Вивчення таблиць множення і ділення за допомогою методу ейдетики «Ігри країни Уявляндії».
В основу кожного уроку візьмемо магічні цифри:
2 клас
Математика
Тема. Таблиця множення числа 2. Розв’язування задач на множення.
Мета: Формування ключових компетентностей : вміння вчитися –організовувати своє робоче місце,планувати свої дії; доводити роботу до кінця; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; громадянської– усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ; здоров’язбережувальної- володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування; предметних компетентностей:
скласти разом з дітьми таблицю множення числа 2, допомогти дітям вивчити її. Розвивати образне мислення, пам'ять, зв'язне мовлення, увагу, спостережливість. Виховувати інтерес до математики.
Обладнання. Підручник М.Богдановича «Математика. 2 клас», картки із зображенням тварин, малюнки для складання історії про тварин, що соціюються з цифрами, таблиця «Множення», картки для усних вправ.
Тип уроку. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Хід уроку
1.Організація класу.
Створення позитивного настрою у дітей.
- Діти, ви зараз приготувалися до уроку математики. Сьогодні ми будемо фантазувати, тому зараз створимо собі настрій на урок, щоб успішно вивчити новий матеріал.
- Уявіть, що ви - яскраве сонечко, посміхніться всім навколо, подаруйте своє тепло і ніжність.
- І так, ми розпочинаємо роботу.
2. Актуалізація опорних знань.
- Яку нову дію ми вивчили на попередніх уроках? ( Множення)
- Що таке множення? ( Додавання однакових доданків)
- Чи можна замінити дію додавання множенням і навпаки?
- Замініть множенням:
3+3+3+3+3 2+2+2 7+7+7+7
-Замініть додаванням:
2 • 4 6 • 3 8 • 5 3 • 4
3. Усний рахунок.
1) Робота з картками на дошці.
- Йшли 4 віслюки,
Кожен ніс по 2 мішки
Скільки всіх було мішків
В чотирьох цих віслюків. (8)
–В кожну миску 2 котлети
Клала лиска Віолетта,
Мисочок у лиски 6
А котлет? Хто відповість? (12)
–На столі-4 миски,
В кожній з них по 2 сосиски.
Скільки всіх сосисок там
Знати хочеться котам.(8)
–Кролик вуха нашорошив-
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно:
В двох кролів є скільки вух? (4)
–У лісочку на горбочку-
Три тополі, три дубочки,
Три берізки, три кленочки.
Скільки, друзі, на горбочку
Всіх дерев росте в лісочку? (12)
–Дві лисички, дві сестрички,
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок? (4)
–Двоє вулицею йдуть,
По 5 саджанців несуть.
Скільки ямок треба, діти,
Щоб ті саджанці садити? (10)
Молодці, ви впорались з цим завданням.
2)Гра « Сплети мереживо»
5 + 5 + 5+……. до 30
2 + 2+2 +…… до 20
4 + 4 + 4..… до 20
4. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
таблицю і вивчити її. А допоможуть нам історії, які трапилися з тваринами.
5. Вивчення нового матеріалу.
1 - Буратіно
2 – лебідь
3 - верблюд
4 - стілець
5 - яблуко
6 - чайник
7 - прапорець
8 - окуляри
9 - кит фонтан
0 - бублик
2) Слухання історій про пригоди цих тварин і складання таблиці.
2 x 2 = 4 — лебідь (2) з лебедем (2) зустрілись, на стільці (4) вмостились;
2 x 3 = 6 — лебідь (2) і верблюд (3) чайник (6) несуть;
2 x 4 = 8 — лебідь (2) плив до стільця (4), та й побачив окуляри (8) здаля;
2 x 5 = 10 — лебідь (2) яблуко (5) зірвав, Буратіно (1) з бубликом (0) став;
2 х 6 = 12 — лебідь (2) чайника (б) несе, та як Буратіно ущипне (12);
2 х 7 = 14 — лебідь (2) взяв прапорця (7), Буратіно (1) став біля стільця (4);
2 х 8 = 16 — лебідь (2) окуляри (8) одягнув, Буратіно (1) чайника (6) забув;
2 х 9 = 18 — лебідь (2) до кита (9) підплив, Буратіно (1) окуляри (8) начепив.
3) Гра «Пригадай»
- Діти пригадують історії, записують таблицю множення числа 2
6.Закріплення знань, умінь і навичок
1) Робота в парах. Перевірка знання таблиці множення числа 2.
2) Розв'язування задач
· Маса кроля 2 кг. Яка маса шести таких кролів?
· У великому мішку 4 кг борошна, а в малому на 2 кг менше. Скільки кілограмів борошна в 9 маленьких мішках?
7. Підсумок уроку.
-Що нового дізналися на уроці? ( Склали і вивчили таблицю множення числа 2)
-Для чого ми це робили? (Щоб швидко рахувати і раціонально використовувати час на уроці.)
-Що допомогло вам швидко запам'ятати таблицю?
-Який настрій у вас після уроку?
8. Домашнє завдання.
Розповісти батькам пригоди Лебедя.