Виховний захід, присвячений Дню Збройних сил України: «За Україну, за волю її!»

Про матеріал
В умовах російської агресії військово-патріотичний аспект виховання набув особливої актуальності. Разом з учнями ми вивчаємо героїчні сторінки української історії, вшановуємо пам'ять захисників України, організовуємо зустрічі з військовослужбовцями. Це допомагає формувати розуміння важливості захисту територіальної цілісності держави та готовність відстоювати національні інтереси.
Перегляд файлу

Виховний захід, присвячений Дню Збройних сил України: «За Україну, за волю її!».

Мета:  вшанувати світлу пам'ять тих, хто загинув на полях боїв з ворогом; виховувати моральні чесноти,  почуття гордості за свій народ, національну свідомість та патріотизм; сприяти формуванню громадянської позиції як одного з проявів духовності нації, патріотичності; дати можливість відчути особливу цінність миру і спокою у світі.

 

Читець. Нам невідомі всіх їх імена,

Хто їх чекає, хто за ними плаче,

Де їхній дім, як їм болить війна,

Яке в них серце – щире чи терпляче.

Як страшно їм, коли усе горить,

Коли руїни, смерть перед очима,

І як в бою важлива кожна мить,

Які в них білі крила за плечима.

Нам невідомі мрії й здобуття,

Всі їхні рани, всі слова прощання,

Вони – солдати, що кладуть життя,

Заради нас і мирного світання.

І без імен помолимось за них,

За трошки вдачі світлої, простої.

В час зрад страшних і втрат таких гірких,

І без імен вони для нас герої.

 

Звучить гімн України.

 

Ведучий 1: Доброго дня, вільний й великий народе, вільної України! Дозвольте від усіх нас, від наших друзів, від наших рідних щиро привітати захисників і захисниць з Днем Збройних Сил України, та побажати здоров’я, щастя, сили, а головне – здійснення всіх ваших мрій і сподівань під мирним, чистим небом нашої незалежної, вільної України!

 

Ведучий 2: 24 лютого 2022 року мільйони з нас зробили вибір: не білий прапор, а синьо-жовтий стяг. Не втеча, а зустріч. Зустріч ворога. Опір і боротьба. І ось - другий рік стійкості!  Другий рік витримки! Другий рік незламності!

 

Ведучий 3: Українські військові, які захищають усіх нас на передовій, – вони номер один. Саме завдяки нашим захисникам і захисницям Україна стоїть міцно, бореться, живе. Дякуємо всім нашим воїнам – живим і тим, кого з нами, на жаль, уже немає, – за їхню мужність.

 

Ведучий 1: Зло все ще поруч, і війна триває. Але ми впевненні на 100 відсотків, що вона закінчиться, і закінчиться нашою перемогою.

Ми стали іншими за цей час. Пройшли довгий шлях від страху до ненависті та зневаги, від розгубленості до єднання і віри в перемогу. Ми відчули, що ми Українці, що між нами і ними кривава прірва, яка збільшується з кожним пострілом.

 

Ведучий 2: Ті, хто свідомо став на військовий шлях і кого цей шлях обрав 14-го року і 24 лютого. Ті, хто не уявляє свого життя без допомоги іншим українцям і всій нашій державі. Ті, хто стійко боронить позиції України і наближає день нашої перемоги.

Ведучий 3: Саме від вас залежить, чи бути нам усім, чи бути Україні. Щодня залежить! Щогодини! Саме від тебе, український воїне! Найголовніша наша людина. Яка стоїть і завдяки якій стоять мільйони українців. Яка вистоїть і завдяки якій вистоїть Україна!

Завдяки якій вічно лунатиме: «Слава Україні!»

 

  1. Відео про захисників України. Молитва
  2. Вірш

 

Ведучий 1: Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України

 

Ведучий 2: Не дивлячись на виниклі економічні та інші труднощі, які випали на долю нової незалежної української держави з розпадом Радянського Союзу, діючому складу українських військових вдалося не лише зберегти високий професіоналізм, боєготовність і хороші армійські традиції, але і стати на той час однією з найсучасніших і боєздатних армій на пострадянському просторі.

 

Ведучий 3: Сили українських миротворців були широко затребувані всім світовим співтовариством, що свідчить і про високі технічні можливості, і про довіру до професійної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України.

 

Ведучий 1: Історію наших Збройних Сил неможливо відокремити від історії України, яка дуже довго та не завжди успішно намагалася вибороти незалежність. Національні збройні сили почали формуватися ще на початку минулого століття.

Ведучий 2: Першим таким військовим утворенням можна вважати Українських січових стрільців, що згодом навіть стали героями народних пісень. Цей легіон, що складався з патріотично налаштованих добровольців, був створений у 1914 році Головною Українською Радою.

 

Ведучий 3: У щойно створеної молодої Української Народної Республіки було багато зовнішніх ворогів. Тож у 1917 році з воїнів-українців, що раніше служили в протидіючих арміях — російській та австро-угорській, а також з добровольців було сформована армія Української Народної Республіки. Навесні 1918 року їй вдалося ненадовго витіснити більшовицькі війська з рідної землі.

 

Ведучий 1: Під час Другої світової війни знову з’явилася надія на відновлення незалежності України. З’явилася Українська Повстанська Армія, але вона проіснувала недовго — була знищена владою СРСР після війни.

 

Ведучий 2: Після здобуття незалежності в 1991 році Україні дісталася в спадок значна частина від радянської армії, в тому числі ядерне озброєння. Теоретично наша країна могла посісти одне з перших світових місць щодо військової могутності.

 

Ведучий 3: Спочатку розбудова армії проводилася досить активно, але незабаром цей процес загальмувався або й зовсім зупинився.

Під виглядом реформування українське військо переживало численні скорочення озброєння та кадрового складу, а міністрами оборони незалежної України нерідко призначалися люди з російським громадянством. В результаті наша армія не розвивалася, а занепадала.

Ведучий 1: Початком нового відродження українських збройних сил став 2014 рік, коли з’явилася нагальна потреба протистояти російській агресії. Довелося прискореними темпами відновлювати й кількісний склад війська, і насичувати його сучасними видами зброї.

Ведучий 2:Велику допомогу в цей період держава отримала від волонтерських організацій. Наша армія змогла відновитися на достатньому рівні для захисту рідної землі… А, потім…

 

  1. Відео «Початок війни».

 

Ведучий 1: Початок повномасштабного вторгнення став серйозним викликом для української армії. Саме на плечі Збройних сил випала місія, ні багато ні мало, але вберегти країну від захоплення більш потужним і жорстоким сусідом.

Ведучий 2: Протистояння українських армійців збройним силам росії отримали високу оцінку серед політиків і військових керівників країн Заходу. В першу чергу вони відмічають не співмірні військові і економічні потенціали обох держав.

Ведучий 3: Дійсно, оборонні бюджети країн відрізняються в десятки разів, а майже нескінченні запаси боєприпасів і артилерії, що дісталися росії ще з радянських часів, робили саме російську армію фаворитом в більшості прогнозів західних аналітиків до 24 лютого.

Ведучий1: Але реальна картина поля бою показала іншу ситуацію. Мобільність і висока мотивація, винахідливість і героїзм стали одними з ключових факторів, які дозволили говорити про успішність дій ЗСУ.

 

  1. Кліп про ЗСУ

 

Ведучий 1: На сьогодення ЗСУ стали інститутом, який користується найвищим рівнем довіри в Україні. І ця довіра до ЗСУ зростала щороку: якщо 2011-го їм довіряли 59% громадян, то 2020-го — 71%. А зараз, за даними Центру Разумкова, довіра українців до ЗСУ сягнула 96%.

 

Ведучий 2: В 2022 року Збройні сили України зіткнулися з війною, масштабів якої світ не переживав із часів Другої світової. За вісім років російської агресії українська армія вже довела свою здатність обороняти країну від сильнішого противника, а після 24 лютого на полі бою почала застосовували західні практики, опановувати нову зброю й продовжувати навчатися. А до її лав стали люди, далекі від військової професії.

 

Ведучий 3: У сім разів – таку цифру називають військові аналітики, коли говорять про збільшення чисельності української армії після 24 лютого 2022 року. Це означає, що кістяк Збройних Сил становить професійна, добре навчена армія, але математичну більшість у війську складають усе-таки вчорашні цивільні.

 

Ведучий 1: Це ті люди різних професій, які масово стояли в чергах перед військкоматами у перші дні вторгнення, та сотні тисяч добровольців у наступні місяці. Не обминула ця доля й багатьох наших рідних й близьких.

 

Слайд з близькими.

 

Ведучий 2: Ми від щирого серця кажемо слова подяки рідним наших учнів, які захищають Батьківщину. Слова подяки нашим випускникам, які зараз на передовій.

 

Ведучий 3: Вчителі, айтівці, лікарі, водії, пекарі, менеджери, перукарі, будівельники, стилісти, офіціанти, співаки...

 

Ведучий 1: Це армія вільних людей з неймовірною мотивацією. Вони чітко розуміють, чому вони в армії – прийшли захищати свою землю, своє місто, свою родину.

 

Ведучий 2: Українці ведуть справедливу визвольну війну. Адже ворог хоче знищити саму назву нашої країни. Захисники України воюють мотивовано, за свої домівки та рідних. Усе це й зробило армію по-справжньому народною.

 

Слайд з загиблими

 

Ведучий 3: Нажаль, як і в кожній війні, наша визвольна війна не обходиться без втрат. З сумом(з болем) в серці ми вклоняємо голову перед загиблими героями нашої Батьківщини

 

Відео вірш Софія

Фото Артема Азарова група 1-15

 

Ведучий 1: Спіткала сумна звістка й колектив нашого училища - під час виконання важливого бойового завдання загинув наш випускник групи 1-15 Артем Азаров (позивний «Художник») — один з найкращих бійців, людина честі та слова, справжній аристократ духу.

 

Відео вірш Лера

 

Ведучий 1: Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну! Усім, кого ми згадуємо, коли говоримо «Слава Україні!». Вшануймо хвилиною мовчання всіх загиблих героїв!

 

Хвилина мовчання, свіча метроном.

 

Підсумок

Ведучий 1: Кожен день воїни Збройних Сил України віддають своє життя, борючись за мир і безпеку нашої країни. Вони далеко від рідних, важко працюють та ризикують своїм здоров’ям та життям для того, щоб ми могли спокійно жити і працювати. Вони проміняли своє безтурботне життя на службу в армії та віддають багато сил і часу, щоб захищати нашу Україну від ворога. За це ми їм щиро вдячні.

 

Ведучий 2: Ми дякуємо кожному нашому воїну, всім, хто стійко, сильно, сміливо захищає нашу країну, знищує ворога.

Слава кожному і кожній, хто зараз у бою! Дякую всім, хто допомагає захищати Україну від російської агресії!

 

Ведучий 3: Завдяки Вам ми маємо можливість продовжувати жити у своїй рідній країні. Маємо можливість жити, любити, дихати. Немає такого слова, яке б могло описати всю ту вдячність, яку відчуває кожен українець. Діти кажуть, що Ви супергерої, дорослі– що Ви цвіт нації. І всі праві. Нехай Вас оберігає Бог. Ми знаємо, що Ви повернетеся з перемогою, бо так вміють битися тільки українці, бо воля то кожен з Вас. Дякуємо за ніч і за день вдома. Слава Україні!

 

Всі: Героям Слава!

Заключне слово викладача: Весь український народ, всі ми сподіваємося на перемогу, відновлення територіальної цілісності держави та її процвітання. І щоб наші військові підіймали зброю лише на тренуваннях, щоб перестали плакати матері і дружини,  щоб діти перестали проводжати на війну своїх батьків, і щоб українська земля  очистилася від болю, втрат  та наруги.

 

docx
Додано
18 листопада
Переглядів
2
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку