Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради
Кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті
ВИПУСКНА РОБОТА
Формування в учнів знань, умінь і навичок під час виконання практичної роботи з теми: «Створення та виконання лінійних алгоритмів та програм»
Вид випускної роботи: проект
Виконав:
слухач курсів підвищення кваліфікації вчителів інформатики
(20.10.2019 – 01.11.2019)
вчитель інформатики
КЗ «Долинська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Воздвижівської СР
Марциновська Людмила Олексіївна
Давидовський Володимир Михайлович
2019
Інформація про автора проекту
Прізвище, ім’я по батькові |
Марциновська Людмила Олексіївна |
Освіта |
вища |
Спеціальність за дипломом |
історія |
Який навчальний заклад і коли закінчив |
Запорізький державний університет, 2004 р. |
Педагогічний стаж |
20 років |
Місце роботи, адреса, контактний телефон |
КЗ «Долинська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Воздвижівської СР, вул. Шкільна, буд.2. с.Долинка Гуляйпільського району |
Посада |
вчитель |
Кваліфікаційна категорія |
вища |
Педагогічне, вчене звання, науковий ступінь |
не має |
Контактна інформація (електронна пошта, номер мобільного телефону, посилання на веб-ресурс автора) |
099******* |
Тема уроку: Створення та виконання лінійних алгоритмів та програм. Практична робота.
Автори: Падалко Олександр Степанович, Веремій Віталій Станіславович, Марциновська Людмила Олексіївна
Клас: 7
Освітня програма: Інформатика
Мета уроку:
- навчальна: продовжити ознайомлювати з алгоритмічною структурою, навчити складати та виконувати алгоритми з використанням лінійних алгоритмів, у визначеному навчальному середовищі;
- розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення, пізнавальний інтерес; пам’ять, творчу уяву, уважність;
- виховна: формувати вміння користуватися набутими знаннями, самостійно приймати рішення, розширювати навички самостійної роботи на комп’ютері.
Тип уроку: урок закріплення і удосконалення знань, умінь та навичок.
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття: |
Основні знання: |
Основні вміння: |
Лінійні алгоритми, змінна, величини, операції присвоювання |
Знаннєва складова Пояснює поняття величини, змінної та операції присвоювання. Знає базові алгоритми роботи зі змінними: обмін значеннями, визначення найбільшого й найменшого з двох значень
|
Діяльнісна складова Використовує різні алгоритмічні структури та змінні для розв’язання навчальних і життєвих задач. Застосовує засоби програмування для побудови моделей
Ціннісна складова Усвідомлює роль програмування та моделювання для розв’язання навчальних і життєвих задач
|
Обладнання уроку: мультимедійний проектор, персональні комп’ютери, проекційний екран, мережа Інтернет.
Програмне забезпечення: середовище об‘єктно - орієнтованого програмування JDoodle: Pyton онлайн.
Дидактичні та методичні матеріали: роздатковий матеріал (варіанти практичного завдання), файли-заготовки
Основні етапи уроку:
Етап |
Зміст етапу |
Кількість хвилин |
1 |
Організаційний момент |
2 |
2 |
Актуалізація навчального матеріалу |
10 |
3 |
Мотивація навчальної діяльності |
5 |
4 |
Інструктаж з БЖД. Практична робота |
20 |
5 |
Підсумок уроку |
5 |
6 |
Домашнє завдання |
3 |
Хід уроку
Що робить учитель |
Що роблять учні |
Методи навчання* |
Засоби навчання** |
Етап 1. Організаційний момент |
|||
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. «Самоналаштування» Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте :
Я теж бажаю вам успіхів! У вас все вийде! |
Вітання з вчителем, налаштування на роботу (вправа «Самоналаштування»). - Я зможу сьогодні добре працювати на уроці” - Я особистість творча. - Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці. |
вербальні
|
|
Етап 2. Актуалізація навчального матеріалу |
|||
Пропонує перевірити знання, отримані на попередньому уроці та виконати тест |
Дають відповіді на питання тесту.
|
наочні |
дидактичні |
Етап 3. Мотивація навчальної діяльності |
|||
З метою розуміння необхідності вміння складати лінійні алгоритми, учитель пропонує вправи Алгоритм приготування бутерброду і Ланцюжок |
1. Виконують інтерактивну вправу “Алгоритм приготування бутерброду”2. Складають ланцюжок в правильному порядку |
практичні інтерактивні ігрові
|
дидактичні технічні |
Етап 4. Інструктаж з БЖД. Практична робота |
|||
Обговорює з учнями правила безпечної роботи за комп’ютером Учитель пропонує виконати диференційовані практичні завдання в середовищі програмування Python. Виконує з учнями вправи для очей. |
Діти по черзі називають правила безпечної роботи за комп’ютером вправа
Виконують диференційовані практичні завдання в середовищі програмування Python
Виконують з учителем вправи для очей. |
вербальні репродуктивний
практичні (практична робота ) репродуктивний
вербальні практичні |
технічні |
Етап 5. Підсумок уроку |
|||
Учитель збирає власне оцінювання учнів |
|
вербальні |
|
Етап 6. Домашнє завдання |
|||
Учитель пояснює зміст домашнього завдання |
Повторити основні поняття. Створити кросворд з теми “Лінійні алгоритми” |
вербальні практичні |
інформаційні технічні |
Література:
Для вчителя |
Для учня |
Негода С. 8 клас. Інформатика. Дистанційне навчання. [Електронний ресурс] / Сергій Негода – Режим доступу до ресурсу: http://inf8klas.blogspot.com/2018/06/python.html.
Python для школы [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://python.inspweb.ru/.
Козолуп Є. Міні конспекти* Мова Python (за начальним посібником Козолуп Є. "Програмування в школі. Мова Python" [Електронний ресурс] / Є. Козолуп – Режим доступу до ресурсу: http://www.proginschool.inf.ua/lektsiya3.html. |
|