Властивості адаптацій. Адаптивні стратегії організмів
Номер слайду 2
Властивості адаптацій: Не існує універсальних адаптацій (“непотрібні” гени стають рецисивними і проявитись можуть як атавізми) Атавізми – залишки предкових форм.
Номер слайду 3
Мікроцефалія
Номер слайду 4
Адаптації непостійні – певні органи стають непотрібними, тоді зникають або виконують іншу функцію. (рудименти) Рудименти - недорозвинені чи спрощені органи у видів порівняно з предками (очі у крота і сліпака, апендикс у людини, колючки кактуса тощо); Властивості адаптацій:
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Крила ківі Задні кінцівки пітона Тазові кістки кита
Номер слайду 7
Гарна адаптація до одного чинника, не означає таку саму адаптацію до іншого чинника. (лишайники переносять посуху, але чутливі до чистоти повітря) Не існує видів з однаковими адаптаціями (кріт риє землю кінцівками, сліпак - різцями) Властивості адаптацій:
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Адаптації не абсолютні (білий колір хутра зайців міняється зі зниженням t°, але сніг при цьому не завжди випадає..) Властивості адаптацій:
Номер слайду 10
Адаптації видів формуються поступового, протягом їх філогенезу. Адаптивний ефект – пристосування, можуть бути різні навіть у представників одного класу (ссавці) Властивості адаптацій:
Номер слайду 11
Адаптації не залежать від складності будови (віруси і бактерії швидше адаптуються до змін довкілля) Властивості адаптацій:
Номер слайду 12
1) Активна адаптація – температура тіла теплокровних тварин не залежить від середовища, листопад дерев, корінь і колючки кактусів тощо. 2) Пасивна – сплячка ссавців, температура тіла холоднокровних залежить від середовища, бактерії утворюють цисту. 3) Уникнення погіршення умов – міграція і кочівля тварин. Стратегія адаптацій: