: Використання нетрадиційних засобів фізичної культури для зміцнення та відновлення здоров'яздобувачів освіти ЗП (ПТ) О

Про матеріал
Використання нетрадиційних засобів фізичної культури в навчальних закладах (ЗП(ПТ)О) спрямоване на зміцнення та відновлення здоров"я здобувачів освіти , які часто зазнають фізичних і психічних навантажень.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема : Використання нетрадиційних засобів фізичної культури для зміцнення та відновлення здоров'яздобувачів освіти ЗП (ПТ) О Сиротинська Марія Володимирівна керівник фізичного виховання В. В ЦПО

Номер слайду 2

Мета: - Формування фізичного, психічного, духовного здоров’я здобувачів освіти - Розвиток фізичних якостей та рухових здібностей - Створення умов для поліпшення фізичної підготовленості здобувачів освіти їх здоров’я.

Номер слайду 3

Ароматерапія. Використання нетрадиційних засобівфізичної культури в освітньому процесізакладів професійно-технічної освіти (ЗП(ПТ)О) спрямоване на зміцнення тавідновлення здоров’я здобувачів освіти,які часто зазнають великих фізичних іпсихічних навантажень.

Номер слайду 4

Ці засоби включають в себе комплекснетрадиційних практик, що базуються навикористанні методів, не включених дотрадиційних програм фізичного виховання,але які мають позитивний вплив нафізичний стан, психологічну рівновагу ізагальне здоров’я. Нижче розглянемоосновні з них:

Номер слайду 5

1. Дихальна гімнастика. Методики, такі як йога або система дихання по. Стрільникові, сприяють покращеннюдихальної функції, нормалізації кров’яноготиску і зміцненню нервової системи. Ціметоди можуть бути корисними длязниження стресу і підвищення концентраціїуваги.

Номер слайду 6

2. Методи релаксації та медитації. Використання практик медитації тарелаксації допомагає зменшити емоційненапруження, покращує психоемоційнийстан здобувачів освіти, що позитивновпливає на навчальну діяльність ізагальний фізичний стан.

Номер слайду 7

3. Фітотерапія. Використання натуральнихтрав і рослин для зміцнення імунітету іпокращення здоров’я також входить донетрадиційних засобів оздоровлення. Наприклад, чаї з лікувальних трав можутьдопомагати у відновленні після фізичнихнавантажень або підтримувати тонусорганізму.

Номер слайду 8

4. Масаж. Нетрадиційні види масажу,такі як акупунктурний масаж аборефлексотерапія, допомагають увідновленні після фізичнихнавантажень, покращують кровообіг інормалізують функції органів і системорганізму.

Номер слайду 9

5. Лікувальна фізкультура (ЛФК) зелементами східних практик. Використання асан йоги або рухів тай-чипідвищує гнучкість, силу та рівновагу, щосприяє профілактиці травм тавідновленню після фізичнихнавантажень.

Номер слайду 10

6. Звукова терапія і музикотерапія. Застосування звуків або музики длязняття психоемоційного напруженнятакож знаходить своє місце в комплексізаходів фізичного оздоровленняздобувачів освіти.

Номер слайду 11

7. Використання природних факторів(сонце, повітря, вода). Це може включатиоздоровчі прогулянки на свіжому повітрі,купання, процедури загартовування, якісприяють зміцненню імунної системи тапідтримці здоров’я.

Номер слайду 12

Велосипедні прогулянки — приємний і корисний для здоров’я вид дозвілля. Їзда на велосипеді сприяє зміцненню серця, судин, м’язів, легенів, зниженню маси тіла. Розвиває увагу, швидкість реакції. Такі прогулянки не завдають шкоди довкіллю.

Номер слайду 13

Нетрадиційні засоби фізичної культуризабезпечують більш цілісний підхід до здоров’ята благополуччя здобувачів освіти, акцентуючиувагу не тільки на фізичних аспектах, але й наемоційному та психологічному стані. Використання цих методик є ефективнимдоповненням до стандартних програмфізичного виховання та сприяє формуваннюздорового способу життя в молоді.

Номер слайду 14

Перед кожним викладачем фізичної культури стоїть єдине завдання: виховувати фізично здорову і інтелектуально-розвинену особистість, як сказав В. Сухомлинський : « Спорт стає засобом виховання тоді, коли він – улюблене заняття кожного»

Номер слайду 15

Дякую за увагу!

pptx
Додав(-ла)
Syrotynska Mariia
Додано
31 грудня 2024
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку