Тема: Безпечний інтернет
Мета: розширити й поглибити знання учнів про безпеку в інтернеті, дослідити позитивні та негативні наслідки інтернету; формувати навички безпечного використання глобальної мережі, етичної взаємодії між користувачами; виховувати інформаційну культуру.
Ключові компетентності:
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, роздавальний матеріал, відео про безпечний інтернет.
Вид виховної години: інформаційно-пізнавальна
Форма проведення: година спілкування.
Перебіг заходу
Слова вчителя
Добрий день, дорогі учні. Я рада що ми зібралися на виховному заході тему якого я наголошу після того, як ви розгадаєте ребуси.
(безпека)
(інтернет)
Молодці, ви гарно справилися із завданням. Ці слова є темою нашого заходу «Безпечний інтернет».
У другій вівторок лютого, починаючи з 2004 року, 180 країн світу відзначають день безпечного інтернету (Safer Internet Day). У 2026 році цей день припадає на 10 лютого. В Україні також в цей день намагаються привернути увагу користувачів до питань кібербулінгу та захисту персональних даних, підвищенню обізнаності про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій, особливо серед дітей та молоді.
Вправа «Асоціація».
Діти, з чим у вас асоціюється слово «безпека»?
БЕЗПЕКА
(впевненість, захист, спокій, здоров’я, мир, життя, рівність тощо)
Тлумачення слова «безпека» із «Словника української мови»: «Безпека – це стан, коли кому-, чому-небудь ніщо не загрожує». Це загальне поняття, але нас цікавить поняття безпеки в інтернеті, тобто «інформаційна безпека».
Інформаційна безпека – це комплекс заходів, спрямованих на захист інформації від несанкціонованого доступу, використання, зміни чи знищення цілісності та достовірності для користувачів. Інформаційна безпека захищає інформаційні ресурси фізичних осіб, комерційну таємницю, національні інтереси в інформаційній сфері.
Гра «Інтернет-терміни».
Клас ділиться на дві команди. Членам кожної команди протягом 2 хвилин треба написати терміни, що пов’язані з Інтернетом. Якщо у команд терміни повторюються, то їх викреслюють. Перемагає та команда у якій більше незакреслених слів.
Гра «Безпечний інтернет: «ЗА» та «ПРОТИ»»
А тепер поговоримо про ризики, на які діти наражають себе у Інтернеті.
Статистика інтернет-залежності серед підлітків показує високий показник 80% - 90%, 11% підлітків мають ознаки проблемної поведінки в соціальних мережах, 12% - ігрову залежність, причому дівчата частіше страждають від соціальних мереж, а хлопці – від ігор.
Перегляд відео «Безпечний інтернет»
Опитування
Цікаві жарти
Заключне слово вчителя
Сьогодні, в наше бурхливе життя, Інтернет став невід’ємною його частиною. Штучний інтелект дає відповіді на всі наші запитання, допомагає приймати рішення у складних ситуаціях, створювати новий контент (текст, зображення, відео). Ми дуже багато часу проводимо у віртуальному світі. В решті решт на що ми витрачаємо свій вільний час – це вибір кожного з нас. Але пам’ятайте, Інтернет – це лише інструмент, яким ви користуєтеся для вирішення певних питань (підготувати доповідь, написати реферат тощо). Тому використовуючи Інтернет, пам’ятайте про правила яких слід дотримуватися, щоб уникнути небезпечних ситуацій.
Дякую всім за участь у заході.