Вимірювання частоти серцевих скорочень.

Про матеріал
Лабораторна робота була розробена для роботи в інклюзивному класі. Для презентації потрібно підготувати картки зі смайликами зеленого і червого кольору для вправи Так чи Ні. Також потрібно виготовити ромашку для визнасення поняття.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Лабораторне дослідження:вимірювання частоти серцевих скорочень Дослідницький практикум. Самоспостереження за частотою серцевих скорочень упродовж доби, тижня.

Номер слайду 3

Мета: дослідити різні способи вимірювання частоти серцевих скорочень, навчитися знаходити пульсові точки і вимірювати частоту серцевих скорочень на різних артеріях і за різних фізичних станів організму. Обладнання: секундомір.

Номер слайду 4

План. Повторення вивченого матеріалу: гра «так чи ні», «обірви зайві пелюстки». Пульс. Лабораторне дослідження «Вимірювання ЧСС». Дослідницький практикум «Самоспостереження за частотою серцевих скорочень упродовж дня, тижня»Висновок.

Номер слайду 5

Біологічна розминкавправа «Так чи ні»(Так).2. Об'єм крові у дорослої людини становить 2-3 л?(Ні).3. Еритроцити – це без'ядерні клітини?4. Еритроцити виконують дихальну функцію?(Так).(Так).1. Кров відноситься до сполучної тканини?

Номер слайду 6

вправа «Так чи ні»5. Переливання крові між людьми з різною групою завжди закінчується смертю реципієнта?(Ні).6. Формені елементи крові утворюються у червоному кістковому мозку?(Так).7. Лейкоцити виконують захисну функцію?8. Кількість води в крові = 90%?(Так).(Так).

Номер слайду 7

вправа «Так чи ні»10. Тромбоцити беруть участь у зсіданні крові?11. Гемоглобін – це червоний дихальний пігмент еритроцитів?12. Теорію імунітету розробив Іван Павлов?(Ні).(Ні).(Так).(Так).9. До складу крові не входять органічні речовини?

Номер слайду 8

Вправа «Перевернута квітка» (обірви зайві пелюстки).

Номер слайду 9

Пульс{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Атреріальний пульс (з лат. pulsus — удар, поштовх) — ритмічні коливання стінки артерій, зумовлені роботою серцянормальна частота пульсових коливань у людини в стані здоров’я становить 60-80 ударів за хвилину, у підлітків – 72-85 ударів/хвилину, у людей похилого віку пульс частішає у зв’язку з втратою еластичності стінок артерійвідхилення цих норм в меншу сторону носить назву брадикардія, а у велику – тахікардіядані відхилення можуть свідчити про розвиток патологічних змін в організмі й виступати в якості ознак різних захворювань{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}На частоту серцевих скорочень впливають:емоційний стан;вживання продуктів харчування;час доби;рівень фізичної активності;температури оточуючого середовища;дії лікарських препаратів, алкогольних напоїв;загальний стан організму;у спортсменів норма пульсу – 40-60 ударів/хвилинуріст та вік людини;

Номер слайду 10

Лабораторне дослідження. Вимірювання частоти серцевих скорочень.{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Мета: Дослідити різні способи вимірювання частоти серцевих скорочень на різних артеріях і за різних фізичних станів організму. Обладнання:секундомір.

Номер слайду 11

Як знайти та виміряти пульс{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}виміряти пульс можна на будь-якій ділянці тіла, де великі артерії розташовані близько до поверхні методом пальпації;найлегше знайти пульсацію на променевій артерії в районі зап’ястя;на лівому зап’ясті слід знайти вену ​​у вигляді тонкої синьої смужки;пальці кладуть на руку під різним тиском й після намацування пульсації, включають секундомір і починають спостерігати;можна виміряти пульс на сонній артерії в передній частині шиї збоку або скроневій артерії;{5 FD0 F851-EC5 A-4 D38-B0 AD-8093 EC10 F338}пульсометри - спеціальні прилади, що дозволяють швидко й легко провести вимірювання показників пульсу;фітнес-браслети використовують спортсмени для спостереження за показниками пульсу під час фізичних навантажень

Номер слайду 12

Хід роботи1. Знайди пульс у себе на зап’ястку. Потренуйтеся швидко знаходити пульс.2. Знайшовши пульс, увімкни секундомір і почни рахувати упродовж 30 с. Одержане число помнож на 2 та визнач кількість серцевих скорочень за 1 хв. Порівняй отриманий показник з нормою показників пульсу. Дані запиши у зошит.

Номер слайду 13

4. Присядь 10 разів й відразу визнач пульс. Дані запиши у таблицю.5. Підрахуй пульс після 1- та 5- хвилинного відпочинку, дані фіксуй у таблиці.

Номер слайду 14

6. Зробити висновок роботи.{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Стан організму. Показники частоти пульсуу стані спокоюпісля 10 присіданьпісля 1-хвилинного відпочинкупісля 5-хвилинного відпочинку

Номер слайду 15

Дослідницький практикум. Самоспостереження за частотою серцевих скорочень упродовж дня, тижня.{BDBED569-4797-4 DF1-A0 F4-6 AAB3 CD982 D8}Мета:формувати дослідницькі вміння визначати вплив навантаження на стан серцево-судинної системи. Обладнання:секундомір, ілюстрації

Номер слайду 16

Домашнє завдання. Повторити §§ 17-18;стор.9 (друкований додаток) виконати дослідницький практикум письмово; Виконати інтерактивну вправу за посиланням https://learningapps.org/view28327988 За бажанням ідготувати повідомлення про першу допомогу у разі кровотечі (артеріальна і венозна).

Номер слайду 17

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Інкл
Додано
21 листопада
Переглядів
181
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку