Вікторина Що?Де?Коли?(Жива та нежива природа 2 клас)

Про матеріал
Мета: вчити дітей у грі удосконалювати, збагачувати знання та навички про живу і неживу природу; розвивати кмітливість, пам’ять, увагу; формувати у школярів товариські відносини, почуття взаємодопомоги, бажання перемагати; вчитися бережному ставленні до рідної природи.
Перегляд файлу

                             Вікторина  «Що? Де? Коли?» (2 клас)

Мета: вчити дітей у грі удосконалювати, збагачувати знання та навички про живу і неживу природу; розвивати кмітливість, пам’ять, увагу; формувати у школярів товариські відносини, почуття взаємодопомоги, бажання перемагати; вчитися бережному ставленні до рідної природи.

                                 Хід заняття

І. Організація класу.

ІІ. Основна частина.

Вступне слово вчителя.

  • Сьогодні у нас дуже цікаве заняття, на якому ви перевірите якість своїх знань про живу і неживу природу. Готові до роботи?  Отже, розпочинаємо вікторину «Що? Де? Коли?».
  • Пропоную об’єднатися учнів класу у дві команди – хлопчиків та дівчат.

Перше завдання

  • Відгадайте загадку, запам’ятайте слова-відповіді і здогадайтеся яка назва вашої команди.  За кожну загадку отримуєте по 1 балу.

  Хлопчики Дівчатка

1.Лиш ночами птиця ця                                     1. Зелена, а не гай, біла, а не сніг,

   полювати виліта. (Сова).                                  кучерява та без волосся (Береза).

2.Він із казки, він із пісні,                                2. Я завжди в усякі дні

В нього зубки, як залізні.                               Все стою в однім вбранні

Капустину він гризе                                       Й свитину цю що маю,

Зветься звір на букву «зе». (Заєць).                Взимку й спеку не скидаю. (Ялина).

3.З рогами, а не бик,                                          3. Є шапка, та немає голови,

Доять, а не корова                                           Є нога, та без черевика. (Гриб).

Кору здирає, а кошиків не плете. (Коза).      4. Ми б завжди були красиві,-

4.  У лісі біля пня                                                     І пахучі, і щасливі,

біготня і метушня:                                              Якби в полі, в лісі, в лузі

народ  робочий                                                   Бачили б нас тільки друзі.

весь день клопоче. (Мурахи).                            Ті, які б нас не топтали,

      Без потреби не зривали. (Квіти).

   Друге завдання (1б.)

  •    Пригадайте слова-відгадки своєї команди. Узагальніть ці слова одним словом.

(Відповіді: команда хлопчиків – слово  «Тварини»,  дівчаток – «Рослини»).

  •    Як по-іншому можна назвати їх?

  Третє завдання (1б.) «Склади назву»

 

    

 

 

 

Четверте завдання (4б.) «Буває-не буває»

  1. У лісі завірюха, а ведмідь малину збирає.
  2. Сніжок землю покриває, а в саду яблунька дозріває.

2.1 Сів метелик на сніжинку.

2.2 Сніг іде – гриби ростуть.

3.1 Діти купаються в річці, снігурі співають у кущах.

3.2 Лелеки відлітають у вирій, зацвіли вишні.

4.1 З дерев опало листя, комахи поховалися в кору дерев.

4.2 З’явились вербові котики, незабаром весна.

П’яте завдання «Трибій» (6 б.)

1.1 Яка ягода найбільша? (Кавун).

1.2 Хто на собі ліс носить? (Олень, лось).

2.1 Яка рослина України найсолодша? (Цукровий буряк).

2.2 Хто хвіст залишає і від ворога втікає? (Ящірка).

3.1 Коренеплоди якої рослини називають «другим хлібом»? (Картопля).

3.2 Яка тварина носить на собі будинок? (Равлик, черепаха).

Шостий конкурс «Най-най-най»

Завдання: я зачитую цікавинки, ваше завдання запам’ятати як найбільше. За кожну цікавинку 1 бал.

  1. Найдовше живуть: сокіл – 162 роки, шуліка – 118 р.
  2. Найрухливіша голова у сови.
  3. Найдовший язик у дятла – 14 см.
  4. Найбільшу відстань долає лелека. Навесні він пролітає 400-500км за добу.
  5. Найшвидше літає сокіл.
  6. Найбільші яйця несуть страуси – 1,5кг.
  7. Найменші яйця у колібрі – до 1 гр.

Сьомий конкурс «Найрозумніший»

  1. Назвадержави, вякій ми живемо? (Україна)
  2. Космонавт, який першимполетів у космос? (Юрій Гагарін)
  3. Цукорниця, глечик, склянка — це ... (посуд)
  4. Хто на своїй голові ліс носить? (Олень)
  5. Заклад, де влаштовують вистави, показують акробатику, клоунаду, дресированих тварин. (Цирк)
  6. Яка пора року настає після зими? (Весна)
  7. Батько дідуся або бабусі. (Прадід)
  8. Назва місяця, що походить від слова «квітнути». (Квітень)
  9. Спортивна команднагра з шайбою. (Хокей)
  10. Ті, хтопереживає за спортсменів. (Уболівальники)
  11. Польовий гризун з добре розвиненими защічними мішками. (Хом'як)
  12. Майстерня, де обробляють метал куванням. (Кузня)
  13. Скількизвуківпозначає буква «ь»? (0)
  14. Дніпро, Десна, Дністер —... (рікиУкраїни).
  15. Нею косять, її заплітають. (Коса)
  16. Хто першим зустрівся Колобку? (Зайчик)
  17. Хто на зиму роздягається, а на літоодягається? (Дерева)
  18. Найперша і найголовніша книжка у школі. (Буквар)
  19. Перший місяць осені. (Вересень)
  20. Для письма і дверей потрібна ... (ручка).
  21. Друга нота нотного стану. (Ре)
  22. Вранцінатраві. (Роса)
  23. З якої казки слова: «Приходь, Журавлику, до мене в гості». («Лисичка і Журавель»)
  24. Літо, осінь, зима, весна — (пори року).
  25. Білокора, зелена, кучерява. (Береза)
  26. Що зайве: хліб, хлібороб, горіх, хлібина? (Горіх)
  27. На комбайні працює... (комбайнер).
  28. По морю ходить, абіля берега пропадає. (Хвиля)
  29. Як називаються квіти верби? (Котики)
  30. Який місяць року найкоротший? (Лютий)
  31. Скільки місяців має рік? (12)
  32. Третя нота нотного стану. (Мі)
  33.  Які пісні виконують діти на Різдво, ходячи від хати до хати? (Колядки)
  34. На якому інструменті грали кобзарі? (На кобзі)
  35. На яке світло треба переходити дорогу? (На зелене)
  36. Як одним словом назвати гриби, які можна вживати в їжу? (їстівні)


Восьмий конкурс «Склади прислів’я»

Всюди добре, а дома найліпше.

 Кожному мила своя сторона.

За рідний край — хоч помирай!

Без калини немає України.

ІІІ. Підсумок заняття.

Підрахунки балів, визначення переможців, нагородження.

 

1

 

doc
Додано
11 березня 2021
Переглядів
1139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку