Виховний захід: «У світі казки чарівної»

Про матеріал

Виховний захід «У світі казки чарівної" стане допомогою вчителю розширити знання дітей про казки; удосконалити вміння дітей працювати у групах. Цей захід сприяє розвитку мовлення, естетичному вихованню учнів, творчої уяви, фантазії дітей; формує загальнолюдські поняття доброти, чесності, дружби. Розвиває бажання пізнавати нове. Виховує почуття взаємодопомоги, товариськість, доброзичливе ставлення один до одного, читацькі інтереси.

Перегляд файлу

Тема: Виховний захід: «У світі казки»

Мета: розширити знання дітей про казки; удосконалювати вміння дітей працювати у групах. Сприяти розвитку мовлення, естетичному вихованню учнів, творчої уяви, фантазії дітей; формувати загальнолюдські поняття доброти, чесності, дружби. Розвивати бажання пізнавати нове. Виховувати почуття взаємодопомоги, товариськість, доброзичливе ставлення один до одного, читацькі інтереси.

                                                                 Хід заняття

І. Вступне слово вчителя. Сьогодні ми вирушаємо в подорож по Країні Казок. Казка – це чарівна, захоплююча країна, де добро завжди перемагає зло. Сподіваюсь, що подорож буде цікавою, адже ми будемо не просто грати, а підведемо підсумок тих знань, що ви отримали під час вивчення розділу «Казки». Усі члени команди працюють дружно, злагоджено, допомагають один одному, разом виконують цікаві завдання і водночас поповнюють свої знання, вчаться працювати в команді.

Представлення команд

1 команда «Колобок»

Вовка зовсім не боявся,            

І ведмедю не дістався,

Та лисиці на зубок

Все ж потрапив Колобок .

2 команда «Колосок»»

   Дуже любим жартувати,

   Любу вигадку сказати.

    Вмієм гарно малювати

    І на Місяць мандрувати

- Сьогодні ми зібралися тут, щоб потрапити в гості до казки, зустрітися з улюбленими казковими героями.

Казки – це наші великі і мудрі вчителі, що спочатку виховують, а вже потім розважають. Казки дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. Читаючи казки, ви стаєте добрішими, мудрішими, сильнішими, милосерднішими.

З ними  ми зустрічаємося на кожному кроці, починаючи з раннього дитинства. Казки увібрали в себе народну мудрість і життєвий досвід. У казці завжди добро перемагає, здійснюються найвибагливіші бажання. Тільки в казці за мить можна долетіти до потрібного місця на килимі-самольоті, голодному насититися дарами скатерті-самобранки, а бридкій жабі перетворитися на красуню.

1.Існує книг багато на землі,

Вони цікаві, мудрі та повчальні.

Та кожен з нас: дорослий чи малий

Казки читає, дуже вони гарні.

2Казка – це світ, чарівний та незвичний.

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринуть в казку – це ж бо так цікаво.

Це справді свято, радість для душі.

3У казці звірі свою мову мають,

Дерева розмовляють мов живі.

Добро і правда завжди зло долають.

Тому і люблять казку діти всі.

4А чи знаєте, ви, друзі, звідки прийшла казка?

В ній живе народна мудрість, матусина ласка.

В ній звірята і пташата розуму навчають.

В ній завжди любов і дружба зло перемагають.

5Ще колись, давно-давно, люди не читали

А казки із вуст в уста переповідали.

Бо народ наш український – мудрий і завзятий,

Бо з життя прийшли казки і їх так багато!

6Вже багато ми казок, друзі прочитали

Про любов, красу і дружбу ми з казок дізнались.

Бо виховують казки добро, повагу, ласку.

І дорослі і малі люблять чарівну казку.

7Сьогодні ми казку сюди запросили.

Щоб бачити казку і слухати разом.

А казка в дорозі десь там забарилась

Давайте її погукаєм гуртом.                               

Всі:

Каз-ко! Каз-ко! Каз-ко!

Казка:

Вітаю вас, дорослі і малі.

Від всіх казок низенький вам уклін.

Я казка мудра, хочу вам сказати

Що кожен з вас мене повинен знати.

Бо, кажуть, казка вчить на світі жити.

Та правду й волю завжди боронити.

Я дуже рада, що ви мене запросили на свято.

Але крім вітання, я приготувала для вас завдання.

1.Казкова математика.

Скільки  звірів   зустрів   Колобок  у  лісі ?  ( 4 ).

Скільки  тварин   тягло  ріпку  ?  (3).

Скільки   мешканців  було  у  рукавичці ? (7).

Скільки  козенят  було  в  матері – кози ? (7 ).

Скільки  яєць  знесла  Курочка Ряба ? (1).

Скільки мишенят було у казці Колосок» (2)

1. Скільки звірів помістилося в рукавичці, яку загубив дід? Назвати героїв.

Відповідь. Сім героїв: мишка - шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан - іклан, ведмідь - набрід.

2. Скільки звірів зустрів по дорозі Колобок?

Відповідь. Четверо звірят: зайчик, лисичка - сестричка, вовчик-братик, ведмедик.

3. Скільки героїв-персонажів витягують ріпку?

Відповідь. Шість героїв: дід, баба, внучка, собачка, котик, мишка.

4. Скільки  звірів приліпилося до солом’яного бичка у казці «Солом’яний бичок»?

Відповідь.  Четверо Вовк, ведмідь, заєць, лисиця.

2.Пісенька червоної шапочки

А до нас прийшла ще одна гостя .

( На сцену виходить дівчинка в костюмі Червоної Шапочки з кошиком в руках. Вона співає  пісню )                                  

Якщо довго, довго, довго, якщо довго по доріжці,

Якщо довго по стежинці бігать, тупать і стрибать,

То напевне, то напевне, то звичайно, то звичайно,

То можливо, то можливо, можна в школу нам попасти.

 А-а – вчаться там діти  і великі й малі,

А-а – знань їм багато дають вчителі.

А-а – там навчаються читати,

А-а – і писати й рахувати,

А-а – там цікаво всім завжди.( 2р.)

Червона Шапочка. Привіт усім! Я дуже рада, що ви мене запросили на  свято. Але крім вітання я принесла вам маленьке завдання. У моєму кошику  знаходяться речі з казок. Я буду по черзі діставати якусь річ, а ви говоритимете, у якій казці вона зустрічається.  

5.Вікторина „ Чарівний кошик”

1. Бинт („Айболить”)

2. Яйце („Курочка Ряба”)

3. Горошина („Котигорошко”) 

4. Ключ („Золотий ключик”)

5. Тарілка („Лисичка та Журавель”)

8. Рукавиця („Рукавичка”)

9. Черевичок („Попелюшка”)

10.Глечик (Лисичка й Журавель)

- Молодці, ви добре справились із завданням.

А  прийшла казка до вас не сама. Пропоную вам вгадати з якої казки прийшли до вас герої.

3. «Казкова хатинка»

Бабуся загадує казкові загадки:

БАБУСИНІ КАЗКИ

 

Сидить дівчина в корзині

 На ведмежій дужій спині.

А чому ж вона сховалась

До ведмедя не призналась? («Маша і ведмідь»)

 

Вигнав дід козу із хати —

Та й пішла вона блукати:

 Всі козу ту виганяли,

Рак козуню ущипнув,

Зайцю хатку повернув. («Коза-дереза»)

 

Підробив він голосок,

Став малим співати.

Здогадалися вони:

 Вовк — не наша мати. («Вовк і семеро козенят»)

 

Я — бичок- третячок

 Солом’яний мій  бочок.

Із соломи дід зробив,

 Бік смолою засмолив. (Солом’яний бичок)

Він звірят усіх лікує,

Від ангіни їх рятує.

Вилікує він за Мить

 Все, що в звірів заболить. (Айболит)

 

      До школи прямує хлопчак дерев’яний,                                

      Чомусь потрапляє у цирк полотняний

       Відома ця книжка тобі, чи не так?

       В пригодах яких побував той хлопчак? („ Пригоди Буратіно”)

 

        На городі виросла,

        Сили набирала.

        Непомітно, дуже швидко,

        Великою стала.

        Став тут дід усіх гукати

        Ту красуню рвати.

        А цю казку, діти, ви встигли відгадати? („Ріпка”)

         Підробив він голосок,

         Став малим співати. 

         Здогадалися вони :

         Вовк – не наша мати. („Вовк і семеро козенят”)

 

        Ой, обридло на віконці

         Все на сонечку сидіть.

         Я візьму і покочуся,

         Щоб побачити весь світ. („Колобок”)

 

         Працювала я у хатці.

           Танцювала у палаці,

           Є така у мене звичка –

           Десь губити черевички. („Попелюшка”)

          

           Сидить дівчинка в корзині

              На ведмежій дужій спині.

               А чому ж вона сховалась,

              До ведмедя не озвалась? („Маша і ведмідь”)

Казка. Молодці, діти. Всіх героїв впізнали, отже добре пам’ятаєте ці казки.

                                                            

Багато героїв буде у нас на святі. А ті, хто не зміг приїхати, прислали телеграми.

Щоправда, на телеграмах немає підписів. Я зачитаю вам їх, а ви повинні здогадатися, від кого вони.

4.Конкурс «Телеграми»

   Приїхати не можу, бо тато не зробив мені човник та весельце.

  1.   Не приїду. Захворів. З'їв семеро козенят - болить живіт.
  2.   Дуже   б   хотілося  потрапити  до   вас,   але   соромлюся   своєї  гидкої
    зовнішності.
  3.   Терміново    викликали    лікувати    звірів    в    Африку.    Не    встигну
    повернутися.

6. Пішли до Бремена. Не встигнемо повернутися.

7.На свято не зможу прибути, розбила золоте яєчко. (Курочка Ряба)

8.Врятуйте мене від лиски, яка занесла мене за зелені ліси, за жовті піски, за бистрії води, за високі гори. (Котик і Півник)

9.Надсилаю телеграму і усіх вас благаю, знайдіть мій кришталевий черевичок.

10.Чемних діток я вітаю забіяк попереджаю: слухайтесь, бо буде так: як ущипну, буде знак.( Коза Дереза)

5.«Назвати казки за ілюстраціями до них.» Слайд-шоу

  Заздалегідь приготовані слайди-ілюстрації до казок. По черзі показують ілюстрації і  виконують завдання:

- Назвати до якої казки належить дана ілюстрація?

7.Рядочки із казочки «З якої казки?»

 1. «Баба діда за сорочку, внучка бабу за торочку…»( «Ріпка»)

2. «Я не пила , я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку…» («Коза-дереза»)

3. «А мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко покотилося, впало та й розбилося.» («Курочка Ряба»)

4. «Уліз ведмідь – семеро стало…» («Рукавичка»)

5. «Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.» («Колобок»)

6.  «Котику-братику, несе мене Лиска

По каменю-мосту на своєму хвосту,

Порятуй мене!»  («Казка про Котика і Півника»)

7. «Призволяйся, Журавлику, призволяйся, лебедику…» («Лисичка та Журавель»)

8.Інсценізація казок.

Казка.  Гадаєте звірі не розмовляють? Розмовляють і звірі, і птахи, і риби, жаби, ящірки, жуки. Навіть трави, кущі та дерева. Тож перенесемося на чудову галявину казки.

 Казка»Рукавичка»

(Діти утворюють коло і співають)

Ось у лісі на стежині

 Рукавичка лежить.

Вона тепла і велика,

Всіх до себе манить.

Мишка. Вже прийшли зимові дні –

Треба щось робити.

  Хатка буде тут мені,

 В ній я буду жити. 

Жабка. Хтось там є? Чи нікого нема?

Мишка. Я Мишка – шкряботушка. А ти хто?

Жабка. А я  Жабка – скрекотушка

Пусти мене в хатку –

 Будем разом жити,

 Разом працювати.

(Заходить до хатки – рукавички. Діти співають пісню. Жабка з Мишкою теж беруться за руки і, рухаючись в протилежному напрямку, теж співають. Виходить Зайчик.)

Заєць. В рукавичці хтось є чи нема?

Бо мене застудила зима.(Кашляє, тре лапки.)

Звірята. - Я Мишка – шкряботушка.

 - Я Жабка –скрекотушка.

Разом. А ти хто?

Зайчик. Та я ж Зайчик – побігайчик.

 Пустіть мене в хатку,

Будем разом жити

Разом танцювати.                                    

(Заходить у рукавичку – коло. Всі співають пісню. Виходить Вовк.)   

Вовк. Яка тепла рукавичка тут лежить.

Тож зимою в рукавичці можна жить.

 В рукавичці хтось є чи нема?

 В лісі бродить сувора зима.

Звірята. – Я мишка – шкряботушка.

Разом. А ти хто?

Вовк. Та я ж вовчок, сірий бочок.

Пустіть мене до себе,

 Лякатися не треба.

 Будем в мирі разом  жити,

 Працювати і дружити.   

 ( Заходить в коло. Виходить Лисичка.)         

Лисиця. Хто живе в цій рукавиці?

 Відгукніться до лисиці.

Звірята. – Я мишка – шкряботушка.         

Разом. А ти хто?

Лисиця. Я руда лисичка.

Буду вам допомагати,

Можу ще й пісень  співати.

Пустіть мене до рукавички!                   

( Заходить в коло. Виходить Ведмідь.)

Ведмідь. Ох і злюча настала зима!

В рукавичці хтось є чи нема?

Звірята. – Я Мишка......

Разом. А ти хто?

Ведмідь. А я ведмідь – набрідь. Як вас багато!

 Переловлю зараз вас усіх!

(Звірята розбігаються. Всі  сідають на свої місця.)

Завдання 5. Інсценізація казки «Ріпка» (Стара казка на новий лад)

Автор. Посадив на городі дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. Настала холодна осінь, а ріпка проситься:

Ріпка. - Ой, дідусю білобровий,

Занеси мене в комору.

Автор. Став дід ріпку із землі тягти. Тягне-потягне, витягти не може.

Покликав він на поміч бабусю.

Дід: - Ей, бабусю, не сиди.

Ріпку вирвати допоможи.

Автор. Тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.

Кличе бабуся свою внучку.

Баба: -Внученько, рідненька,

Допоможи нам з ріпкою справитись, серденько.

Автор. Тягнуть знову, а ріпка міцно в землі сидить.

Кличе внучка свою собачку Жучку:

Внучка: - Жучко, де ти, приєднайся.

Ріпку вирвати постараймося!

Автор. І знову витягнуть не можуть.             

Кличе Жучка Кицю:

Жучка: - Кицю, люба, веселенька.

Злазь зі припічка тепленького.

Рукавички одягли.

Ріпку вирвати поможи.

Автор. Тягнуть руками, спираються ногами, промучалися весь день, а ріпка сидить, як пень.

Киця. Що ж, прийдеться кликати мишку Сіроманку, нашу вихованку.

З'являється Мишка

Мишка: Щоб справитись з ріпкою скоренько

Давайте зробимо вправи гарненько

Будемо гантелі піднімати                           

Та м'язи міцні качати.

Раз і два і,вліво, вправо

Вийде діло в нас на славу.

Ще раз разом усі.

Стали, потягнули!

Витягли ріпку!

9. «Чарівні слова»

- Пригадайте, хто говорив такі чарівні слова?:

1. « По щучьему велению по моему хотению…»

(Омелько)

2. «Сивко - бурко, віщий каурко? Стань переді мною, як…..»

(Іван – дурак. Казка «Сивка – бурка»)

3. «Сім – Сім, відкрий двері.»

(Алі –Баба. Арабська казка «Алі – Баба і сім розбійників.»)

4. «Крекс, фекс, пекс!»

(Буратіно. О.Толстой «Золотий ключик, або пригоди Буратіно.»)

5. «Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.»  5

(Колобок. Українська народна казка.)

6. «Один, два, три. Горщик, вари!»

(Дівчинка. Брати Грімм «Горщик каші»)

10.Виправ помилку

Команди отримують картки з уривками відомих казок, в яких допущені помилки. Учасники команди виправляють помилки, вписуючи правильні слова.

1. Жила – була на світі дівчинка. Звали її Зелена Шапочка.

Покликала її тітонька і попросила:

  - Піди до дідуся і віднеси йому футбольний м’яч і кеди.

  - Добре! – сказала Жовта Кепочка, взяла відеречко і поскакала.

  2.  Жила-була Коза. І було у неї дев’ять гарненьких кошенят.

 Одного разу пішла вона до магазину і наказала своїм пухнастим курчатам:

  -Любі дітки, піду я на ставок та наловлю рибки. А ви   відчиняйте всім двері!

 3. Жили-були Півник і троє їжачків. Одного разу знайшов Півник монету та й загукав:

   -Гей, Вруть! Гей, Керть! Скачіть сюди, я гривню знайшов.

  Прибігли зайчики та й кажуть:

   - Молодець, Курочка.

 

11. Бліц -турнір

Як звали півника в казці « Колосок»? ( Голосисте горлечко )

В чий будиночок забралася Коза-Дереза? ( Зайчика )

Чим пригощала Лисичка Журавля? (Молочною кашею)

Кого зробив дід із соломи? (Бичка)

Хто бігав наввипередки з їжаком? (Заєць )

Кого купив дід на базарі за три копи? ( Козу-Дерезу)

 Який казковий герой народився з горошини? (Котигорошко)

Яка тварина вкрала курочку(Лисичка)

 Хто прогнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки? ( Рак)

 Назвіть улюблене взуття діда з казки Коза-Дереза? (Червоні чоботи)

10.Підсумок заняття.

Казка. От і настав час нам прощатися. Дружба, доброта, сміливість допомогли вам подолати перешкоди і потрапити до моєї країни. Але час мені вже повертатися додому. До побачення!

А ввечері, коли ви будете лягати спати, ми знову зустрінемося.

 Діти, давайте дружно попрощаємось із нашою гостею – казкою.

До зустрічі, казко!

Учитель. А ви, діти, можете переглянути виставку малюнків та виставку книжок, в яких є багато чудових, добрих, веселих казок. Читайте, навчайтеся. Всього вам найкращого!

-Як же самим потрапити до казки?

Читати!

Під шелест сторінок ви потрапите у казковий світ.

Вивчайте казки!

Нехай вони йдуть світом і завжди живуть серед нас. 

Казки, казки... У світі їх багато.

В них мрія людства, мудрість поколінь.

То ж розгорніть сторінку в будень чи у свято

І почерпніть наснагу і глибінь

Казок народних, щоб душа прозріла

І повернулась у дитячий вік.

Щоб засвітилась радо, заясніла...

І помудрішає дорослий чоловік.             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
19 жовтня 2023
Переглядів
293
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку