Я досліджую світ. 2 клас. Що «розкаже» про територію рідного краю краєзнавчий музей? Тварини рідного краю.

Про матеріал
Я досліджую світ. 2 клас. Що «розкаже» про територію рідного краю краєзнавчий музей? Тварини рідного краю.
Перегляд файлу

Лиштван Ольга Анатоліївна

Комунальна установа Сумська

загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

м. Суми, Сумської області

 

Я досліджую світ

2 клас

(Слайд 1)

Тема:   Що «розкаже» про територію рідного краю краєзнавчий музей? Тварини рідного краю.

 

Мета:  формувати поняття «тварини – живі організми»;

розширити й уточнити знання учнів про тварин, їхню різноманітність і середовище існування;

розкрити цінність тварин у природі та для людей;

розвивати спостережливість, критичне мислення;

виховувати любов до природи та шанобливе ставлення до тварин.

 

Обладнання: презентація «Тварини рідного краю», малюнки тварин, мультимедійний комплекс, аркуші паперу А-4.

 

Освітня галузь: природнича, мовно – літературна, математична, соціальна, історична, мистецька.

 

Очікувані результати:  - довести, що тварини належать до живої природи;

  • розрізняти тварин одного і кількох видів;
  • знати особливі ознаки тварин.

 

Хід уроку

 

І. Ранкова зустріч

 

В нашім класі друзі всі

Я, і ти, і ми, і ви

Добрий день тому, хто зліва,

Добрий день тому, хто справа

Ми – одна сім’я!

Ранкове коло

Підсумок фенологічних спостережень

- А зараз давайте пригадаємо тему місяця (Територія)

(Слайд 2)

- А з якою казковою історією Наталії Чуб ми познайомилися на початку вивчення теми? (Знайомство з марсіанами)

- Скільки марсіан прилетіло до нас в гості? (3)

- Як їх зовуть? (Філіп, Тікі, Блум)

- З яким проханням вони звернулися до нас? (Познайомити їх з нашою країною і нашим містом)

І так, протягом листопада місяця у нас у гостях марсіани і ми кожного дня знайомимо їх з територією нашого рідного краю.

(Слайд 3)

- Що це за будівля? (Сумський краєзнавчий музей)

- Яка тема нашого сьогоднішнього дня?

(Що «розкаже» про територію рідного краю краєзнавчий музей?

Тварини рідного краю.)

 

Особливе слово:  тварини.

 

ІІ. Вступна  частина

1. Повідомлення теми та завдань уроку.

Тож ми йдемо з нашими друзями – марсіанами до Сумського краєзнавчого музею. А з якою метою ми віртуально завітаємо до краєзнавчого музею?

Нам потрібно:

  •       сформувати поняття «Тварини – живі організми»;
  • розширити й уточнити знання про тварин, їхню різноманітність і середовище існування;
  •       вчитися називати істотні ознаки даного виду;
  •       розкрити цінність тварин в природі і для людей;
  •       розвивати свою спостережливість та критичне мислення;
  •       вчитися любити природу та шанобливо ставитися до тварин.

Крім того ми вчимося  уважно слухати один одного та толерантно ставитися до думки іншого.

 

2. Повторення правил поведінки в музеї.

Але перш ніж відвідати музей пропоную пограти в гру «Топ – хлоп» та повторити правила поведінки в музеї.

Якщо твердження  вірне – ви плескаєте в долоні, а якщо невірне – тупаєте ніжкою.

В музеї дозволяється:

Торкатися руками експонатів.

Уважно слухати екскурсовода.

Запитувати екскурсовода під час його розповіді.

Подякувати за екскурсію.

Розмовляти, гратися.

Розмовляти по телефону. 

Молодці! Пригадали правила  самі і познайомили марсіан. Тепер вони також будуть знати як треба поводитись у музеї.

 

3. Щоб потрапити до музею потрібно придбати квиток.

У кожної з ваших груп є різна кількість грошей.

Вартість одного квитка – 5 гривень.

Підрахуйте скільки гривень у вас є?, скільки ви віддаєте за квитки?, скільки залишилося?

Чудово! Грошей вистачило, всі придбали квитки. Йдемо до музею.

(Слайд 4)

4. Доброго дня – травам росистим!

Доброго дні – квітам барвистим!

Доброго дня – сонечку ясному!

Людям усім і усьому прекрасному!

- Кому я побажала доброго дня? (травам, квітам, сонечку, людям).

- До чого відносяться всі ці об’єкти? (до природи).

- Що відноситься до природи? (природа – це усе, що нас оточує і не зроблено руками людини).

- Природа поділяється на живу та неживу.

 

5. Продовжити речення:

- До неживої природи відноситься: … (сонце,зорі, гори, опади, ґрунт, каміння)

- До живої природи відноситься: …(люди, рослини, тварини).

ІІІ. Основна частина

  1. Проблемне запитання:

(Слайд 5)

Ще раз роздивіться малюнки тварин і скажіть:

- Чим схожі між собою тварини?

 ( мають однакову будову тіла: голова, тулуб, кінцівки, хвіст)

  • До якої природи відносяться тварини до живої чи неживої?

(вони народжуються, дихають, живляться, ростуть, розмножуються, вмирають)

Так, згодна! Це властивості живої природи.

(Слайд 6,7,8,9)

- А як переміщуються тварини?

(бігають, плавають, літають, повзають, стрибають)

 

  1. Гра «Стежинка – активинка»

Завдання: Показати, як рухаються тварини, які з’являються на екрані.

1) Гра «Впізнай голос»

(Слайд 10)

  1. Гра «6 цеглинок»

(Слайд 11)

Царство тварин поділилося на 6 груп:

(Слайд 12)

  • Комахи

(Слайд 13)

  • Риби

(Слайд 14)

  • Земноводні

(Слайд 15)

  • Плазуни

(Слайд 16)

  • Птахи

(Слайд 17)

  • Звірі

(Слайд 18)

Якщо ви це знали, то підніміть жовту цеглинку, а якщо вас щось здивувало - червону цеглинку.

Є здивовані! Тому зараз ми охарактеризуємо кожну групу тварин.

 

3. Гра «Кубування»

  • Яка геометрична фігура у мене в руках? (куб)
  • Скільки у нього граней?  (шість)

                 Дати  характеристику шести групам тварин за таким планом:

  • Назва групи
  • Істотні ознаки групи
  • Навести приклади тварин

 

4.  Гра «Побудуй вежу»

6 тварин – 6 цеглинок

( якщо тварина відноситься до птахів, то цеглинка оранжевого кольору;

якщо тварина відноситься до звірів, то цеглинка жовтого кольору;

якщо тварина відноситься до плазунів, то цеглинка зеленого кольору;

якщо тварина відноситься до риб, то цеглинка блакитного кольору;

якщо тварина відноситься до комах, то цеглинка синього кольору;

якщо тварина відноситься до земноводних, то цеглинка фіолетового кольору.)

 

 

 

5. Гра «Знайди свою групу»

У кожної групи на столах лежать малюнки з зображенням тварин нашого краю. Візьміть кожний один малюнок.

- Знайдіть на табличках групу своєї тварини.

- Порахуйте, скільки тварин кожної групи?

- Кого більше і на скільки?

- Яка істотна ознака вашої групи?

 

Руханка «У оленя є свій дім»

 

6. Середовище існування тварин

1) Гра «Знайди домівку»

У нас є зображення тварин та середовище їх існування (ліс, річка, поле, дім людини).

Вам потрібно з’ясувати середовище існування цих тварин!

Висновок: ми побачили, що одні тварини живуть із людиною (свійські), а інші у дикій природі (дикі).

2) Діалог

А в чому різниця між дикими і свійськими тваринами ми дізнаємося з діалогу казкових героїв.

Собака. Привіт!

Вовк.     Здрастуй!

Собака. А ти хто?

Вовк.     Я вовк! А ти хто?

Собака. А я собака. Зовуть мене Полкан.

Вовк.     Гарно тобі. Ти маєш ім’я. А я просто вовк.

Собака. Я живу з людиною. Це він дав мені ім’я, піклується про мене, побудував для мене теплу будку, смачно годує. А я охороняю його житло, ходжу з ним на охоту. 

Вовк.      А я живу у лісі. Ніхто про мене не піклується. Сам собі добуваю їжу, шукаю де переночувати.

Собака. Співчуваю тобі! Ну до побачення! Треба бігти додому! Радий був знайомству.

Вовк.      Добре! До побачення!

- Герої якої казки зустрілися?.

Висновок: свійські тварини живуть з людиною і вона про них піклується. А дикі тварини живуть в дикій природі і піклуються самі про себе.

 

ІV. Заключна частина

1. Гра «Асоціативний кущ»

Із запропонованих слів оберіть ті слова, які спадають вам на думку, коли ви промовляєте слово тварини.

Тварини (друзі, їжа, одяг, ліки, помічники, гарний настрій)

Ми відповіли на питання, що дають тварини людині. Важко уявити своє життя без тварин.

Зникне природа – зникне людина.

Тому ми, люди, повинні піклуватися про збереження природи, бо наше життя залежить від неї.

2. Гра «Як зберегти природу»

  •       Якщо ти не збираєш великих букетів, – сплесни у долоні над головою.
  •       Якщо ти ніколи не залишаєш сміття у лісі,  на березі річки, – тупни ногою.
  •       Якщо ти хочеш більше знати про природу навколо тебе, – підніми руки.
  •       Якщо ти підібрав безхатнє кошеня, собачку, або допоміг іншим чином якійсь тварині, - простягни руки вперед.
  •       Якщо ти переконаний, що кожній людині необхідно піклуватися про природу, все живе, - простягни руки своїм сусідам, візьми їх за руки.
  •       Закликаю ось так, як ви дружно взялися за руки, бути єдиними у прагненні зберегти нашу природу.

(Слайд 19)

3. Самооцінювання

Заповни картку.

Оціни, наскільки старанним ти був / була на сьогоднішньому уроці.

 

 

 

  1. Рефлексія

1) Сьогодні я дізнався (лася)…

  • Було цікаво …
  • Тепер я зможу…
  • Я навчився (лася)…

     2) На цьому наша екскурсія до Сумського краєзнавчого музею закінчена. Якщо вам вона сподобалась, підніміть зелену цеглину, якщо ні – червону.

Будемо сподіватися, що нашим  гостям - марсіанам  теж було цікаво.  І тепер вони багато знають про тварин нашого краю.

doc
Додано
16 лютого 2020
Переглядів
3539
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку