Виховний захід для учнів театрального відділення
присвячений 120-річчю з дня народження Остапа Вишні.
Викладач Коваленко О.Ю.
1 уч. Остап Вишня (літературний псевдонім, справжнє ім’я – Губенко Павло Михайлович) народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечва, неподалік містечка Грунь Полтавської губернії у багатодітній (17 дітей) селянській родині. Навчався у початковій, потім двокласній школі, потім вступив до Київської військово-фельдшерської школи. Працюючи фельдшером, екстерном закінчив гімназію і вступив до Київського університету, однак, скоро залишив навчання та цілком присвятив себе журналістській та літературній діяльності.
2 уч. Першими надрукованими творами Остапа Вишні були фейлетони. Псевдонім Остап Вишня з’явився у 1921 році. Новий письменник-дотепник став відомий усій Україні. Основна літературна спадщина Вишні – це насамперед тисячі гуморесок у щоденній пресі на всі теми дня – усмішки, або «реп’яшки», як називав їх сам автор. На вимогу читачів їх видавали окремими збірками. Тираж творів Остапа Вишні доходив до двох мільйонів примірників.
3 уч. Остап Вишня – письменник-гуморист. Упродовж життя написав близько двох із половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, переклади. Започаткував у літературі новий жанр – усмішку (різновид гумористичного оповідання, у якому оповідь про події була короткою, точною, дотепною і доброю). Провідна тема творчості письменника – розвінчання вад людини і суспільства.
Помер Остап Вишня 28 вересня 1956 року. Похований на Байковому кладовищі у Києві.