Матеріал містить розробку сценарію виховного заходу до Дня збройних сил України та мультимедійну презентацію до нього. Захід призначений для учнів середнього шкільного віку, батьків, вчителів.
Сценарій заходу
до Дня Збройних Сил України
Мета: відзначати День Збройних Сил України, сприяти згуртуванню дитячого колективу. Розвивати артистичні здібності, почуття відповідальності. Виховувати патріотичні почуття до рідної землі, дружби та взаємоповагу один до одного, взаєморозуміння. Прищеплювати прагнення до збереження народних звичаїв, традицій, свят.
Обладнання: святково прибраний зал, музичне обладнання, мультимедійна презентація, відеофрагменти та музичні кліпи, вгорі напис “6 грудня – День Збройних Сил України”.
План
Ведучий 1.
Доброго дня шановні присутні.
Політичний, економічний, духовний розвиток будь-якої країни можливий лише за умови гарантування її державного суверенітету, політичної незалежності, збереження територіальної цілісності та недоторканності кордонів.
Ведучий 2.
Гарантом національної безпеки України виступають боєздатні Збройні Сили.
Проголосивши 24 серпня 1991 року свою незалежність, Україна прагне жити в мирі та дружбі з усіма державами світу. Однак, не виключена можливість виникнення воєнних конфліктів, тому 6 грудня 1991 р. верховна Рада прийняла постанову про створення Збройних Сил. А з 1993 року цей день офіційно вважають Днем Збройних Сил України.
Ведучий 1.
І ми щиро вітаємо вас із Днем Збройних сил України. Це свято мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності, тобто тих якостей, які асоціюються у нас зі справжніми чоловіками.
Ведучий 2.
Це свято сильної, відкритої , безкорисної і непідкупної дружби, яка проходить перевірку небезпекою і ризиком. І разом з тим – це свято всіх нас, бо всі ми, українці, є причетними до наших збройних сил. Адже всі ми не лише любимо Вітчизну, а й пишаємося нею, отже, вважаємо себе зобов’язаними її захищати.
Ведучий 1.
Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.
Ведучий 2. Тому це святий обов'язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами.
У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності - почесний обов'язок кожного молодого громадянина. Виконуючи цей почесний обов'язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.
(виступ учня)
Воїне, лицарю славний,
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Нащадку славних козаків
Ведучий 1.
Сьогодні у нашому залі присутні діючі військовослужбовці Збройних Сил України, а також чоловіки, які з честю виконали свій обов’язок щодо захисту держави у лавах збройних сил радянської армії. Тож прийміть найщиріші вітання з нагоди свята.
Ведучий 2. І ми віримо, що наші хлопці, майбутні воїни – захисники, які присутні в залі з честю виконуватимуть свій обов’язок перед Батьківщиною, і що наше українське небо буде мирним і безхмарним!
(виступ молодших школярів)
Я вітаю діда, тата
З чоловічим справжнім святом!
Хто Вітчизну боронив –
Привітання заслужив!
Прадід мій пройшов війну –
Я вклоняюся йому.
В мирний час служив мій дід –
Захищав кордон, як слід!
Тато до армійських лав
Зовсім нещодавно став.
Відслужив належний рік
Як достойний чоловік.
Нині будем святкувати.
Дід почне розповідати,
Як у армії служив,
Всіх згадає, з ким дружив.
Прадід про війну розкаже,
Потайки сльозу змахне.
Фотографії покаже
І невесело зітхне…
Щось смішне про службу в війську
Пригадає тато звісно!
Всі ті спогади й байки
Буду слухать залюбки!
Тож ви, хлопці, підростайте,
Професію обирайте,
Щоб у армії служити
І Вітчизну боронити!
Ведучий 3 - Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої світової війни
Ведучий 4 - У прадавні часи, коли перші слов’яни поселилися на землях України, вони були змушені захищатися від загарбницьких нападів кочівників. Потім, коли була створена держава Київська Русь, для її зміцнення треба було сильне військо. Це допомогло першій державі на нинішній території України стати однією з наймогутніших в Європі. Монголо-татарську орду зміг зупинити лише король Галицько-Волинського королівства Данило Галицький.
Ведучий 3 - Яскравим прикладом важливості армії для держави є Запорізька Січ. Головою держави був гетьман, який також керував армією. Запорізькі і реєстрові козаки були одними з найпотужніших у Європі і змогли відділити частину території від Речі Посполитої для створення власної держави. В народному фольклорі та історичних джерелах живуть згадки про подвиги і звитягу Байди Вишневецького, Петра Сагайдачного, Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького та інших славних козаків.
(пісня «Ми козаки....)
Ведучий 4 - Також українські військові проявляли мужність і силу у боротьбі за інші країни: реєстрові козаки у складі Речі Посполитої допомагали у надважливих битвах, у складі Російської Імперії допомогли вистояти найсильнішу на той час армію Наполеона, мужньо захищали Севастополь у Кримській війні, як у складі Австрії, так і Росії сумлінно відстоювали їх інтереси у I Світовій Війні.
Ведучий 3 - Як справжні патріоти захищали Українську народну Республіку від нападів російського уряду. Не останню роль відіграли у Громадянській війні.
Головний удар прийняли на себе саме українські військові у захисті СРСР у II Світовій Війні. Саме завдяки ним вдалося стримати наступ нациських військ і потім зовсім здолати їх.
Ведучий 4 - Після розпаду Радянського Союзу і проголошення в 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне з найбільш потужних угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та сучасними зразками звичайного озброєння та військової техніки.
На території України на той час дислокувалися: ракетна армія, три загальновійськові та дві танкові армії, один армійський корпус, чотири повітряні армії, окрема армія Протиповітряної оборони (ППО), Чорноморський флот.
Ведучий 3 - Проте це не були ще Збройні Сили незалежної держави в повному розумінні цього слова, Україна отримала лише окремі фрагменти військової машини Радянського Союзу.
Тому 24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила рішення про взяття під свою юрисдикцію усіх розташованих на українському терені військових формувань Збройних сил колишнього СРСР, та про створення одного з ключових відомств – Міністерства оборони України.
Ведучий 4 - Коли далекого 1993 року запроваджували це свято, ніхто навіть уявити не міг, що воно стане майже найголовнішим у житті сьогоднішньої України. Що люди у військовій формі стануть звичним явищем на вулицях українських міст.І що ми на них покладатимемо величезні надії і всією Україною молитимемось за них, щоб повернулись живими.
Ведучий 3 - Ще три роки тому, неможливо було уявити, що нашу мирну, квітучу, гостинну землю, легко можна перетворити на театр бойових дій. В нас були духмяні ночі, сніжні зими, веселі колядки і раптом: бойові втрати, залишені міста, поранені, біженці, переселенці, анексовані території і якесь дивне слово АТО.
Ведучий 4 - З того часу болем віддаються у наших серцях назви Донецький аеропорт, Ілловайськ , , Макіївка. Маріуполь, Мар’єнка… Легендою стали захисники Донецького аеропорту. Їхню мужність визнали самі загарбники, назвавши цих сміливців кіборгами.
(виступ учня) Вірш Кіборги»
Ця війна змінила багатьох,
Ця війна змінила Україну.
Кіборги. Донецьк. Аеропорт,
Що перетворився на руїну.
Трупний запах, порох і вогонь,
Смерть приносять гради, міни, танки.
Піт із чорних, випалених скронь…
Глина, гільзи, попіл і уламки…
Та стоять: Дев`ятий, Ворон, Гном,
Абрикос, Богема, Маршал, Цезарь…
А над ними – небо полотном,
А у них життя на вістрі леза.
То чиїсь батьки, брати, сини
З Харкова, і з Києва, зі Львова
Шахтарі, таксисти,… В час війни
Кіборгами стали тимчасово.
Каска, бронник, берці, автомат,
Друг надійний, що прикриє спину.
Доброволець, патріот, солдат,
Наш Герой і гордість України!
Ведучий 1 - Весь український народ схиляє голови перед мужніми захисниками України і молиться за мир, за повернення додому живими наших героїв.
(відеокліп «Коли закінчиться війна..»)
Ведучий 2 - Великою гордістю для нас бердичівлян є наші військові, службовці військових частин, що дислокуються на території Бердичева та району.
26-та окрема артилерійська бригада — військове формування артилерійських військ Збройних сил України, що входить до складу оперативного командування «Північ». Історія з'єднання почалася 1943 року зі створенням 117-ї стрілецької дивізії. Власне артилерійська бригада сформована 30 жовтня 2004 року на підставі Директиви Міністра оборони України від18 червня 2004 року на базі 62-ї окремої механізованої бригади, яка в свою чергу була правонаступницею 119-го навчального центру.
Ведучий 1 - Частина ввібрала в себе традиції та досвід багатьох артилерійських частин 8-го армійського корпусу. Своїх фахівців в частину направили розформовані 961-й реактивний артилерійський полк з Фастова, 188-а артилерійська бригада великої потужності з Ємільчиного, 761-й розвідувальний артилерійський полк (місто Сміла) та бригадна артилерійська група 62-ї окремої механізованої бригади.
Ведучий 2 - Враховуючи високі досягнення, показані протягом 2004—2008 років, 26-й артилерійській бригаді Президентом України — Верховним Головнокомандувачем ЗС України Віктором Ющенком було присвоєно почесне найменування «Бердичівська».
Службовці 26 бригади з початку АТО на сході України беруть активну участь у військових діях.
Ведучий 1 - У нас на святі присутній представник славної 26 бригади і ми запрошуємо його до виступу. ( виступ гостя)
Ведучий 2 - Яке майбутнє чекає нашу країну?
Кожний по різному бачить це майбутнє. Для одних – це Європейська країна з європейським рівнем життя, для інших просто щаслива країна з щасливими людьми, але обов’язково мирна…
Ведучий 1 - Весь український народ і світова спільнота сподіваються на мирне завершення конфлікту на сході України, відновлення територіальної цілісності держави та її процвітання. І щоб наші військові підіймали зброю до бою лише на тренуваннях, щоб перестали плакати матері і дружини, щоб діти перестали проводжати на війну своїх батьків, і щоб українська земля очистилася від болю, втрат та наруги.
Я хочу сказати простими словами,
Про те, що турбує мене вечорами,
Про те , як в думках я малюю картину,
Якою я бачу свою Україну!
В моїй Україні ніхто не стріляє,
Ніхто не калічить, ніхто не вбиває!
В моїй Україні ніхто не воює!
Своє і чуже життя кожен цінує!
В моєї країни чудові сусіди,
Запрошують в гості і я до них їду.
Сусіди і самі в нас часто бувають.
Не брешуть, не крадуть, ніде не блукають!
В моїй Україні є чесная влада,
Про неї в народі складають балади.
Працює й працює, з ранку до ночі,
Щоб людям відкрито дивитись у очі.
В моїй Україні не плюють на підлогу,
Отримують і надають допомогу,
І молодь моя не п`є і не курить,
Займається спортом, співати так любить!
В моїй Україні чемні дівчата!
А хлопці вміють їх щиро кохати!
Навчаються жити, читають книжки,
І горді від того наші батьки!
В моїй Україні немає кордонів!
І море, і сонце, Дніпро, терикони,
Карпати зимою в засніжених шапках,-
Моя Україна! Люблю її! Крапка!
( пісня про Україну)