Це сценарій змагання для 10-х класів з предмета "Захист Вітчизни" до Дня Збройних Сил України. Сценарій містить в собі конурси з вогневої підготовки(розбирання та складання автомата Калашнікова, спорядження магазина патронамистрільба з пневматичної гвинтівки), тактичної підготовки(воєнізована естафета) та ОЦЗ (одягання протигазу).Проведення цього заходу дає змогу реально оцінити підготовку кожного учня з предмету.
Готовий служити народу України!
(військово-патріотична гра)
Пугачов С.О., учитель предмету «Захист Вітчизни»
П’ятихатської ЗШ І-ІІІ ст. № 3
Змагання проводяться 02 березня 2018 року о 1040 в спортивному залі школи.
У змаганнях беруть участь учні 10-х класів, які за станом здоров’я віднесені до основної медичної групи. Учні, які за станом здоров’я до підготовчої медичної групи, беруть участь у тих випробуваннях, які їм дозволені за станом здоров’я.
Змагання командні. До заліку команди зараховуються результати всіх учасників на всіх видах випробувань.
Склад команди – 5 чоловік + група підтримки, яка готує девіз, емблему.
Керівництво і проведення змагань здійснюється безпосередньо головним суддею змагань (учителем предмету «Захист Вітчизни») та адміністрацією школи.
Змагання проводяться згідно сценарію (додається).
Команда, яка набрала найбільшу кількість балів, займає 1-е місце і т. д. (за однакову кількість балів перевага надається команді, яка показала найкращий результат в багатоборстві).
Команди нагороджуються грамотами.
Хід заходу військово-патріотичної гри
Ведучий: Сьогодні в нашій школі свято,
Тут сміху, радості багато.
Сьогодні хлопців зустрічаєм,
Всього найкращого бажаєм.
Ведуча: Хоробрими, сміливими ростіть,
Кордони України бережіть,
Продовжуйте батьківську справу,
Ростіть Вітчизні, всім на славу!
Ведучий: Запрошуємо до зали команди учнів трьох 10-х класів П’ятихатських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. № 2 та № 3.
(звучить мелодія Гімну ЗСУ)
Ведуча: Сьогодні, як у колишні часи, наша Армія славиться своїми воїнами. У неї славне минуле й, сподіваємося, гідне майбутнє. А майбутнє нашої Армії – це ви, сьогоднішні наші юнаки й дівчата. І від того, якими ви виростите, і залежить міць нашої Армії.
Військово-патріотичну гру «Нумо, хлопці!» вважати відкритою!
(звучить Гімн України)
Ведучий: Оголошується хвилина мовчання у пам’ять полеглих патріотів під час виконання АТО/ООС на сході нашої держави.
(хвилина мовчання)
Ведуча: Дорогі друзі, зараз в цьому залі зустрінуться три команди, які знаходяться в доброму настрої, не звикли відступати назад, які з успіхом вийдуть з будь-якої ситуації. Тим паче, що в цьому залі вболівальники подарують їм свій сміх, посмішки та аплодисменти. Сьогодні відбудеться незвичайне змагання.
Ведучий: До цих змагань допускаються хлопці, які володіють повним бойовим спорядженням:
– влучним словом;
– повагою;
– волею;
– терпінням;
– витримкою;
– гумором;
– ввічливістю;
– кмітливістю.
Ведуча: Ця боротьба не буде легкою. Перемагає завжди той, хто гідний перемоги. За правилами змагання в переможці вийде команда, що отримає більше балів. Побажаємо успіху і перемоги учасникам гри.
Ведучий: Слідкувати за конкурсом та оцінювати успіхи команд буде шановне журі (перелік членів журі).
Ведуча: Ми проведемо жеребкування, визначимо послідовність участі в конкурсах. Конкурси оцінюються за десятибальною системою.
Отож, першими починає команда …, за ними …, потім …
Ведучий. Настав час представлення наших мужніх команд. Оголошується конкурс презентації назви юнацької команди, емблеми та пісні.
(конкурс презентації назви юнацької команди, емблеми та пісні)
Ведуча: Дякуємо хлопцям! Наступний конкурс – «Знавці теорії Захисту Вітчизни». Я попрошу по 1-му представникові від команди. Перед ними 5 білетів з теорії. Все просто: тягніть білет і давайте правильну відповідь!
(конкурс «Знавці теорії Захисту Вітчизни»)
Ведучий: Наступний етап – цивільної оборона. Всі знають, що таке протигаз? Отож, хто швидше його одягне.
(конкурс з цивільної оборони)
Ведуча: А поки хлопці перепочинуть, я хочу звернути вашу увагу, що в цій грі участь беруть не лише юнаки, а й дівчата! Оплески їм! Справді,останнім часом дуже багато дівчат проходять службу в Збройних Силах України та в зоні АТО і, на жаль, гинуть заради миру в нашій країні. Для всіх дівчат, які пов’язали своє життя з армією присвячується ця пісня
(виконується пісня «Ти підбори змінила на берці»)
Ведучий: Продовжуємо конкурсну програму. Кожен солдат повинен добре володіти зброєю. Тому наступний конкурс «Розбирання та складання автомату на час».
(конкурс з розбирання та складання автомату)
Ведуча: Молодці, учасники! Але всі знають, що зброю потрібно ще вміти заряджати. Наступний конкурс «Спорядження магазину патронами».
(конкурс із зарядження магазину автомата на швидкість)
Ведучий: Поки наше журі підраховує проміжні результати, до вашої уваги переможець 10-го районного фестивалю «Афганської пісні» з піснею «Джелалабад».
(Федіщенко Віктор виконує пісню)
Ведуча: Фінальним етапом наших змагань буде воєнізована естафета. Нашим учасникам необхідно буде в повному спорядженні подолати заболочену місцевість, розібрати та зібрати автомат, спорядити магазин патронами, виконати 5 пострілів по мішенях, надати першу медичну допомогу потерпілому та винести його з поля бою.
(конкурс «Воєнізована естафета»)
Ведучий: Ну що ж, доки наше шановне журі підбиває підсумки змагань та готується оголосити результати, ми зустрічаємо шаленими оплесками Головченко Анну з піснею «Не твоя війна».
(Головченко Анна виконує пісню)
Ведуча: Настала довгоочікувана мить оголошення результатів та вручення почесних грамот нашим переможцям. Але давайте трішки почекаємо та вислухаємо враження нашого журі!
(представник журі висловлює свої враження,
оголошує переможців, вручає грамоти)
Ведучий: Ви – наша опора,
Ви – наша надія.
Дорослими стали –
Будьте міцними,
Твердими, мов криця.
Для цього ще треба
Багато вам вчиться.
Тож хай вам всміхається
Вранішнє сонце.
Бажаєм вам радості
В кожне віконце.
Ростіть і мужнійте,
Любі хлоп’ята!
Хай вами гордяться
Ваші мама і тато.
Ведуча: На цьому наші змагання завершено! До нових зустрічей! Слава Україні!