23 липня о 18:00Вебінар: STEM-освіта без гендерних стереотипів – запорука успішного майбутнього школярів

Виховний захід до свята Покрови

Про матеріал

Даний матеріал допоможе вчителю в бажанні

ознайомити учнів з особливістю свята Покрови Пресвятої Богородиці та свята українського козацтва; прилучати учнів до цінностей народного життя, традицій рідного краю; розвивати в дітей прагнення бути свідомим громадянином, патріотом України; виховувати любов до рідної землі, її традицій, вірувань.

Перегляд файлу


Мета: ознайомити учнів з особливістю свята Покрови Пресвятої Богородиці та свята українського козацтва;   прилучати учнів до цінностей народного життя, традицій рідного краю;  розвивати в дітей прагнення бути свідомим громадянином, патріотом України; виховувати любов до рідної землі, її традицій, вірувань.

 

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація, відеоматеріали.

 

Кімната прикрашена свічками, іконою Пресвятої Богородиці, рушниками, паперовими голубами.

 

/ Захід супроводжується показом презентації, переглядом відео /

 

Ведучий :

Улюблена Богом перлина
Для всіх українців одна —
Козацька моя Україна,
Хлібів золотих сторона.
Негодами лютими бита,
Віками ти йшла до мети,
Тобі в небі зорею світити,
І волю, і долю знайти

 

Ведучий :
Розселив Господь людей по всьому світу і кожному народові дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист — це найперший обов’язок народів.

 

Ведучий : 
Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків. Шануймо героїчну історію нашого великого народу!

 

Ведучий : 
14 жовтня кожного року увесь християнський світ з глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю,

 

Ведучий : 

Культ Богородиці як покровительки нашого народу існує від княжих часів. Марія була земною жінкою, яку вподобав Господь за матір свого сина, щоб у людській подобі він ніс праведне Боже слово до людей. Саме тому люди, прохаючи в Бога помочі, завжди зверталися до своєї заступниці, вважали, що вона, переживши мученицьку смерть сина, не допустить на землі неправди й насильства.

Ведучий

Приводом до встановлення цього свята стало видіння св. Андрія Юродивого, коли Царгород, столицю Візантії, оточили араби. У храмі Пресвятої Богородиці переляканий народ заповнив храм. З людьми ревно молилися про спасіння святий Андрій . Коли відправа закінчувалась ,товін  побачив, що до царських ворот іде Богородиця у супроводі .Івана Хрестителя та Івана Богослова.

 

Ведучий

  Мати Божа зупинилася над престолом, стала на коліна й ревно молилася та проливала сльози. Вставши, вона хусткою (покровом), яку зняла з голови, покрила присутніх. Чутка про цю подію швидко стала відома всім. Люди так кричали, раділи заступництву Богородиці, що перелякані араби відступили без бою. Від тієї хустки – покрови празник і дістав назву.

 

 Ведучий

За її посередництвом Почаївський монастир був врятований від нападу турків. У багатьох місцевостях на честь Богородиці будували храми. З’явилось багато сіл, які по сьогодні носять назви «Покровка», «Покровське».

 

Ведучий

Це одне з найбільших шанованих свят — Покрова Пресвятої Богородиці , у народі його ще називають Третя Пречиста   

Ведучий : 

У Карпатській Україні до Покрови поверталися всі пастуші отари з полонин і завершували останню мандрівку чумаки.
Для того, щоб усі члени сім’ї були здоровими, на Покрову старша господиня брала вишитого рушника, що був над іконою Богородиці, і розвішувала його над вхідними дверима.

 

Ведучий : 
Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.

Ведучий : 
Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана.

Запорозька Січ – це феномен світової цивілізації навіть з висоти нинішнього дня, не кажучи уже про час її існування. Своїм суспільним укладом, структурою, військовою організацією, писаними і неписаними законами, побутом і звичаями Січ не мала аналогів. Січ була рятівницею і рідною домівкою для козака і гречкосія, і всіх, кому потрібний був її захист. Січ була зразком поєднання демократизму зі строгістю порядків і самодисципліни. Січ була колискою української державності, контролюючи значні території, утримуючи багатотисячну армію, адміністративний апарат. Січовики мали символіку: прапори, гімн, герб.

 

Ведучий : 

Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Багато церков маємо побудованих на честь свята Покрови.

 

Ведучий : 
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначалося ще й як день українського козацтва.

 

 

Ведучий

У народі існує безліч легенд про те, як ощедрює Покрова дівчат своєю ласкою. Вона милостива до тих, хто слухався й шанував батька-матір, переймав неньчину науку до праці, охайності, підтримував духовну і фізичну чистоту. Але Покрова була непоступливою, якщодівчина зневажала моральні звичаї, нехтувала традиційними законами.

Ведуча. 

З Покровом колись в Україні були пов'язані дівочі мрії і сподівання , бо вона покровителька жіночої, а більш всього дівочої долі. Дівки чекали сватів і молилися: „Свята мати Покровителько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зістатися дівкою".

 

Учень 1 Прикмети на Покрову

Яка погода на Покрову, такою буде зима.

Якщо лелеки не відлетіли на Покрови – на теплу зиму.

Якщо на Покрову не випав сніг, то не буде його аж до січня.

 

Учень 2 Прислів’я на Покрову

Хто лежав до Покрови, той продасть усі корови.

Прийшов Покров – не нагрієш хату без дров.

Прийшла Покрова – сиди, чумаче, вдома.

Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем.

 

 

Ведучий

14 жовтня в Україні відзначатимуть День захисника України

День захисника України є новим святом для нашої країни, який відзначається тільки з 2014 р.

Трагічні події в Україні, починаючи з листопада минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного.

 

Ведучий

На Сході України триває війна. А на війні, як на війні : втрати, поразки, перемоги, відчай, розпач і сподівання… Ціле плетиво людських емоцій та бажань.

Серед яки ходне, мабуть, найбільш вагоме – перемогти та вижити…

 

Я дивлюсь на світлини бійців,
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче:
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.

 

 

 

 

Ведучий

А скільки дітей, жінок, матерів чекають з війни батьків, чоловіків, синів…

 

 

Немає сліз в засмучених очах,
У безпорадності повільно лине час.
Для нас війна - для них суцільний жах,

Проклятий фронт знедолених сердець.
Як постріли лунає: "Я живий! 
Тримайся, люба, це ще не кінець!"

Триматися... А вже немає сил,
Лише самотність, без кінця та краю
Там, де була душа - лишився пил,
Та все одно шепоче: "Я чекаю..."

 

 

Ведучий

 

 

У всі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, дійсних патріотів своєї країни, святим обов’язком кожного громадянина. Тож День захисника Вітчизни - це всенародне свято. Воно є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них. У нього славні традиції, за ним стоїть сама історія, сповнена героїки подвигів, яскравих вчинків.

 

Учень1:

 

Зродились ми великої години
З пожеж війни і з полум’я вогнів.
Плекав нас біль по втраті України,
Кормив нас гніт і гнів на ворогів.

Ведучий

 

День захисника Вітчизни уособлює такі прекрасні людські якості, як доблесть і мужність. Фактично воно є святом усіх чоловіків, чиє головне покликання - обороняти рідну землю. Це свято символізує любов і повагу українців до своїх захисників і визволителів, до тих, хто сьогодні стоїть на варті незалежності держави.

 

Ведучий

У цей день ми з вдячністю згадуємо і вітаємо тих, хто захищав і захищає національні інтереси та безпеку нашої держави. У цей день традиційно вшановуємо усі покоління, які показали приклади вірності і героїзму, захищаючи Вітчизну, від часів Запорозької Січі до наших днів.
 

 

Ведучий

Мужність і героїзм, доблесть і слава, відвага і честь - саме ті чесноти, на яких базується вся багатовікова історія нашої України.На долю воїнів-захисників усіх поколінь випало багато випробувань, однак вони завжди долали їх з гідністю.

 

Захищати Батьківщину, свою землю, свою домівку - це святий обов`язок кожної людини.

 

Ведучий

Захисники Вітчизни - це ті, хто в грізні воєнні часи відстояв рідну землю від фашистської навали. Це ті сивочолі ветерани, чия юність співпала з нелюдськими випробуваннями, з горем, кров’ю та лихоліттям. Та вони вистояли і в післявоєнні роки відбудовували та розвивали країну.

 

Ведучий

День захисника Вітчизни - це свято і ветеранів Великої Вітчизняної війни, і нинішніх військовослужбовців та працівників збройних сил України, яким випала доля вписати нові сторінки в літопис української армії. Славні традиції батьків і дідів сьогодні гідно продовжує нове покоління військовослужбовців, які стоять на захисті миру, праці, незалежності України.

 

Ведучий . Приснилось матері, що ожили солдати. 
Які стоять одягнені в граніт, 
Приснилось матері, що йде один до хати — 
І раптом зупинивсь біля воріт. 
 

Мати: Чого не йдеш, чого стоїш, мій синку? 
Чи мало настоявся край путі? 
Вже скільки літ стоїш без відпочинку. 
Вже скільки літ чекаю в самоті! 
 

Ведучий .Приснилось матері, що привела в оселю. 
Він автомат поставив у куток, 
І, мовчки скинувши запилену шинелю, 
Узяв у руки скрипку і смичок. 
Устами струн почав розповідати, 
Як він ішов додому крізь грозу, 
А в тихім сні, у сні ридала мати 
І витирала радості сльозу. 
 

Мати: Чи це мана? Й самі побігли ноги. 
О, де мій син? І впала край воріт. 
А вдалині, де сходяться дороги, 
Стояв солдат, одягнений в граніт. 

 

Ведучий.

Кровоточать рани наших сердець з приводу того, що відбувається на Сході нашої держави. Не висихають сльози на очах матерів, сини яких стали на захист Батьківщини.

 

 

Ведучий.

Найбільшим  дарунком  Господа  для  нас зараз  це МИР на Україні. 

Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити під мирним небом України і не допустити більше війни- здійсниться обов'язково.

 

Ведуча:

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу, володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ.

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти на світі в нас одна

 

Лунає повільна мелодія, дівчата запалюють свічки для спільної молитви

/усі учасники заходу тримають свічки/

Учениця:

Діво Пресвятая -

Матір матерів,

пригорни до серця

всіх своїх синів.

Освіти їх душі

світлом золотим,

виповни любов'ю

неспокійний дім,

Учениця:

научи, як землю

вберегти від зла,

розумом,діянням

і крилом тепла.

Зоря-зоряниця,

сонце доброти,

землю України

щастям освіти!

 

Учениця: Свята Заступнице! Пречиста Діво!

Ти оповий нас Покровом білим,

І під опіку візьми Вкраїну,

Не дай їй впасти знов на коліна.

Народ наш просить захисту в Тебе,

Бо Ти - Цариця Землі і Неба,

Прийми нас ще раз під свій Покров,

Вкотре благаємо Тебе ми знов.

Ти захисти нам Матір-Вкраїну,

Не дай зробити з неї руїну,

З колін підвестись нам поможи,

Вкраїну вільну нам збережи

 

 

docx
Додано
7 грудня 2018
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку