайцю строго. -

А твої погані зуби

Доведуть тебе до згуби.

Ось тобі шалфей пахучий -

Від шалфею стане лучче.

Ну, а потім думать треба.

А тепер піду від тебе.:

Бо й дивитися не хочу

На запухлий ніс і очі.

Ліки зайцю пособили,"

Знову ходить заєць в силі,

Знову бігає по рясту,

Закупив в аптеці пасту,\

Щіточки і порошок

І для себе, й для діток.

І щоранку до сніданку

Із дітками-малюками

Чистить зуби коло дуба -

И не болять у зайця зуби.

  • Отже, скажіть, чому в зайця сталися неприємності9 (Відповіді дітей)

 

6. Поради "Як зберегти здоров'я зубів?"

  • А зараз ми пропонуємо вам прослухати кілька порад для того, щоб ваші зуби завжди були здоровими:             
  •       Добре жувати. 
  •       Активно харчуватися.
  •       Їсти поменше солодкого. 
  •      Споліскувати ротову порожнину. 
  •       Чистити зуби.
  •       Їсти багато овочів і фруктів. 
  •       2-3 рази на рік ходити на огляд до зубного лікаря. 
  • Отже, якщо ви будете дотримуватися цих вимог, у вас завжди  будуть здорові зуби.

 

ІІІ. Заключна частина. Підведення підсумків.

  •     Діти, молодці! Ви гарно працювали протягом заняття. А для того, щоб перевірити, чи добре ви засвоїли все, що ми вам розповіли, пропонуємо вам гру: ми читатимемо вам твердження, а ви, якщо погоджуєтесь з ними, плескайте 2 рази в долоні, а якщо не погоджуєтесь, то зовсім не плескаєте

1. Мити руки перед їжею.

  1. В день треба чистити зуби не більше 1 разу.
  2. Мити вуха раз на місяць.
  3.     Регулярно мити волосся і купатися.
  4.     Носовою хустинкою користуватися тільки тоді, коли хворієте.
  5.     Постійно слідкувати за одягом і взуттям.
  6.     Умиватися кожного дня не обов'язково.
  7.     Брати свої зошити і підручники лише чистими руками.
  8.     Вранці постіль можна не вбирати, нехай це зробить хтось інший.
  9. Краще бути чистюлею, ніж бруднулею.
  • Діти, ви молодці!
  • Ми сподіваємося, що наше заняття спонукає замислитися всіх і кожного про своє здоров'я, яке багато в чому залежить від дотримання чистоти і гігієнічних вимог.
  • Будьте всі здорові!
  • До побачення!
docx
Додано
15 лютого 2020
Переглядів
1279
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку