Виховний захід "Миколаю, Миколаю, прийди до нас з раю".

Про матеріал
Виховний захід для дітей початкової школи, вихованців ГПД. Це не лише вірші до Миколая, але й цікаві ігри.
Перегляд файлу

Виховнагодина“МичекаємМиколая“

Мета: розказати про доброчинні справи святого Миколая; виховати в учнів любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.

ХІД СВЯТА

(Зала святково прибрана. На сцені образ Святого Миколая, покритий рушником.)

Вчитель.Ось і прийшла зима з снігами,заметілями,морозами.Закружляли у танці тендітні сніжинки,падають повільно на землю,вкриваючи їх пухкою ковдрою.Гарно нам усім взимку.Радіють зимі всі діти ,бо їм дуже подобаються дива.А коли ж їм відбуватися як не взимку,у зимові свята.Саме в цей час приходить казка до нас.

Уч.1.Нічка зорі розсипає ,

Тихо-тихо сніг лягає,

Він до кожного віконця

Диво дивне наближає

Вчитель.Діти ,а чи знаєте ,яке свято наближається до нас?(відповіді)

Ну ,звісно ж, усі знаєте. І тому з нетерпінням чекаєте на цей день 19 грудня , день святого Миколая.

-А що знаєте ви про це свято ?(відповіді) Діти чіпляють на дошку слова на кольорових сніжинках, що повязане з цим святом-добро , мир,подарунки ,милосердя ,ввічливість, Миколай,ангел,різки,чорт.

Уч.2.Нічка таємнича ,

Ніченька казкова

Приходить щороку Й щораз загадкова.

Уч.3.Місяць й зорі ясні

Землю освітляють.

Мами своїх діток

Спатоньки вкладають.

Отож,любий друже,

Швидше засинай ,

Бо прийде до тебе

Святий Миколай

Уч.4.Ти сьогодні швидше спать лягай, Бо приїде в гості Миколай.

Бачиш, перша зіронька горить — То вже Миколай до нас спішить.

В нього коні білі, наче сніг,

Борода сивенька аж до ніг,

У сріблясті саночки сіда,

І за вітром в'ється борода.

Миколай про діток знає все,

Подарунки кожному несе, Має для дитячих подушок

Подарунків повно — аж мішок!

Уч.5. Святий Миколаю,

Прийди до нас з раю,

Принеси нам дари Кожному до пари.

Цукерки смачненькі,

Булочки пухкенькі,

Книжечок багато Читати у свято.

Вчитель.То хто ж такий був цей Миколай,якого так шанують у народі? Народився він на території нинішньої Туреччини в добрій християнській родині подружжя Феофана і Нонни. Довго в них не було дітей. Та молитвами, добрими справами і обітницею присвятити своє життя Богу удостоїлися вони спадкоємця. З раннього віку Святе Письмо було у нього улюбленою книгою, всі дні проводив у церкві, потім став дияконом. Гарячою молитвою та проповідями він викликав подив і глибоку пошану прихожан. Після смерті батька Миколаю дісталась велика спадщина. Але він потай роздав усе бідним. У своїх милосердних ділах намагався залишитись невідомим. Під час подорожі морем до Єрусалиму св. Миколай вгамував бурю на морі. Довгі роки дарував людям світло Христової віри, вершив великі чудеса. Не раз рятував потопаючих на морі, вмираючих з голоду. Доживши до глибокої старості, 19 грудня приблизно 345-351 року чудотворець помер. Останніми словами його були: «В руки Твої, о Боже, передаю дух свій». Після його смерті багато чудесних зцілень відбулося біля його гробу, бо його мощі були мироточиві. Мощі зберігаються у підземеллі міста Барі в Італії. На Україні є багато церков святого Миколая.

У кожній українській хаті є образ Чудотворця. Цього дня вітали сніжну зиму - на санях обїзджали тричі довкола села , пекли миколайчики і готувалися до Різдва.

У всьому світі відомий знаменитий Санта Клаус, що обдаровує дітвору багатими передноворічними дарунками. У нас цю роль виконує Дід Мороз. Але не всі знають, що в Україні був свій національний патрон дитячих розваг, котрий і дотепер живе на Галичині. Його прообразом є святий Миколай. Здавна на Прикарпатті та і й у Карпатах урочисто готувалися до цього свята. Особливо чекали його діти. Ввечері хтось найповажніший в родині, переважно дідусь, перевдягався на вулиці в доброго Миколая (на зразок Діда Мороза), заходив до оселі з подарунками, які заздалегідь готували батьки, знаючи уподобання кожного з дітлахів.

Вручаючи іменні гостинці, святий Миколай згадував усе те добре, що зробив протягом року малюк. Для чемних діток була спеціальна приповідка:

Уч.6. Мамусеній господині,

Що порядок любить все,

Даруночки несу нині,

Бо дитина на них жде,

Ой голубко, моя крале,

Слухай маму все свою –

То не тільки книжку й лялю,

А й цукерок принесу!

Вчитель -Тож давайте пограємо гру “Добрі діла” і пригадаємо свої добрі справи (беруться за руки , називають своє ім'я і добру справу протягом року ).

Натомість нечемній дитині читався інший вірш:

Уч.7 Ти, дитино моя мила,

Маєш тут, що заслужила,

Я до тебе загостив

І дарунок тут лишив:

Що не слухала ти тата,

Ані мами, ані брата,

Тому різку, як той гай,

Дає святий Миколай!

Вчитель . Тож давайте , щоб Святий Микола різок нікому не давав, напишемо або намалюємо йому свої побажання . І ангелик на вашій листівці швидко їх відправить по адресу(діти малюють листівки і складають їх у коробочку під пісню” Святий Миколай “).

pdf
Додано
9 січня
Переглядів
5
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку