Виховний захід для групи продовженого дня "Ми діти - твої, Україно!"

Про матеріал
Мета: поглибити відомості учнів про історичне минуле нашої держави; розвивати усне мовлення, пам’ять, уяву, естетичні смаки вихованців; виховувати почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, свого роду.
Перегляд файлу

Виховний захід у ГПД

Тема: „Ми – діти твої, Україно!”

Мета: поглибити відомості учнів про історичне минуле нашої держави; розвивати усне мовлення, пам’ять, уяву, естетичні смаки вихованців; виховувати почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, свого роду.

Обладнання: рушник, коровай, калина.

Хід заняття.

Вчитель: Шановна громадо!

Дорогі діти, гості!

Ми раді зустрітись з вами

На нашому святі

„Ми – діти твої, Україно!”

Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, незамулена криниця, калина під вікном – все це родовідна пам’ять, наші символи, історія країни, героїчна, може і сумна, але в основі своїй велична і всестверджуюча!

І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної України, хвилюємось до сліз, коли почуємо рідну мову, пісню. ( Звучить – пісня. „Як у нас на Україні”)

1. Учень: Благословен той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами.

2.Учень. Ласкаво просимо гості у світлицю,

Де пісня й казка й звичаї живуть,

Де пахне і волошка, і пшениця,

Де рушники узорами цвітуть.

3.Учень. Вітаємо вас у нашій рідній школі.

Прийміть цей хліб і сіль на рушнику.

По всіх роках нещастя і неволі

Знов рідна мова квітне у вінку.

4.Учень. Вітаєм вас під барвінковим небом,

Де рідна пісня душу наповня.

Бо нам так віри, віри в бога треба –

Святих джерел для доброго життя.

5.Учень. Родина, рід, які слова святі.

Вони потрібні кожному в житті.

 Бо всі ми з вами – гілочки на дереві,

Що вже стоїть віки.

Це дерево – наш славний родовід,

Це – батько, мати, прадід твій і дід.

6.Учень.Мій краю лелечий, квітуча Сумщино!

Вишневі садки, чаклуни, солов’ї.

Любисток, калина - моя Україно!

В душі ти назавжди, і в серці моїм!

7.Учень. Україно! Мій коханий краю.

Мати наша рідна і свята.

Небо чисте над тобою має.

Медом диха нива золота.

8.Учень. Від тебе все: і хліб, і весен перший цвіт,

І світлий обрій, і криниця чиста,

І серця жар, і мрій стрімкий політ,

І за селом – стежина серед жита.

9.Учень. Україно! Краю милий,

Краю золотавий,

Поля твої широкополі,

Пісні дзвінкоголосі,

Міста наші рідні,

Сади пишноцвіті,

Пшениці ряснії,

Городи багатії.

10.Учень. Українська земле!

Де є краще? Де миліше?

Як не на Вкраїні.

Тут городи і сади,

Тут яблука і гарбузи,

Тут олія й буряки,

Тут ягоди червоні,

Тут пшениці золоті,

Ріки молочні,

Кавуни красносочні,

Худоба і птиця,

І всяка пашниця!

11.Учень. Струмок серед гаю, як стрічка,

На квітці метелик, мов свічечка,

Хвилюють, маюють, квітують поля,

Добридень тобі, Україна моя!

12.Учень. Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її вічно живу і нову

І мову її солов’їну.

13.Учень. Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня весела,

Це щира, багата, як світ, її мова,

Крилата, така мелодійна, чудова.

14.Учень. Її обереги – верба і калина,

Найкраща у світі – моя Україна,

Бо нам найрідніші Вітчизна і мати,

То як же нам, дітям, її не кохати?

Пісня „Ой у лузі калина”

- Діти сідайте. Проведемо вікторину із знання минулого і сьогодення України.

1. Назвати місто, що є столицею України.

2. В якій області ми живемо? (Сумська)

3. В якому районі ми живемо? (Путивльському)

4. Яка річка протікає в нашому селі? (Сейм)

5. Назвати державні символи України (Гімн, герб, прапор)

6.Назвати ім’я президента України.

7. Як називаються гроші в Україні? (Гривні)

8. Які гори є в Україні? (Кримські, Карпати)

9. На якій річці розташоване місто Київ? (Дніпро)

10. Скільки кілометрів до міста Путивль? (12 км)

11. Скільки кілометрів до міста Суми? (100 км)

Вірш Д.Черепової „Наш прапор”

Для проведення наступних конкурсів просимо журі зайняти свої місця.

Суддям хочу нагадати -

Бали чесно рахувати,

Не підсуджуйте нікому,

А судіть їх по закону.

1.Змагання «Хто швидше одягнеться?» 2 учасники.

2.Конкурс «Відгадай загадку»:

а) Що станеться з білою хусткою, якщо її занурити у Чорне море? (Стане мокрою)

б) На ганку гралися 5 мишенят. Пробігла кішка і сіла на ганку. Скільки тварин стало на ганку? (1 кішка)

в) Із якого посуду неможливо нічого з’їсти? (З порожнього)

г) Андрійко зсипав разом три купки піску, а потім висипав туди ще одну. Скільки стало купок? (Одна велика)

д) На ставку плавало 7 качок. Три з них пірнули. Скільки качок залишилось на ставку? (7 качок)

е)Матуся розрізала шоколадний батончик на 3 частини. Скільки розрізів їй довелось зробити? (2 розрізи)

є)На що схоже пів яблука? (На другу половину)

ж) Коли чорній кішці легше зайти в будинок? (Коли двері відкриті)

Поки журі рахує бали, ми відпочинемо. Запрошую учнів на виконання пісні «Грицю, Грицю»

3.Конкурс «Юні Архимеди» - порахувати скільки трикутників зображено на схемі. (По 2 малюнки)

4.Конкурс «Влучний стрілок» (М’яч – потрапити у відро)

5.Конкурс «Склади прислів’я»

6.Зараз пропоную послухати, як деякі учні пишуть вдома твори і як допомагають батькам. (Інсценівка «Домашній твір»)

7.Наступне випробування кашоварів: 2 носять воду, 2 перебирають крупу.

8.Конкурс «Художники». Зобразити тварину. (Команда) Вам дається 1 хвилина для роздумів. Хто, що малюватиме. Виграє та команда, яка намалює краще. Починаємо за сигналом ведучого.

9.Конкурс «Врятуй полонену. Розв’яжи вузол» (по 1 учаснику)

10. Конкурс «Майстри на всі руки» по 2 учасники. Зав’язати по 1 руці і одягти куртку і шапку дитині.

Підсумок . Визначення переможців.

Вчитель: Діти – ви – наша опора,

Ви – наша надія.

Дорослими станете –

Будьте міцними.

Для цього ще треба

Багато вам вчитися.

Так хай вам всміхається

Вранішнє сонце.

Бажаю вам радості

В кожне віконце.

Ростіть і мужнійте

Любі хлоп’ята й дівчата,

Хай вами гордяться

Ваші мама і тато!

doc
Додано
16 квітня 2019
Переглядів
762
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку