Виховний захід: "Подорож у країну Добра, Любові, Дружби"

Про матеріал
Даний виховний захід "Подорож у країну Добра, Любові, Дружби" розрахований для вчителів початкової школи. Мета: вчити учнів творити добро, бути вихованими; розвивати в дитині духовно-моральні якості, вміння сприймати і створювати позитивні емоції; виховувати кращі людські якості: доброту, милосердя, ввічливість ,бажання бути чуйним і уважним до своїх товаришів.
Перегляд файлу

КЗ «Голубієвицький ліцей»

Компаніївської селищної ради  Кропивницького району Кіровоградської області

 

Відкрита виховна година:

«Подорож у країну

Добра, Любові, Дружби»

http://te.zavantag.com/tw_files2/urls_116/20/d-19910/19910_html_me7b7f5c.png

 

                Підготувала:

                                       вчитель початкових класів

Сичова Галина Миколаївна

 

Мета. Вчити учнів творити добро, бути вихованими; розвивати в дитині духовно-моральні якості, вміння сприймати і створювати позитивні емоції; виховувати кращі людські якості: доброту, милосердя, ввічливість ,бажання бути чуйним і уважним до своїх товаришів.
Обладнання: назва заходу; аудіозаписи пісень; малюнки та стінгазети про добро; малюнок кораблика; назви зупинок; прислів’я, чарівна скринька.

Хід заходу

 Ведучий 1.

          Добрий день Вам, добрі люди!

          Хай добро Вам, щастя буде!

           Не на день і не на рік,

           А на довгий – довгий вік!

Ведучий 2. Любі діти, дорогі гості, сьогодні ми побуваємо у країні Добра, Любові, Дружби.   Ми поведемо розмову про доброту — дуже важливу і потрібну для кожного з нас чесноту. Якщо людина добра, то з нею хочеться говорити ,сміятись, частіше спілкуватись.

Ведучий  1.

Добрим бути - зовсім це непросто,

 Не залежить доброта відзросту,

 Не залежить доброта від віку,

 Добрим треба бути нам довіку.

 Тільки треба, треба добрим бути

  І в біді про друга не забути.

Ведучий  2.І закрутиться Земля скоріше,

                                 якщо разом станемо добріші.

Доброта з роками не старіє,

                                 Доброта від холоду зігріє,

Якщо доброта , як сонце ,світить,

                                 То радіють і дорослі, й діти.

- Що ж означає слово Доброта? 

Розкажіть, будь ласка, які добрі вчинки здійснили ви?

Учні розповідають про свої добрі вчинки (допоміг літній людині донести додому важку торбу, сходив за хлібом для хворої сусідки, допоміг маленькому школяреві перейти вулицю, прибирав територію біляшколи та ін.)

Звучить музика. До класу входять Королева Доброти, Королева Любові, Королева Дружби.

Королеви : - Доброго дня всім хлопчикам,дівчаткам та гостям. От почули вашу цікаву розмову й завітали до вас.

Ведучий 1. Проходьте, шановні. Але скажіть, хто ви такі?

Королеви :  Дозвольте представитись: Королева Доброти, Королева Любові, Королева Дружби.

Ведучий 2. Ласкаво просимо, королеви.

Королеви: Ми чули, що ви, діти, розповіли чимало добрих іс​торій. Напевне, ви зустрічали чимало добрих людей.Сьогодні ми прибули сюди для того, щоб допомогти вам творити добро і вирушимо разом із вами у подорож країною Добра, Любові, Дружби. Насамперед ми хочемо подарувати вам танок.

Танок Королев.

Ведучий 1. А побуваємо ми з вами ось на таких зупинках:

Зупинка  «Місто Добра.»

Зупинка  «Острів прислів’їв»

Зупинка  «Місто Любові.»

Зупинка  «Розважальна стежинка»

Зупинка  «Місто Дружби.»

Зупинка  «Мис культури.»

Зупинка  «Казкова долина»

Ведучий 2. Ось ми і приземлилися на першій зупинці.

Королева Доброти

День в нас розпочинається з добра:

Добрий день! Добрий вечір! Добрий ранок!

Подаєм з добром сніданок,

Добре просимо присісти,

З радістю запропонуєм місце,

Швидко вибачення просим.

Співчуття свої приносим.

Зі святами теж вітаєм,

Їсти смачно теж бажаєм.

Вибачайте і даруйте,

Це не важливо, я шкодую;

Усе добре, нема за що-

Слів не знає лиш ледащо.

А хто знає, той і вміє,

Той добра на пожаліє

-Я хочу ознайомити вас із казкою про Добро та Зло.

Казка про Добро та Зло

     В одній країні жили Добро і Зло. Добро намагалося зробити світ добрішим, щоб люди любили й одне одного, і братів наших менших. Добро приходило на допомогу без нагадувань і благань. Нікому не робило боляче ні словом, ні діями, ні думками. Але Добро не могло в одну мить перемогти Зло та його слуг: Жорстокість, Байдужість, Заздрість, Лінь, Підступність. Добро кожного ранку сіяло насіння доброти в дитячих серденьках. Чому в дитячих? А тому, що тільки в маленькому дитячому серці здатне прорости будь-яке насіння. Кожна насінина може розквітнути чарівною квіткою, зробивши серце дитини добрим, ласкавим, ніжним. А може, на жаль, зарости чорним колючим чортополохом зі злим, безжалісним серцем. Адже Зло теж не спить. Хоча воно й ліниве, і встає значно пізніше, усе ж устигає порозкидати зле насіння. Буває, ростуть в одному серці Добро і Зло, борючись одне з одним. Тому діти інколи роблять погані вчинки. Тоді все залежить від самої дитини: яке насіння захоче вона виплекати у своєму серці, те й проросте.

Пісня “Веселковий край»

Ведучий 1.Дякуємо ,Королево! 

Ведучий  2.- Діти, запам'ятайте: ваші добрі безкорисливі вчинки — це радість не лише для тих, кому їх адресовано, а й для вас. І ще треба завжди пам'ятати, що на добро, зроблене для вас іншими, треба відповідати також добром.

Ведучий 1. А зараз учні 2 класу скажуть добрі і приємні слова нашим почесним гостям.

1учень                                                

Не говори про доброту,

Коли ти нею сам не сяєш

Коли у радощах витаєш,

Забувши про чужу біду.

Бо доброта не тільки те,

Що обіймає тепле слово

В цім почутті така основа,

Яка з глибин душі росте.

Коли її не маєш ти,

То раниш людяне в людині.

Немає вищої святині,

Ніж чисте сяйво доброти

2 учень.                                            

Здавна, кажуть добрі люди,

Ближніх Бог велів любити.

 І завжди для всіх і всюди

Він велів добро творити.

 І найкраще знаю нині –

 Коли совість підказала,

 Так зробить добро людині,

Щоб вона про це й не знала.

 Будьте добрими,

 І станете щасливими!

3 учень                                        

Кажімо більше ніжних слів

Знайомим, друзям і коханим

Нехай комусь тепліше стане

Від зливи наших почуттів.

Нехай тих слів солодкий мед

Чиюсь загоїть рану

Чи перший біль, чи то останній-

Коли б то знати наперед!

Кажімо більше ніжних слів,

Комусь всміхаймось ненароком,

То не життя людське коротке,

Короткі в нас слова черстві

Кажімо більше ніжних слів...

4 учень:                                             

Мудрець сказав: живи, добро звершай

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи й звіра.

Нехай ця істина стара:

Людина починається з добра.

5 учень                                             

Людина починається з добра,

Із ласки і великої любові,

Із батьківської хати і двора,

З поваги, що звучить у кожнім слові.

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити.

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у світ добро творити.

6 учень                                      

Людина починається з добра,

Із світла, що серця переповняє.

Ця істина, як світ, така стара,

А й досі на добро нас надихає.

7 учень                                   

З роду в рід кладе життя мости,

Без коріння саду не цвісти,

Без стремління човен не пливе,

Без добра загине все живе.

Тож плекай у своєму серці сад,

Йди вперед, не повертай назад.

І нехай існує істина стара:

Людина починається з добра!

Ведучий 2.-Як багато в нас гарного, доброго. Давайте і надалі берегти і примножувати ці добрі вчинки. Щоб ваші обличчя були завжди радісні від того, що ви зробили доброго, а на обличчі ніколи не зникала посмішка.

У виконанні учнів2 класу звучить пісня «Усмішка»

Ведучий 1. А зараз ми прибули на Острів прислів’їв    

Ще здавна люди прагнули до добра і ненавиділи зло. І цю думку вони відбили в прислів’ях, які передаються з вуст у вуста.  Я буду читати вам прислів'я. Ваше завдання — закінчити вислів і пояснити його значення.

Хто людям добра бажає,( той і собімає)

 Не одяг красить людину, а (добрі діла)

Добре діло твори... (сміливо.)

 Робиш добро, не кайся , а робиш зло..(зла й сподівайся)

Добре слово дімбудує, а … (зле – руйнує)

Дружба з роками не старіє, а (міцніє)

Нових друзів май, а старих (не забувай)

Ведучий 2. Наступна наша зупинка – місто Любові.

Королева Любові: Я королева Любові. Вітаю вас у своєму місті.

Любов — це радість, щастя, диво!
Любов — найвище почуття.
З любов’ю живемо щасливо
І чарівне у нас життя

Світ кольоровий від любові.
Такий чарівний світ,
Коли є щирість в кожнім слові,
І радість, і привіт!

Світ від любові кольоровий,
Від щирих й теплих слів.
Від радості такий чудовий
І від чарівних снів.

Світ кольоровий від любові,
Любов... сааме життя.
Любов, сказати ми готові, —
Найкраще почуття.

Любити людину – це велике щастя і відповідальність. Доброта, любов робить людей красивішими, мудрішими . Добре, коли у людини є надійний друг. Він завжди прийде на допомогу, підтримає у важку хвилину. Людина, яка має друзів – щаслива людина.

-А тепер я хочу  розповісти вам  одну історію.

В одної доброї і  мудрої бабусі запитали:

- Бабусю,ти прожила таке тяжке життя, а душею залишилася наймолодшою за всіх нас. Чи є у тебе якийсь секрет?

-Є, дорогі. Все добре, що мені зробили, я записую у своєму серці. А все погане-на воді. Якщо б я робила навпаки, серце моє було б зараз усе порубцьоване. А так воно-рай благоуханний.

Бог дав нам дві однаково дорогоцінні здатності: пам’ятати і забувати. Коли нам роблять добро-вдячність вимагає пам’ятати його, а коли роблять зло-любов вимагає забувати його.

Ведучий 1.Дякуємо, Королево!А ось ми прибули на Розважальну стежинку

Ведучий 2.

Добрих справ зробили багато, малята,

Але чи умієте танок танцювати.

Діти виконують танок

Ведучий 1.А тепер перевіримо, чи добре ви вмієте розрізняти, що таке добре, а що таке погано.

Пограємо в гру "Так і ні".

 – Бабусі хлопчик помагав,

 На допомогу він мастак.

Він, діти, добрий хлопчик? (Так.)

 – Тепер усі скажіть мені:

 У сварці жити добре? (Ні.)

 –А як немає забіяк,

Тоді усім прекрасно? (Так.)

 – А як серця у всіх ясні,

 То вам погано, діти? (Ні.)

 – Співає хлопчик гарно як!

 А вам подобається? (Так.)

 – А як обличчя всіх сумні,

Похмурі, злі? Вам добре? (Ні.)

 – Кричить, ламає все хлопчак,

Це теж погано, діти? (Так.)

 – Тоді іще скажіть мені:

 Як діти б’ються, добре? (Ні.)

 – Коли вам краще жити:

 Коли сміються діти? (Так.)

Звичайно, краще в мирі

 І з усіма дітьми дружити,

Щоб всі веселими були,

 В добрі і злагоді жили.

Ведучий 2.Почуття дружби, любові  приходить, навчаючись у школі.

Учениця

Що значить любити? Мабуть – це радіти,

Що кожного дня, щораз, щохвилини

 Тебе зустрічають і завжди радіють.

Учень

Це значить, що поруч за партою, в класі

Сидить не дівчисько, а ніжна ромашка,

Що очі у неї, мов синь, голубі,

 А усмішка сяє, як цвіт навесні.

Учениця

Це твій однокласник, що ніби горобчик,

Стрибає,щебече, нестриманий хлопчик.

   Та все ж він хороший по парті сусід,

   Тому закарбуй: з ним сваритись не слід.

 Учениця                                                               

 Правда у світі є дуже проста:

Сонце Землю теплом зігріває.

 А людину – її доброта

 І любов у життіприкрашає.

  Учениця                                                             

Я  люблю все навколо:

   Пташечку, квіточку, дружнєє коло.

Сонце гаряче, небо безкрає,

   Мамину пісню, що серденько крає.

   Хочу любити взимку і літом

   Й бути корисною, не пустоцвітом.

   В цьому, надіюсь, є щастя моє,

   Хай кожен творить добро своє!

Учениця                                                              

Якщо людина добре серце має,

Вона іде у світ добро творить.

В її очах любов і ласка сяє,

Така людина сонечком горить!

Учнівиконуютьпісню «Пісня про дружбу».

Ведучий 1. А ось ми уже прибули до міста Дружби.

Королева Дружби:

                    Дружать в нас старі й малі,

Ми живемо у теплі,

Бо, якщо ти маєш друга,

Чи у тебе є подруга,

Не страшна тобі і злива, 

Завжди будеш ти щасливий.

Бо що з дружби починається,

Те ніколи не кінчається.

Друг із біди виручає,

Плати він не вимагає.

Ось того ми процвітаєм,

Що всі дружбу поважаєм.

Вам бажаємо так жити.

В мирі й злагоді дружити.

Щоби ваші всі стосунки,

Були цінніші подарунка!

  1.               Спробуйте переробити кінцівку розповіді так, щоб усі були задоволені і щасливі.

               Три товариші

Вітя загубив сніданок. На великій перерві всі діти снідали, а Вітя стояв осторонь.

  1.               Чомути не їси? – запитав його Миколка.
  2.               Сніданок загубив.
  3.               Погано, - сказав Миколка, відкушуючи великий шматок білого хліба. – До обіду далеко ще!
  4.               А де ти його загубив? – запитав Мишко.
  5.               Не знаю, - тихо сказав Вітя і відвернувся.
  6.               Ти, напевно, в кишені ніс, а потрібно в сумку класти, - сказав Мишко.

         А Володя нічого не запитав. Вінпідійшов доВіті, розламавнавпіл шматок хліба з маслом і протягнувтоваришеві:

  1.               Бери, їж!

(Що ж таке дружба? Як ви зрозуміли це з оповідання?)

- Існують правила дружби, які допомагають друзям не сваритися. І нам вони допоможуть також.

           Правила  дружби:

  1. Уникати сварок;
  2. Допомагати один одному;
  3. Бути доброзичливими;
  4. Бути турботливими;
  5. Не глузувати один з одного;
  6. Вміти вибачати та поступатися…

Ведучий 2.- Дякуємо ,Королево!Доброта , любов, дружба – це слова, які зігрівають, огортають теплом душу живої істоти, роблять життя світлим і радісним. 

Ведучий 1.

- А тепер  Гра "Якщо ти добра людина, то повинен ..."

Умова гри . Якщо людина повинна робити те, що я називаю, то ви плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.

  1. Допомагати мамі мити посуд
  2. Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить
  3.  Не вмиватися
  4. Берегти рідну природу та охороняти її
  5. Шанувати працю інших людей
  6. Галасувати, коли хтось відпочиває
  7. Бути вихованою, стриманою
  8. Обманювати, хвалитися
  9. Насміхатись з чужого горя
  1. Добре вчитися, багато читати
  2. Не слухати батьків
  3. Допомагати друзям у біді
  4. Ділитися тим що в тебе є
  5. Ображати інших
  6. Захищати слабкого
  7. Спати на уроках
  8. Красти

18.Любити своїх батьків

Пісня Н.Май «Даруй добро»

Ведучий 2.А зараз ми прибули  на мис Культури

Обговорювати поведінку інших людей легко. А як би ви самі вчинили в цих ситуаціях?

Ситуація 1.Дівчинка обурено скаржилася мамі: «У нас у дворі є такий поганий хлопчик – увесь час назииває мене Валькою». «А ти як його звеш?» - запитала мама. «Я його взагалі ніяк не зву. Я йому просто кричу: «Ей, ти!»

  1. Чи правильно вчиняла дівчинка?

Ситуація 2.

Хлопчик крикнув перехожому: «Котра година?»

  1. Яких помилок припустився хлопчик?

Ведучий 1. І ось ми уже із вами на останній зупинці «Казкова долина»

(До зали входить Казкова Фея)

Казкова Фея:

     До вас я , діти, поспішала,

Бо чула виховані ви.

Добро і зло ви відрізнити

не допоможете мені?

Діти:  Допоможемо із задоволенням.

Казкова Фея:   

Тоді запрошую вас до казкового вернісажу.

 Я загадаю вам загадки, ви їх відгадаєте і скажете, який цей казковий герой – добрий чи злий і чому ви так  думаєте?

Загадки.

 

  1. У темній нірці замість хати,

Де ховались вовченята,

Жив малесенький хлопчина,

Мов звірятко, не людина.

І завжди за ними зрання

Він ходив на полювання.

                                 ( Мауглі )

 

 

  1. В казці дивний є хлопчина,

Цей хлопчина – цибулина.

Хто з вас здогадається,

Як він називається?

                             ( Цибуліно )

 

  1. Лікував звірів і птахів, урятував хворих звірів Африки.                (Айболить)

 

 

 

  1. Це були улюблені квіти дівчинки , яка виявилася сильнішою за Снігову королеву і врятувала свого друга з крижаного полону.    (Герда)

 

 

 

  1. Посадила жінка

У горщик зернинку.

Квіточка розкрилась,

Дівчинка з’явилась.

                        ( Дюймовочка )

  1. Я – гарна, кришталева

Красуня – королева.

Немає в мене серця,

Немає і душі.

Навіщо людям радість?

Навіщо їм весна?

Найкраща на всім світі

Тільки лиш одна.

                  ( Снігова королева )

 

  1. Довга мітла, кістяна нога,

У ступі літає, усіх лякає.

                                ( Баба Яга )

 

 

 

  1. Ця дівчинка використала останню пелюстку, щоб допомогти видужати хворому хлопчику. (Женя з казки «Квіточка-семицвіточка»)

 

 

Казкова Фея:       На згадку про нашу подорож, я подарую чарівну скриньку.

Ведучий  2:    Дякуємо тобі. Але щось вона не відчиняється. Діти, яке чарівне слово треба сказати, щоб скринька відкрилася?

  1. Скринька, відчинися, будь ласка!  

                                              Любі діти!

Бажаємо вам стати справжніми добрими чарівниками Країни  Добра, Любові, Дружби яких всі поважають і люблять. Для цього ніколи не забувайте і завжди дотримуйтесь золотого правила:

СТАВТЕСЬ ДО ЛЮДЕЙ ТАК, ЯК БИ ВИ ХОТІЛИ,

ЩОБ ЛЮДИ СТАВИЛИСЬ ДО ВАС!

Всього найкращого!

                                           Жителі Країни Добра, Любові, Дружби.

Ведучий 1.Закони доброти, любові і дружби, записані в пам’ятці. Мабуть, добре буде, коли всi виконуватимуть ці правила, тодi не буде проступкiв, а залишаться лише добрi справи та гарнi вчинки

Ведучий 2.Ось послухайте пам’ятку добрих i корисних справ

 Завжди дотримуйся свого слова.

 Не будь самовпевненим.

 Не лiнуйся.

 Нiколи не вимагай винагороди.

 Виконуй все вчасно.

 Допомагай людям сам, не чекай, доки тебе проситимуть.

 Завжди виконуй тільки добрi справи, за якi нiколи не червонiтимеш.

 Не брехати одне одному.

 Не кривдити та не обзивати одне одного.

 Завжди підтримувати одне одного.

 Не залишати одне одного в біді.

 Завжди чинити по справедливості.

 Завжди поступатися одне одному.

•Допомагати одне одному.

Ведучий 1.Творіть на землі добро, примножуйте кількість щасливих людей. Відкривайте свої серця і душі навстіж, поспішайте робити Добро, ставайте добродіями!

Ведучий 2.— У кожної людини є її Ангел-охоронець, який охороняє нас від біди. Якщо людина робить добрі справи Ангел радіє, а злі — плаче, тужить, втрачає свої сили. Я бажаю вам, щоб ви робили тільки добро, щоб ваш Ангел-охоронець радів і завжди приходив на допомогу у тяжкі дні.

Ведучий 1.  

      Доброта — це проміння, що світло дарує,

Доброта, це тепло, що від серця іде.

Хоч вона і ніскілечки нам не коштує,

Та прямими шляхами у світі веде.

Ведучий 2. Доброта — це криниця з водою у спрагу,

Доброта, мов зоря у нічномупуті.

Це ж вона в нас народжує силу й відвагу,

Не дає  збайдужіти нікому в житті.

Ведучий 1.Доброта робить душу красиву і світлу.

Доброта — це підставлене вчасно крило.

Це вона піднімає людину до світла,

Щоб усім навкруги добре й тепло було.

Танець «Дружба»

Ведучий 2. А зараз пропоную вам відповісти на невеличку анкету. Відповідати на неї треба «так» або «ні».

- Чи можна примусити людину бути доброю?

- Чи згодні ви з думкою, що «добротою світ живе»?

- Чи можна стати добрим лише на деякий час?

- Чи потрібно виявляти доброту у відношенні до будь-кого?

- Чи можна сказати, що доброта — найбільша окраса душі?

- Чи легко бути добрим?

- Чи можна доброту порівняти із сонцем?

- Чи є у вас бажання чинити добрі справи?

Отже, бачу що ви прагнете чинити добро. І це дуже правильно, адже воно приносить радість оточуючим. Доброта, як чарівні ліки, здатні вилікувати від суму, скрути, безпорадності.

Ведучий 1.На цьому наш захід закінчується, але вашим вічним домашнім завданням буде - творити добро на Землі.

 

docx
Додано
16 жовтня 2023
Переглядів
348
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку