Формування адаптацій на клітинному рівні

Про матеріал
Дана презентація містить інформацію про особливості формування адаптацій на клітинному рівні.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Формування адаптацій на клітинному рівні

Номер слайду 2

Зміни у функціонуванні окремих органел Аероби і анаероби – енергетичний обмін (синтез АТФ) - окиснення вуглеводів, ліпідів і амінокислот до вуглекислого газу і води. Аероби: Органела – мітохондрія Етапи: підготовчий, анаеробний (гліколіз), аеробний. АТФ – 38 (2800 кДж)

Номер слайду 3

Зміни у функціонуванні окремих органел Анаероби – живуть без кисню, тому не мають мітохондрій, вони замінені на іншу органелу – гідрогеносому (2 мембрани, складки, розщеплює речовини і синтезує АТФ) Етапи: підготовчий і анаеробний.

Номер слайду 4

Трипаносома Переносник: муха Цеце. Викликає “сонну хворобу”. Паразитує в крові. Пристосування: джгутик і складка мембрани. До потрапляння в організм людини – джгутик відсутній.

Номер слайду 5

Адаптація еритроцитів Зникає ядро і більшість органел – немає мітохондрій. Вся площа заповнена гемоглобіном для перенесення О2. Але енергетичний обмін відбувається, тільки процес анаеробного гліколізу (розщеплення глюкози і синтезу 2АТФ – 200 кДЖ)

Номер слайду 6

Неглерія Амебоїдна одноклітинна придонна тварина. Середовище: прісні гарячі водойми (+25 ..+45°) Рух: псевдоподії. Зміна умов проживання → з'являються 2 джгутики, швидко звідти тікає, знайшовши нормальні умови – знову утворює псевдоніжки і починає розмножуватись.

Номер слайду 7

Скоротливі вакуолі одноклітинних Значення: осморегуляція – сталий тиск, виведення зайвої води, солей, залишків їжі тощо. У одноклітинних з'явились як органела виділення. Якщо помістити з солоної води у прісну пульсують швидше. (Чому?)

Номер слайду 8

Спори і цисти Спори – вкриті щільною оболонкою,стійкі до дії високих температур. Цисти витримують краще ультрафіолет і висушування. Їх утворюють водорості, гриби, бактерії і найпростіші.

Номер слайду 9

Адаптації клітинного і молекулярного рівнів: Для інтенсивного рівня пластичного і енергетичного обміну має бути достатньо ферментів. У бактерій міняються цілі ферментативні системи (засвоюють інші сполуки) У еукаріотів – змінюється плазматична мембрана – пропускає різні речовини, збільшується площа ЕПС, стає більше рибосом.

ppt
Додав(-ла)
Данильчак Юлія
Пов’язані теми
Біологія, 11 клас, Презентації
Додано
15 лютого 2024
Переглядів
213
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку