Виховний захід присвячений Дню української писемності та мови

Про матеріал
Конспект виховного заходу присвячений Дню української писемності та мови для учнів молодшого шкільного віку.
Перегляд файлу

Виховний захід до Дня української писемності та мови

Під час проходження практики, я брала активну участь в підготовці виховного заходу для молодших школярів ЗЗСО «Башмачанська гімназія». Організація виховного заняття присвячений Дню української писемності та мови.

Моя безпосередня участь полягала у підготовці залу де безпосередньо відбувався виховний організаційний захід святкового характеру, підготовці атрибутики, а також у безпосередній роботі з дітьми, які приймали участь у заході.
Молодша школа святково прибрана. Звучить українська музика!
Вчителі та учні у вишиванках.

Вчитель 1: Доброго дня дітки!Раді вас вітати на нашому святі!
Ми сьогодні разом тут зібрались, щоб нашу мову вшанувати!

-А хто знає, як називається країна в якій ми живемо?(Україна)

-А яка мова є рідною для українського народу?(українська)

-Так дійсно, українська! Молодці!

Вчитель 2: У кожної країни своя мова, кожний народ шанує свою власну мову. Українська мова славиться тим, що вона дуже багата і милозвучна. По милозвучності українська мова займає друге місце серед усіх мов світу.

Вчитель 3:Послухайте, будь-ласка вірша «Матусин заповіт»:

Матусин заповіт(М. Хоросницька)
Раз мені казала мати:«Можеш мов багато знати,
Кожну мову шанувати. Та одну із мов усіх

Щоб у серці ти зберіг!»
В серці ніжну і погідну збережу я мову рідну!

Цього дня ми хотіли познайомити наших учнів з творами Марійки Підгірянки та Грицька Бойка. Ми часто звертаємось до їхніх творів під час занять, але сьогодні деякі учні, вирішили нам в цьому допомогти, виконавши маленьке домашнє завдання і вибравши уривок з будь-якого віршика даних авторів, та зараз продекламують нам їх:

Злата Савенко продекламує нам віршик Марійки Підгірянки «Котик»: Скочив котик,Сів на плотик.
Миє ротик і животик. Він біленький і чистенький, —
Гарний Мурчик мій маленький.
А Ання Якубчик вирішила нам зачитати «Тихий вечір»: Тихий вечір, тихий, красний.
Над горами місяць ясний Пасе зорі, завертає,на трембіті виграває.

Давид Цвєтков вирішив продекламувати нам уривочок з вірша «Марш українських дітей»: Нехай вчує ненька  наші рідні поля, що росте в них наша сила, а з силою-доля!

Марія Олійник зачитає нам віршика Грицька Бойка «Гралася в долонечки»:
– Де ти завозилася? Де ти забруднилася?
– Я в калюжі з сонечком Гралася в долонечки!

А зараз, давайте затанцюємо руханочки з квіточками, де співається про нашу квітучу та ніжну мову, про милозвучність нашої мови та щастя нею говорити та співати. (Композиція за вибором вчителів, за темою)
Вчитель 1: Вірші українською мовою писали не лише поети, любив складати вірші і український народ. Потім до цих віршів підбиралися мелодії і створювалися українські народні пісні.
-Які українські народніпісні ви знаєте?

Вчитель 2: Як гарно в Україні восени. Та й не тільки восени, і взимку, і навесні…. Українські степи і ліси милують око і надихають поетів на створення віршів. Вірш про красу української природи:

«Про нашу Україну»

Ми дуже любим весь наш край.

І любим Україну.
Її лани й зелений гай,

В саду рясну калину.
Там соловейко навесні

Співає між гілками,
Та й ми співаємо пісні

Змагається він з нами.

Вчитель 3: Сила слова безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Коли воно сліпуче, "як проміння ясне", а могутнє, "як хвилі буйні". Коли слова - палкі блискавиці. Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією.

Для того, щоб із слів утворився вірш, а не просто розповідь слова у вірші римуються. Давайте пограємо в гру «Вчимося бути поетами» і спробуємо дібрати рими до запропонованих слів.

Гра «Вчимося бути поетами»

Дібрати рими до слів:

Хлопчик йшов і цукерку … (знайшов)

Вітер гуляє, спати … (заважає)

Дівчинка маленька, сукня …. (гарненька)

Квітка з пелюстками, як спідниця в … (мами)

МОЛОДЦІ!!! ЯК гарно у Вас виходить римувати,можливо,трішки пізніше і Ваші віршики будемо декламувати із задоволенням.

Вчитель 1 : А скільки в нашій мові пестливих, ніжних форм слів до одного вибраного слова. Ось в англійській мові "хенд" - це просто рука і нічого більше, а у нас: ручка, ручечка, рука, рученька, рученя, рученятко. А які слова можна добрати до слова "мама" - неня, матуся, мамуся, мамочко, матінко.

-Давайте і ми спробуємо дібрати споріднені слова до слова «дитина».-Молодці, і насправді, дуже багато слів в нашій мові.

-Але треба пам'ятати, що слова бувають не завжди приємні. Іноді словом можна образити людину, а можна і зробити людині приємно. Недарма в народі кажуть: «Добре словечко зігріє сердечко».

Вчитель 2 : Влучне українське слово стане в нагоді і під час ігор. З давніх-давен, наші пращури під час ігор використовували різноманітні примовки, вірші. А давайте і ми з вами пограємо в гру «Яка мова наша»(На мольберті є деревце – «Наша мова», ось нам треба назвати якомога більше пестливих слів,якою ж є наша мова).

Вчитель 3: Ось і підходить до кінця наше свято. Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків.

Ведуча: Людині визначено Богом місце народження, країна, небо ; вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. А якщо щось із того призначеного їй, поміняє, то не на краще, бо чуже ніколи не буває кращим. І куди б ти не пішов - твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою. І на останок,хочу зачитати вірша:

Як парость виноградної лози, 

Плекайте мову,
Пильно й ненастанно. 

Політь бур'ян.

Чистіша від сльози
Вона хай буде, 

Вірно і слухняно.
Нехай вона щоразу служить вам, 

Хоч і живе своїм живим життям.

 

docx
Пов’язані теми
Інші навчальні предмети, 4 клас, Сценарії
НУШ
Інкл
Додано
24 жовтня
Переглядів
66
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку