Вимірювання частоти серцевих скорочень.

Про матеріал
Лабораторна робота була розробена для роботи в інклюзивному класі. Для презентації потрібно підготувати картки зі смайликами зеленого і червого кольору для вправи Так чи Ні. Також потрібно виготовити ромашку для визнасення поняття.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Лабораторне дослідження:вимірювання частоти серцевих скорочень Дослідницький практикум. Самоспостереження за частотою серцевих скорочень упродовж доби, тижня.

Номер слайду 3

Мета: дослідити різні способи вимірювання частоти серцевих скорочень, навчитися знаходити пульсові точки і вимірювати частоту серцевих скорочень на різних артеріях і за різних фізичних станів організму. Обладнання: секундомір.

Номер слайду 4

План. Повторення вивченого матеріалу: гра «так чи ні», «обірви зайві пелюстки». Пульс. Лабораторне дослідження «Вимірювання ЧСС». Дослідницький практикум «Самоспостереження за частотою серцевих скорочень упродовж дня, тижня»Висновок.

Номер слайду 5

Біологічна розминкавправа «Так чи ні»(Так).2. Об'єм крові у дорослої людини становить 2-3 л?(Ні).3. Еритроцити – це без'ядерні клітини?4. Еритроцити виконують дихальну функцію?(Так).(Так).1. Кров відноситься до сполучної тканини?

Номер слайду 6

вправа «Так чи ні»5. Переливання крові між людьми з різною групою завжди закінчується смертю реципієнта?(Ні).6. Формені елементи крові утворюються у червоному кістковому мозку?(Так).7. Лейкоцити виконують захисну функцію?8. Кількість води в крові = 90%?(Так).(Так).

Номер слайду 7

вправа «Так чи ні»10. Тромбоцити беруть участь у зсіданні крові?11. Гемоглобін – це червоний дихальний пігмент еритроцитів?12. Теорію імунітету розробив Іван Павлов?(Ні).(Ні).(Так).(Так).9. До складу крові не входять органічні речовини?

Номер слайду 8

Вправа «Перевернута квітка» (обірви зайві пелюстки).

Номер слайду 9

Пульс{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Атреріальний пульс (з лат. pulsus — удар, поштовх) — ритмічні коливання стінки артерій, зумовлені роботою серцянормальна частота пульсових коливань у людини в стані здоров’я становить 60-80 ударів за хвилину, у підлітків – 72-85 ударів/хвилину, у людей похилого віку пульс частішає у зв’язку з втратою еластичності стінок артерійвідхилення цих норм в меншу сторону носить назву брадикардія, а у велику – тахікардіядані відхилення можуть свідчити про розвиток патологічних змін в організмі й виступати в якості ознак різних захворювань{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}На частоту серцевих скорочень впливають:емоційний стан;вживання продуктів харчування;час доби;рівень фізичної активності;температури оточуючого середовища;дії лікарських препаратів, алкогольних напоїв;загальний стан організму;у спортсменів норма пульсу – 40-60 ударів/хвилинуріст та вік людини;

Номер слайду 10

Лабораторне дослідження. Вимірювання частоти серцевих скорочень.{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Мета: Дослідити різні способи вимірювання частоти серцевих скорочень на різних артеріях і за різних фізичних станів організму. Обладнання:секундомір.

Номер слайду 11

Як знайти та виміряти пульс{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}виміряти пульс можна на будь-якій ділянці тіла, де великі артерії розташовані близько до поверхні методом пальпації;найлегше знайти пульсацію на променевій артерії в районі зап’ястя;на лівому зап’ясті слід знайти вену ​​у вигляді тонкої синьої смужки;пальці кладуть на руку під різним тиском й після намацування пульсації, включають секундомір і починають спостерігати;можна виміряти пульс на сонній артерії в передній частині шиї збоку або скроневій артерії;{5 FD0 F851-EC5 A-4 D38-B0 AD-8093 EC10 F338}пульсометри - спеціальні прилади, що дозволяють швидко й легко провести вимірювання показників пульсу;фітнес-браслети використовують спортсмени для спостереження за показниками пульсу під час фізичних навантажень

Номер слайду 12

Хід роботи1. Знайди пульс у себе на зап’ястку. Потренуйтеся швидко знаходити пульс.2. Знайшовши пульс, увімкни секундомір і почни рахувати упродовж 30 с. Одержане число помнож на 2 та визнач кількість серцевих скорочень за 1 хв. Порівняй отриманий показник з нормою показників пульсу. Дані запиши у зошит.

Номер слайду 13

4. Присядь 10 разів й відразу визнач пульс. Дані запиши у таблицю.5. Підрахуй пульс після 1- та 5- хвилинного відпочинку, дані фіксуй у таблиці.

Номер слайду 14

6. Зробити висновок роботи.{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Стан організму. Показники частоти пульсуу стані спокоюпісля 10 присіданьпісля 1-хвилинного відпочинкупісля 5-хвилинного відпочинку

Номер слайду 15

Дослідницький практикум. Самоспостереження за частотою серцевих скорочень упродовж дня, тижня.{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Мета:формувати дослідницькі вміння визначати вплив навантаження на стан серцево-судинної системи. Обладнання:секундомір, ілюстрації

Номер слайду 16

Домашнє завдання. Повторити §§ 17-18;стор.9 (друкований додаток) виконати дослідницький практикум письмово; Виконати інтерактивну вправу за посиланням https://learningapps.org/view28327988 За бажанням ідготувати повідомлення про першу допомогу у разі кровотечі (артеріальна і венозна).

Номер слайду 17

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Інкл
Додано
21 листопада
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку