Виховний захід до Дня Гідності та Свободи
«Країна нескорених»
Мета: вшанувати патріотизм і мужність громадян-учасників Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років; виховувати в учнях почуття патріотизму, любові до рідної країни; розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Хід заходу
Учениця: Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії…збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття……а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина… національних інтересів України та її європейського вибору, в Україні встановлено щорічно 21 листопада святкування….
Разом: Дня Гідності та Свободи.
Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Головний символ Революції Гідності, як і нашої держави – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн.
Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.
Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа - частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія...
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить,
Співає гордо наш Державний Гімн.
Звучить Гімн України. *всі разом співають*
Учень: Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробили цілих дві революції –Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 року, Революція Гідності.
Революція Гідності –
Проти кривди і зла,
Проти ницої підлості,
Що із бруду зросла,
Проти вічної бідності
На найглибшому дні...
Революція Гідності –
Проти царства брехні,
Словоблуддя нікчемного,
Без слідів і плодів,
Сподівання даремного
І даремних трудів!
По шляху справедливості
Треба гідно пройти.
Нам би більше сміливості
На шляху до мети,
Щоб постати громадою
Між спільнот світових,
Щоб здійснити всі задуми
Для людей... для живих.
Правда, совість і людяність –
На знаменах у нас.
За морозами лютими
Йде, нарешті, весна.
Йде весна Україною,
із Майдану іде!
Стань, людино, Людиною.
Вік свободи гряде!
Слово учителя історії
«Переломним в політичній історії України став 2004 рік, коли всю країну сколихнула помаранчева революція.
Помаранчева революція – це сукупність проведених мітингів протестів, страйків і інших акцій загальної непокори, головними організаторами яких стали прихильники опозиційного кандидата на пост президента країни у виборчій гонці 2004 року – Віктора Ющенка.
Чому масовий рух на Україні отримало назву саме «помаранчева революція»? Швидше за все, підставою для цього стала забарвлення символіки кандидата, на підтримку якого виступав народ, а саме помаранчеві тони.
Що ж до результатів помаранчевої революції, то, перш за все, це демонстрація свободи слова та волевиявлення, так як вона носила мирний характер, і силові методи практично не застосовувалися. Головна перемога була в тому, що люди усвідомили силу свого слова і своїх дій, отримали можливість доносити свою думку до широкого кола осіб, можливість домагатися свого.
Так, як помаранчева революція вирішила далеко не всі питання, слід було очікувати нового рішучого виступу народу. І це сталося у листопаді 2013 року.
Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови української державності.
Події 21 листопада 2013 р. – 22 лютого 2014 р. стали етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу. Вони показали усьому світу, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей та основ демократії. Проте за відстоювання цих ідей довелося заплатити дорогою ціною – кров’ю «Небесної Сотні» – патріотів, які поклали своє життя на вівтар для захисту рідної Батьківщини.»
У чистім небі жайвора пісні
В блакитні далі линуть безупинно...
Ще ніби вчора в чорному вогні
Палав Майдан тривожної години.
Небесна Сотня –
То в серцях вогонь.
Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная,
Свою дитину.
ВІДЕО 2
Учень: Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, схилимо голови в знак поваги і скорботи.
Педагог: Хвилина мовчання (аудіо запис метронома)
Учениця:
Пташка – від пташки, від зерня – зернина,
Паросток кожний з коріння батьків.
Ти – Україна і я – Україна,
Іскра вітчизни в горнилі віків.
Моя Україна встала з колін,
Вона подолає всі стіни.
І стане країною серед країн,
Відродиться під час руїни.
Всі разом - ми сила,єдина сім"я!
Всі разом - майбутнє держави!
Зберемо насіння з святого зерна,
Розв'яжем важливі всі справи.
Давай допоможемо відсіч всім дать,
Щоб не позирали лукаві.
Нам кожному в світі треба сказать -
Живем ми у вільній державі!
Якщо пам'ятатиме кожен із нас,
Шевченка слова невмирущі,
Настане нової країни час!
Прозріють усі невидющі...
Флешмоб
Педагог-організатор: Завдяки людям, яким небайдужа доля України в цілому і кожного із нас окремо, ми маємо можливість і досі залишатися незалежною нескореною країною. Тож шануймо тих сміливих, відважних, гідних своєї держави людей і рівняймось на них.
Пісня «Боже, я молюсь за Україну»