Виховний захід для 5-8 класів. Ознайомлення дітей з правилами згідно з Конвенцією Органзації
Об'єднаних Націй про права дитини, вміння користуватися своїми правами, а також формувати правовий світогляд
учнів та відповідну активну позицію при реалізації своїх прав у житті. При цьому виховувати повагу до прав та основних обов'язків людини і громадянина.
Виховний захід на тему:
«Права дитини - вивчай
сумлінно!»
Педагог-організатор
Медведівської ЗОШ
І-ІІступенів
Бучацького р-ну,
Тернопільської обл.
Гаврилюк Ганна
Миколаївна
2017р.
Мета: Ознайомити дітей з правилами згідно з Конвенцією Органзації
Об’єднаних Націй про права дитини, розвивати вміння
користуватися своїми правами; формувати правовий світогляд
учнів та відповідну активну позицію при реалізації своїх прав у
житті; виховувати повагу до прав та основних обов’язків людини
і громадянина.
Обладнання: плакат з епіграфом: «Знати свої права – означає вже
наполовину володіти ними», картинки із зображенням різних прав, відео.
Хід заходу
Ведучий: “Як світло денне, нам потрібне право, бо без законів не живе держава!” Для своїх батьків ви є дітьми, для України – її громадянами, які наділені державою правами та обов’язками. Девізом нашого заходу є такі слова:
Ти особливий! Як і кожна особистість.
Ти неповторний! У природі все таке!
Сніжинки навіть формою всі різні.
А ти – природи диво, ще й яке!
Пісня «Діти України»
Ведуа: Дитина – найцінніший скарб. Пройде не одне тисячоліття, поки людство зрозуміє цю істину, і пройде не одне тисячоліття, поки людство, нарешті, прийме закони, які оберігатимуть дитину, найбільше наше багатство.
Ведучий:Права дитини – це певні можливості, які треба дітям для того, щоб жити і дорослішати. Діти мають особливе право на піклування та допомогу з боку держави. Але, на жаль, життя, здоров’я, навчання, щастя дітей усього світу недостатньо захищені.
Ведуча:Сьогодні 250 мільйонів дітей живе за рахунок важкої праці, жебрацтва, пограбувань. Кожен рік від хвороб помирає 5 мільйонів дітей.
Поширюється торгівля дітьми. Використовують дітей, від яких відмовилися батьки, для пересадки органів.
Ведучий: Життя інколи дає такі уроки, що ми починаємо відстоювати свої права. Тому важливо сьогодні знати кожному хоча б деякі з них для захисту своїх прав.
Ведуча:Права дитини згідно з Конституцією:
Учень: 1.Всі діти рівні у правах.
Конвенція дітям права надала,
Щоб знала дитина — вона не сама,
Що люди дорослі її захистять
І будуть права її скрізь поважать.
Учень 2:Всі діти мають право на любов і піклування з боку батьків та держави.
Я маю право на веселку і весну.
На щедру осінь і на тепле літо.
На зиму, так безмежно чарівну.
І на лани із стиглим житом.
На золотаве сонце в небесах,
Що щедро Україну зігріває.
На соловейка спів в гаях.
І на любов батьків, безмежну і безкраю.
Пісня «Всі ми діти твої Україно».
Учень 3: Право на навчання.
Я звичайна дитина, живу в Україні,
Де цвітуть чорнобривці і калина рясна!
І я маю право на щасливе життя!
Я хочу здобути вищу освіту.
З родиною помандрувати по світу.
Улюблена справа завжди в мене є:
В'язати, читати – це хобі моє!
Дозвілля, освіта хай лише процвіта,
А Конвенція захищає наші права!
Учень 4: Ми маємо право на відпочинок у будь-який час і будь-якому місці.
Щось бентежить мою душу
І у серце загляда.
Ніби щось зробити мушу,
Але що душа не зна..
Маєм право на дозвілля,
А воно найкращий друг.
І не гаючи хвилини,
Одягнувшись я скоріш,
Рано вранці по стежині
За здоров’ям біжу в ліс.
А пташки на соснах « браво»
Виграють привітний спів.
Учень 5:Право дитини на свободу думки, совісті, релігії.
А я прийду, прийду у божий храм
І добротою храм душі відкрию.
Життя – любов, любов – це є життя
І відокремити добро від зла зумію.
Я вірю, вірю в силу доброти,
Добро завжди сильніш було від злого,
Не варто в серці зло лихе нести
Ми маєм право жити і без нього.
Тож пам’ятаєш – час настав для дій
І наше право забирати не смій.
Нас не дамо зламати й підкорити,
На світі треба гідно вік прожити.
Якщо ти злий, зміни своє життя,
Не будь байдужим і сумним, і гордим,
Прийди у храм душі, а звідтіля
Ти вийдеш ніжний лагідний і добрий.
Пісня «Бог любить всіх людей».
Учень 6:Кожна дитина має право на ім’я і громадянство з моменту народження.
І дівчатко, і хлоп’ятко
Мають право на ім’я.
Ти – Надійка, я – Василь,
А оцей малюк – Максим.
Мають Дмитрик і Оленка
Ще й по батькові ім’я.
“Я – Дмитро Ілліч Орленко!” –
каже впевнено хлоп’я.
І великі, і малі
Мають власну Батьківщину,
Найріднішу на землі.
Мають право називати
Україну словом мати
Бо вона дітей завжди
Оборонить від біди.
Учень 7: Кожна дитина має право на інформацію.
Я — українець. Є у мене право
на рідну мову та свою державу,
на гордий прапор золотисто-синій,
на щастя жити у такій країні.
Я — українець. Право знати маю
про тих, кого героями вважаю,
що людство рятували від руїни, —
синів і дочок, гідних України.
Пісня «Повертайся живим».
Учень 8:Кожна дитина має право на розвиток талантів.
Талант — це здібності природні,
Обдарування, справжній хист.
Хоч ти не бачиш їх сьогодні,
Бо ще малий на вік і зріст,
Та є в тобі обдарування,
Вони у кожного з нас є.
Лише потрібне намагання
Знайти в своїй душі своє.
Ну, щось таке, що серцю миле,
Що ти робив би день і ніч.
І був від цього ти на крилах,
Й завжди б летів зорі навстріч.
Це може бути що завгодно:
Малюнок, пісня чи шиття.
Те, що для серденька природно,
На що поклав би ти життя.
Учень 9: Ми маємо право на охорону здоров’я, на медичну допомогу.
Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!
Ведуча: Не будьте байдужими один до одного. Розливайте свою любов на всіх людей, що живуть поруч. Старайтесь, щоб всім було з вами легко, приємно, комфортно. Візьміться, будь ласка, за руки і подаруйте один одному посмішку.
Пісня: «Вогонь сердець»
Ведуча: Говорячи про права дитини, ми сьогодні не згадали ще одне дуже важливе право.
Учень 10: Це право на мирне, спокійне життя
Ведуча:Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
Ведуча:Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.
Ведуча:Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Ведуча: Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.
Ведучий. „ Я маю право!” , „Чому ви порушуєте мої права?” – ці слова, на жаль, часто використовує людина в ситуаціях, коли сама неправа. Зазвичай, заява про особисті права слугує виправданням пасивності, лінощів, прагненням отримати щось, нічого не даючи взамін.
Зараз, друзі, перед вами будуть розіграні невеличкі ситуації, у яких діти недоречно заявляють про свої права.
Сценка „Ви не маєте права”.
Мама. - Доню, прокидайся! Я іду на роботу, а тобі вже час до школи! Гляди не проспи!
- Доню, ти чуєш мене?
Ліза. –Угу! Чую, чую!
Ніби робити мені нічого, як ходити до школи.. Краще ще посплю, а завтра скажу, що була хвора.
Ох якби потрапити у таку країну, щоб ніякої школи мам, нотацій, лише друзі, музика, шоколад...
Міцно заснула Ліза…..
І сниться їй сон...
Ліза. - Ой де це я! Ой а що це тут! Ви хто? І що ви тут робите?
Ведучий: - Це школа. Тут навчаються діти. А ти хіба не знаєш? Ти що в школі не буваєш?
Ліза. – Що , школа? А що мені там робити?
Ведучий: - Вчитися , авжеж вчитися..
Ліза. - Що? Ви не маєте права мене примушувати! Не маєте права!
Ведучий: – А у що це ти вирядилася ? Це ж громадська установа, так одягатися до школи не личить.
Ліза. - Що? Не маєте права. Як хочу так і одягаюся , тобі яке діло . Он у вас пів заду нічим не кращі?
Ведучий:. - А де твій портфель і чому ти постійно жуєш жувальну гумку? Це не етично.
Ліза. – Не маєте права! Що за дурні звинувачення, хочу і жую. А портфель мені і навіщо?
Ведучий:- Щоб підручники носити!
Ліза. – Підручники! Не маєте права мене примушувати носити тягаріі! Мій телефон і у кишені і поміститься!
Ведучий: – Та ж на уроках телефоном заборонено користуватися.
Ліза. – Що? Хто заборонив? Не маєте права!
Ведучий: - Послухай, а ти окрім вислову не маєте права ще щось знаєш?
Ліза. – Та я над цим не думала! Поки що мені і цього досить . А ви як вважаєте?
Ведучий: - Це до пори , до часу. Бо у твоєму випадку не про права йдеться а про обов’язки.
А не дотримання їх тягне за собою відповідальність передбачену Конституцією!
Ліза. – Та чим ви мене лякаєте яка відповідальність мені таке слово невідоме..
Поліція. - А тепер прийдеться познайомитися.. Прошу пройдіть за мною, я поясню вам у чому річ..
Ліза. - Та я що? Та я ж нічого! Та за що ви мене? Я більше не буду!
Ведуча:. - Пам’ятаймо друзі! Заявляючи про свої права, не забувайте про обов’язки, щоб не потрапити у таку халепу!!!
Ведуча: Отже ми сьогодні переконалися, що від народження всі діти мають певні права, які гарантовані і захищаються державою. Їх ви повинні знати й реалізовувати щодня.
Ведучий:. Великий педагог В.О.Сухомлинський казав: «Сьогодні діти – завтра народ!» Звичайно, діти – майбутнє нашої країни, і від вашого фізичного розвитку, знань. вмінь залежатиме, якою буде наша Україна. «Діти – живі квіти землі!». І як кожній квітці потрібні певні погодні умови для повного розвитку, так і дітям потрібно створити необхідні умови для їх нормального життя. Тож не втомлюймось жити, цінуймо кожну мить.
Ведуча:Діти — майбутнє кожної держави. На планеті живе близько 2 млрд. дітей. Як найвразливіша частина суспільства вони потребують особливого захисту й піклування.
Виступ учнів-читців
Учениця: Ти на світ з’явився – хтось про це подбав.
Бог змилосердився і в тебе є чимало прав.
Учень: Ці права потрібно знати, щоб дитину захищати,
Нагодувати і обігріти – ось і все, що хочуть діти.
Учениця: Мають право діти на любов і піклування,
А також на освіту і повноцінне харчування.
Учень: Усі права записані, їх кожен має знати.
Бо діти – це майбутнє, їх треба захищати!
Учениця: Відкрити свій талант, творити і радіти,
Під захистом і сироти, і діти – інваліди.
Учень: Міжнародна допомога знищить усі біди.
Об’єднайтесь, діти, з дітьми усіх країн:
Чорні, жовті, і білі – всі рівні, без відмін.
Учениця: Знущання і насильство карається законом,
І звати цей закон –
Всі разом: Конвенція ООН.
Ведуча: Дорогі діти, ваше майбутнє, майбутнє нашої України залежить цілком від вас, від того, з яким багажем знань залишите ви стіни нашої школи . Вам у майбутньому розбудовувати наш великий дім, ім’я якому – Україна.
Ведучі разом: То ж зробимо цей світ прекрасним!
Усі учасники заходу виходять на флешмоб
Звучить пісня «Мир людям на землі»