Виховний захід до дня Козацтва

Про матеріал
Розробка виховного заходу до дня Козацтва підійде для всіх вчителів початкових класів. В цій розробці є кокурси та матеріал про козаків. Діти з радістю буду приймати участь у всіх конкурсах. Адже кожен хлопчик мріє стати справжнім козаком.
Перегляд файлу

 

Тема. 14 жовтня – День українського козацтва та День захисника України.

 

Хід проведення

1.  Вступна частина

1.1. Вступне слово вчителя

14 жовтня — свято Покрови, День українського козацтва і День захисника України. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкуватиметься в нас не тільки як народнорелігійне, а й національне свято. На Запоріжжі була церква святої Покрови, і запорозькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою. Як відомо людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією. З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої історії. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному нашому житті.Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а вміло захищала себе від ворогів. Був час, коли всю нашу землю загарбали й поділили між собою сусідні держави. Нестерпно було жити українському народу в неволі. І почав він утікати в пониззя Дніпра, за пороги, де були дикі степи. Втікачі називали себе козаками, тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої Дніпрової води, вони заснували Запорозьку Січ.

Козак - значить «вільний чоловік». Дуже важко жити самому по собі, до того ж в умовах поневоленої держави.Тому козаки об’єднувалися в курені ( загони), кожен курінь обирав собі отамана ( ватажка). Козаки суворо дотримувалися дисципліни, створили свій флот, що складався з легких і швидких човників (чайок) . Основним завданням козаків була боротьба з Туреччиною та кримськими татарами.

-  Яких же звичаїв дотримувалися козаки?

Хто хотів стати козаком, мусив наперед відслужити 3 роки в старого козака за слугу й помічника. Він робив усяку роботу й носив за козаком другу рушницю й потрібні клунки. Коли вивчався від того козака орудувати зброєю й набував спритності у битвах, ставав справжнім козаком і діставав зброю: рушницю, спис, луки і стріли.

Одягалися запорожці просто: в грубу сорочку, в кирею – довгий плащ без рукавів, шаравари. За широким поясом носили пістолі і люльку, через плече – торбинку з харчами і кулями, а до пояса на ремінець прив’язували ще й порохівницю з порохом. Голови голили… Та ще й таку моду дивну мали: чуприну носили (оселедець), та таку довгу, що на вухо намотували.

Їли сушену рибу і печене м’ясо та риб’ячу юшку, бо риби в ріках та всякого звіра і птахів було дуже багато. Пекли хліб з пшеничної муки. Пообідавши молилися Богові, кланялися один одному й отаманові та дякували кухареві.

 

1.2. Привітання дівчатами хлопців

 2. Основна частина

 

 2.3. Проведення конкурсів

(Кожен конкурс оцінюється в 5 балів)

 2.3.1. Конкурс №1 «Хто швидше одягнеться»

(Виходять по одному гравцеві від команди. Виграє той, хто швидше і краще одягнеться за одну хвилину. Реквізит: штани, светер, черевики).

2.3.2. Конкурс №2 «Кухар»

(Кожній команді лунає завдання, записане на картках)

3.3. Конкурс №3 «Хто швидше і сильніше»

Представник команди повинен швидше всіх надути повітряну кульку.

 2.3.4. Конкурс №4 «Стройовий»

Команди шикуються у дві шеренги, ведучий швидко називає команди «сісти», «встати», «направо» і т.п. Виграє та команда, яка найбільше і правильно виконала команд.

2.3.5. Конкурс №5 «Мішень»

Команди шикуються в колони. Навпроти кожної команди стоїть відро. Кожному учаснику по черзі необхідно кинути по дві «гранати»( зім'ятий папір) в відро. За кожне попадання 1бал. Перемагає команда, яка зробила більше точних влучень.

 2.3.6. Конкурс №6 «Наш солдат розумом багатий»

Кожній команді дається слово на військову тематику. Але біда в тому, що слово впало і розсипалося. Вам необхідно зібрати його. Оцінюється швидкість і правильність виконання.(ГЕРОЙ, АРМІЯ)

 

2.3.9. Конкурс №9 «Джентльмен»

Учасники (по одному з команди) по черзі називають компліменти, звертаючись (уявно чи наяву) мамі, однокласниці, улюбленій вчительці тощо. Перемагає той, хто назве більше ніжних та приємних слів.

doc
Додано
9 листопада 2021
Переглядів
279
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку