Виховна робота "Добро і зло"

Про матеріал
Заняття на якому вчать дітей розрізняти поняття «добро» та «зло».Відрізняти добре від поганого.Формувати навички колективноЇ роботи;розвивати увагу,уяву,усне зв’язне мовлення,пам’ять;виховувати стриманість та зосередженість на занятті
Перегляд файлу

                           Конспект №3

Тема:Добро та зло

Мета:1)вчити дітей розрізняти поняття «добро» та «зло».Відрізняти  добре        

           від поганого.Формувати навички колективноЇ роботи.

           2)розвивати увагу,уяву,усне зв’язне мовлення,пам’ять

           3)виховувати стриманість та зосередженість на занятті

Обладнання:пазл-квіточка,Незнайко,квіточка з завданями,лабіринт,

                          презентація,мультфільм,листочки

Методи та прийоми:бесіда,гра,розповідь

                                                   План заняття

І Вступна частина

 1.1Організація початку заняття

 1.2Повідомлення теми та мети заняття

ІІ Основна частина

 2.1Бесіда про добро та зло

 2.2Оповідання «Першокласниця»

 2.3Лабіринт

 2.4Фізкультхвилинка

 2.5Правила доброти

 2.6Мультфільм «Просто так»

 2.7Добре сонечко

ІІІ Заключна частина

3.1Підведення підсумку уроку

 3.2Аналіз діяльності учнів на занятті

                                

                                    Хід заняття

І Вступна частина

 1.1Організація початку заняття

Доброго дня,діти!Я нагадаю,що мене звати Тетяна Юріївна.Сьогодні я ваш вчитель!

                                 Сядьте,дітки,всі рівненько

                                  Посміхніться всі гарненько

                                  Настрій на урок взяли

                                 Працювати почали!

  1.2Повідомлення теми та мети

Для початку давайте дізнаємося тему нашого заняття.Для цього ви повинні скласти пазл.А тепер перевернемо його.Отже тема нашого заняття Добро та Зло.До нас на заняття завітав Незнайко,він не знає,що таке добро та зло.Давайте допоможемо йому!Для цього я приготувала квітку з завданнями.

ІІ Основна частина

 2.1Бесіда про добро та зло

Отже,перевернемо першу пелюстку,на ній написано бесіда,розповімо нашому Незнайкові про добро та зло у вигляді бесіди.

Що таке добро?

Добро – невід*ємна частина кожної людини!Це добре ставлення,допомога в важку хвилину.

Яка це добра людина?

Добра людина , коли її серце та думки чисті . Добра людина ніколи нікого не образить та не скривдить.

Діти,а що таке зло?

Зло – протилежне поняття добру,це коли людина заздрить.

Чи хотіли б ви колись зустріти злу людину?

Ні.

2.2Оповідання

А зараз перевернемо 2 пелюстку. На ній написано оповідання . Слухайте уважно я потім буду задавати питання!

                                  Першокласниця

Одного вересневого дня Надійка та Катруся поспішали до школи.Побачили дідуся,який невпевнено ступав по дорозі.

«Сліпий,мабуть» подумала Надійка

  • Давай допоможемо- запропонувала вона подружці
  • Та ти що,ми ж запізнимося до школи-сказала Катруся і побігла до школи.Надійка постояла трохи нерішуче і допомогла перейти через дорогу дідусеві
  • Спасибі тобі дівчинко,рости здорова та щаслива!

Надійка чимдуж побігла до школи.В цей час вчителька робила перекличку!

  • А де ж Надійка?
  • Та вона через дорогу  якогось діда переводить – сказала Катруся.

В цей час забігла до класу захекана Надійка.

  • Вибачте,я запізнилась тому, що …
  • Я знаю , сідай на місце ти правильно вчинила!

Ви прослухали розповідь про першокласницю,що ви можете сказати про Надійку?А про Катрусю?Чи робили ви коли небуть подібні вчинки?

2.3Лабіринт

Нашому Незнайкові цікаво,яке ж буде наступне завдання.Для цього відкриємо 3 пелюстку.На ній написано лабіринт.Зараз я роздам вам аркуші на яких лабіринт,коли ви пройдете його дістанетесь до  чарівного слова з яким маєте скласти речення.Починайте!

2.4Фізкультхвилинка

Наш Незнайко вже втомився.  Відкриємо 4 пелюстку.Проведем фізкультхвилинку.

У країні казочок,

Добрий жив Незнайко!

Разом з ним усі звірятка

Вирушали на зарядку!

Головою похитали,

Руки вгору піднесли

Трішки ними потрясли,

Нахилились вправо,вліво,

Та це ще не кінець

Руки вгору-руки вниз,

Раз присіли,піднялись!

Головою похитали!

І за парти дружно сіли!

Молодці!Наш Незнайко та ми трішки вже відпочили,і готові працювати далі!

  2.5Правила доброти

А зараз відкриємо наступну 5 пелюстку. На ній написано Правила Доброти.Отже за допомогою 5 пелюстки ми розповімо Незнайкові ,які є правила доброти:

*Допомогати старим,хворим,маленьким,слабким та всім людям

*Не заздрити

*Жаліти інших

   2.6Мультфільм

Відкриємо 6 пелюстку на ній написано мультфільм,який називається Просто такУважно дивіться потім буду задавати питання!

-Що зробив хлопчик?

-Це добрий вчинок?

   2.7Добре сонечко

Незнайкові так цікаво,яким буде наступне завдання.Що ж приготувала нам квіточка?Перевернемо 7 останню пелюстку,на ній написано добре сонечко.Зараз я роздам вам папірці на яких ви маєте намалювати сонечко.А на зворотньому боці написати,як ласкаво ви називаєте своїх мам та тат.

ІІІ Заключна частина

  3.1Підведення підсумку заняття

Погляньте на Незнайка,який він веселий!Він дізнався,що таке добро та зло!А ось йому цікаво,як ви все запам*ятали?

-Що таке добро?

-Що таке зло?

-Які правила доброти ви знаєте?

-Яке з завдань вам найбільш сподобалось?

  3.2Аналіз діяльності учнів

Мені дуже сподобалося з вами працювати,ви були активними та кмітливими!До побачення!

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Рожовець Лариса Михайлівна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Коротя Тетяна
Додано
1 грудня 2019
Переглядів
2937
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку