Віртуальна подорож Америкою

Про матеріал
. Тип уроку: засвоєння нових знань із застосуванням інтерактивних технологій з комп’ютерною підтримкою. Мета:формувати знання про економічний, культурний розвиток держав Америки; розвивати навички творчої самостійної діяльності учнів, їх комунікативне вміння; виховувати самостійне мислення, творчість в роботі на уроці та дома
Перегляд файлу

  Тема:  Віртуальна подорож Америкою.

Мета:  - формувати знання про економічний, культурний розвиток держав Америки;

 розвивати навички творчої самостійної діяльності учнів, їх комунікативне вміння;

  виховувати самостійне мислення, творчість в роботі на уроці та дома.

Тип уроку: засвоєння нових знань із застосуванням інтерактивних технологій з комп’ютерною підтримкою.

                                 Хід уроку.

І.Організаційний момент.. психологічне налаштування на роботу.(2 хв)

Доброго дня  вам! Сідайте! Посміхніться один одному й подумки побажайте успіхів на уроці.  Будьте уважні, активні, дивіться, слухайте, аналізуйте. Робіть висновки і урок принесе вам задоволення і скриньку нових знань.  І не забуваємо про оцінки, які сьогодні будуть наноситись на рейтингову карту..В кінці уроку ми з вами підведемо підсумок і зароблені оцінки виставимо в щоденники.

ІІ.Мотивація.   (3 хв)

         Сьогодні ми з вами починаємо вивчення нового регіону. Нової частини світу. Сьогодні ми познайомимось з Новим Світом, а краще сказати, що узагальнимо знання отримані  ще в 6, 7 класах, а також при вивченні загальної характеристики країн в 10 класі.

     Прийом «Дивуй»…..   Це частина світу, де розмовляють французькою, іспанською та англійською мовами; частина світу на якій знаходяться найвідоміші водоспади: Анхель та Ніагарський; частина світу, де найулюбленіший вид спорту – бейсбол та серфінг; де ростуть авокадо, ананаси і папайя.

     Погляньте уважно на малюнки і дайте відповідь на одне питання: що це або хто це?  ….

А хто здогадався про яку частину світу іде мова? (Америка)

 Це невизнані символи Америки.

  Отже, тема сьогоднішнього уроку .  Загальна характеристика країн Америки. Америка поділяється на два регіони: Англо-Америку і Латинську Америку.

А давайте згадаємо, чому Америку назвали Америкою?

( відповідь учнів)

ІІІ . Вивчення нового матеріалу

 Прийом «Картографічний практикум»

Робота з картами атласу( політична карта світу ст. 2) опрацьовуємо і робимо висновок

                                     1)до складу входять 2 материки;

                                     2)омивається водами трьох океанів;

                                     3) 22 материкові країни;

                                     4) країни з різним рівнем розвитку…

Для того, щоб краще познайомитися з країнами Америки ми з вами здійснимо подорож , незвичайну…віртуальну..

 Отже, перевіримо ваше домашне завдання. Ви повинні були створити слайд-фільм

« Віртуальна подорож країною… ( 10 хв)

Усі виконали домашнє завдання? Зараз перевіримо.

Молодці. Попрацювали добре.  І я в рейтингову таблицю вже почала виставляти ваші чесно зароблені бали.

Продовжуємо роботу  з політичною картою світу. Увага! Питання.  ( відповідь біля карти) ( 5хв)

Назвіть найбільші за площею країни Південної Америки? ( Бразилія, Аргентина)

Назвіть найбільші країни за площею Північної Америки? ( Канада, США)

Які країни не мають виходу до морів і океанів? (Болівія, Парагвай)

Якій державі належить найбільший острів Америки? ( Данія)

Назвіть країни Карибського басейну. ( Куба, Гаїті, Ямайка)

Який рівень розвитку країн Америки? ( «країни Великої вісімки –Канада, США; нові індустріальні країни , країни середніх можливостей, країна – експортер нафти)

Тепер давайте закриємо атласи і виконаємо ще одне завдання. У вас на партах є картки, де зображено контур країни, визначте країну і  столицю. (2хв)

   За економічними картами визначте: країни, які займаються вирощенням бавовнику, цукрової тростини,  країни, де добре розвинуто автомобілебудування, нафтохімічна, легка   промисловість

Прийом « Географічна лабораторія»

За допомогою карт атласу створіть «візитну картку» країни:

Тип країни.

Державний устрій.

Столиця

Площа

Релігія

Мексика, Аргентина, Венесуела, Канада, Колумбія, Гвіана, Куба

 Прийом «Географічна розминка» .Заповніть таблицю за зразком

Географічний об’єкт

Тип географічного об’єкту

Держава в якій знаходиться об’єкт

Бразиліа

Місто

Бразилія

Денвер

 

 

Невада

 

 

Мічіган

 

 

Аляска

 

 

Анди

 

 

Анхель

 

 

Торонто

 

 

Нью- Йорк

 

 

Монтеррей

 

 

 

ІV. Закріплення .

Вашій увазі – кросворд з підказками.

По вертикалі.

А) на сході цієї країни розташовані степи, що поросли високою травою. Це пампа. Мешканців пампи, що пасуть скотину  називають - гаучо…

Б) улюблений напій цієї країни – мате. Це трав’яний чай, що  пють

через трубочку  . з посудини, що  зроблена з гарбуза…

в)столиця цієї країни – Буенос-Айрос.  (Аргентина)

                           2.   а) це володіння Франції..

                                   Б) кордони цієї країни з Сурінамом і Бразилією…

                                    В) столиця цієї країни – Кайонна ( Гвіана)

А)Ця країна знаходиться між Колумбією і Перу…

Б) прапор має три кольори- жовтий, синій та червоний..

В)назва цієї країни в перекладі з іспанської означає « екватор»… ( Еквадор)

А)На 100 мешканців країни приходиться 85 індійців..

Б)туристи в цій країні не можуть як слід дихати і відчувають постійну нестачу кисню..

В)офіційною столицею є місто Сукре. Але головним містом і фактичною столицею є Ла-Пас,  місто високо в горах (Болівія)

                              По горизонталі.

                             5.А)тут збереглася старовинна індійська фортеця Мачу-Пакчу…

                                 Б)як свійський тварин у цій країні розводять лам та гуанако, які дають м'ясо

                                                             І вовну…

                                 В)столиця – Ліма…(перу)

                               6   А) тут тече річка Оріноко…

                                  Б) італієць Амеріго веспуччі вирішив, що ця країна схожа на італійське місто на воді. Отож, країна отримала назву на честь цього міста…

                                 Б) країна густо заросла тропічними лісами, які називаються сельвою…

                                  В) столиця країни – Каракас.( Венесуела)

                               7. а)через цю країну протікає річка Амазонка….

                                Б) збірна цієї країни по футболу – п’ятикратний чемпіон світу…

                                В) найкрасивіше місто - Ріо-де-Женейро.( Бразилія)

                                   8.а) країна простяглась від Гудзонової затоки до великий озер..

                                         Б) найстаріше місто – Квебек…

                                       В)Торонто. Оттава  - промислові центри країни…( Канада)

                      9. а)на гербі країни зображено ріг достатку, з якого сиплеться кава. Кава – основа добробуту країни і одна з найкращих у світі..

               Б) в країні добувають дорогоцінні ізумруди…

             В) країна названа ім’ям того, хто відкрив Америку ( Колумбія)

                 10. а)в цій країні добувають мідь, срібло та нафту…

                  Б) це вузька смуга, що простяглася вздовж Тихого океану…

                    В)столиця країни – Сантьяго ( Чілі)

Урок підійшов до завершення. Ви всі добре попрацювали  продовжимо заповнювати рейтингову таблицю.

 Домашнє  завдання. Самостійно за планом розглянути і  вивчити  економіко-географічну характеристику Канади. В контурній карт і завдання 

 Дякую за урок . На все добре.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Заповніть таблицю за зразком

Географічний об’єкт

Тип географічного об’єкту

Держава в якій знаходиться об’єкт

Бразиліа

Місто

Бразилія

Денвер

 

 

Невада

 

 

Мічіган

 

 

Аляска

 

 

Анди

 

 

Анхель

 

 

Торонто

 

 

Нью- Йорк

 

 

Монтеррей

 

 

 

 

Заповніть таблицю за зразком

Географічний об’єкт

Тип географічного об’єкту

Держава в якій знаходиться об’єкт

Бразиліа

Місто

Бразилія

Денвер

 

 

Невада

 

 

Мічіган

 

 

Аляска

 

 

Анди

 

 

Анхель

 

 

Торонто

 

 

Нью- Йорк

 

 

Монтеррей

 

 

 

Заповніть таблицю за зразком

Географічний об’єкт

Тип географічного об’єкту

Держава в якій знаходиться об’єкт

Бразиліа

Місто

Бразилія

 

За допомогою карт атласу створіть «візитну картку» країни:

  1. Тип країни.
  2. Державний устрій.
  3. Столиця
  4. Площа
  5. Релігія

Мексика, Аргентина, Венесуела, Канада, Колумбія, Гвіана, Куба

За допомогою карт атласу створіть «візитну картку» країни:

  1. Тип країни.
  2. Державний устрій.
  3. Столиця
  4. Площа
  5. Релігія

Мексика, Аргентина, Венесуела, Канада, Колумбія, Гвіана, Куба

За допомогою карт атласу створіть «візитну картку» країни:

  1. Тип країни.
  2. Державний устрій.
  3. Столиця
  4. Площа
  5. Релігія

Мексика, Аргентина, Венесуела, Канада, Колумбія, Гвіана, Куба

 

docx
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
8 квітня 2019
Переглядів
1223
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку