Властивості води "План-конспект уроку"

Про матеріал
Урок, який дасть учням уявлення про властивості води (прозора, рідка, без кольору, без запаху, набирає форму посудини, текуча), про зміни станів води (твердий, рідкий, газоподібний); розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодшого школяра; виховувати вміння працювати в групах і в парах, закріплювати бажання збереження природи навколишнього світу.
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

З ПРЕДМЕТУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ»

(для учнів 2-Б класу)

ТЕТЯНА КРАВЦОВА,

вчитель початкових класів

Тема:

Властивості води

Мета:

дати учням уявлення про властивості води (прозора, рідка, без кольору, без запаху, набирає форму посудини, текуча), про зміни станів води (твердий, рідкий, газоподібний); розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодшого школяра; виховувати вміння працювати в групах і в парах, закріплювати бажання збереження природи навколишнього світу.

Тип  уроку:

Обладнання:  

практична робота,сприймання й засвоєння нових знань.

презентація, відеофрагменти, хмаринки, сонечко, коробочка, LEGO, стаканчики, апельсин, вода, лід, сік, глобус, контейнери.

 

Використані джерела:

 

  1.     Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С.,  Павич Н.М. Я досліджую світ: підруч. для 2 кл. закл. заг. серед. освіти. (У 2 ч.) : Ч. 1 / Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Ніна Павич.  – Київ: Генеза, 2018. – 96с.-101с.
  2.     Порощук В. П., Я досліджую світ. 2 клас. Частина 1 / В. П. Порощук. — Х. : Вид. група «Основа», 2019. — 183с. -185с.  (Серія «Мій конспект»).
  3.     Бодань А.В. конспект уроку з Я досліджую світ у 2 класі на тему «Які властивості має вода». [Електроний ресурс] – Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/konspekt-uroku-ta-prezentacia-na-temu-aki-vlastivosti-mae-voda-182153.html?rl=97247
  4.     Фізкультпауза. Релаксація. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=KUgrBTNbSe4&t=505s
  5.     Хвилинка відпочинку «Дощик накрапає». [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=6NdeZd1VIbQ

 

 

Складова успішного випускника:

 

Громадянин

Орієнтир складової моделі успішного випускника:

 

громадянська позиція (очікувані результати – здатність до спільного життя, до співпраці у громадянському суспільстві, здатність до відповідальності перед суспільством).

Складова моделі успішного випускника:

 

творча особистість

Орієнтир складової моделі успішного випускника:

 

дивергентне мислення (очікувані результати – розвиток креативного та творчого мислення, уяви, фантазії)

Педагогічний інструментарій для формування успішного випускника:

 

особистісно-орієнтований,  компетентнісний,  діяльнісний підходи; технологія інтерактивного навчання, форма роботи: урок

 

Хід уроку

І. Організація класу до роботи.

1. Психоемоційне налаштування на урок.

(Діти читають напам’ять вірш і посміхаються один одному)

Я всміхаюсь сонечку:

— Здрастуй, золоте! —

Я всміхаюсь квітоньці —

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

— Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся —

Зичу їм добра! 

2. Вправа «Теплі долоньки»

Розташувати долоні перед собою та скласти долоньку до долоньки. Потираючи їх: спочатку повільно, потім все швидше та швидше, поки не почуємо тепло в них. Тоді долоньки розводимо в сторони та плеснути.  Діти  стараються плеснути в долоньки разом з вчителем.

3. Вправа «Мій настрій та очікування»:

(На парті у кожного лежить хмаринка, сонечко, сонечко сховане за хмаринкою)

— Знайдіть на парті  малюнки, підніміть той малюнок, який відповідає вашому настрою на початку уроку.

— Чудово! А тепер підніміть той малюнок, який би ви хотіли, щоб був настрій протягом уроку.

4. Вправа «Синоптик» з використанням LEGO

— З якими малюнками ми порівняли свій настрій? ( З хмаринкою, сонечком, з погодою)

— Отже, ми зараз проведемо спостереження, визначимо, яка сьогодні погода, день, місяць,  .

— А для цього ми використаємо цеглинки LEGO і побудуємо вежу.

(В дітей на парті шість цеглинок)

— Вам потрібно вибрати цеглинку, яка містить правильну відповіді і поставити перед собою, кожну наступну цеглинку будемо ставити зверху.

(Слайд 2-14)

— Якого кольору цеглинка у вас на вершині? (Голубого або синього)

— З чим у вас асоціюється голубий колір?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.

Створення проблемної ситуації.

(На столі вчителя лежать коробка, діти не відкриваючи її, мають вгадати, що там. У коробці лід і вода)

— В мене в руках коробка, вона не пуста, щоб дізнатися про що ми будемо говорити на уроці, вам потрібно відгадати, що в ній.

 Підказка:  воно може бути твердим, рідким.

(Якщо дітям важко відгадати вчитель може використати анаграму)

— Скористуємося підказкою, щоб перевірити чи правильні у вас були варіанти відповіді.

Складіть з букв слово. (Слайд 16)

 Правильно, вода.

( Відкриваю коробку і переливаю в прозору посудину. Можливий такий варіант, що лід не розтопиться, тому:

 Ой, що це? (Лід)

 Невже ми помилилися, ми казали, що в коробці вода, а тут лід?)

— Отже, в коробці вода. ( Слайд 17 – на дошці слово «Вода»)

— В якому стані вода в посудині?

— В яких ще станах може бути вода?

— До якої природи належить вода?

— На партах у вас є картка, прочитайте завдання. ( Слайд 18)

— Вам потрібно правильно поєднати склади і прочитати слово.

 З’єднайте два слова у словосполучення «вода і властивості».( Слайд 19)

 Отже, ми визначимо на уроці «Які властивості  має води?»

Напис на інтерактивній дошці

( Слайд 20)

IІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Асоціативний кущ

— Коли ви чуєте слово вода, що ви уявляєте?

( На дошці написане слово «ВОДА», діти називають асоціації і на дошці вони з’являються) ( Слайд 21)

 

 

2. Робота в підручнику с. 96

(Слайд 22)

— Подивіться  на сторінку підручника, яка на дошці в електронному вигляді.

— Пригадайте, де вода зустрічається у природі.

 Що в мене  у руках? (Вчитель тримає глобус)

— Розгляньте глобус, якого кольору найбільше?

— Що позначено на глобусі голубим кольором? (Моря і океани)

 Яка вода у морях та в океанах? (Солона)

 А в річках та озерах? (Прісна)

IV. Фізкультпауза. Релаксація.

— А давайте послухаємо як же звучить вода.

— Закрийте очі і уважно слухаємо. (Слайд 23)

https://www.youtube.com/watch?v=KUgrBTNbSe4&t=505s

— Що ви уявляли?

 — Які ви ще чули звуки води?

IV. Опрацювання нового матеріалу

1. Проведення дослідів. Робота в парах.

— Ой, а що ж трапилося з нашим льодом?

  •    Поки ми з вами працювали, наш лід кудись пропав.

— Що сталося з льодом?

— Чому він розтопився?

— Якщо температура повітря вища 0 С, то лід топиться, тобто вода з твердого стану переходить в рідкий.

— Я вам пропоную провести досліди і визначити, які ж властивості має вода.

— Перед вами контейнери.

(Слайд 24) ( На дошці пише «Властивості води», після кожного досліду з’являється слово (властивість води))

Дослід №1

  •    Візьміть апельсин, чи має він запах?
  •    Візьміть склянку з водою, чи є у води запах?
  •    Вода БЕЗ ЗАПАХУ.

Діти разом з вчителем повторюють властивість води

  •    З’ясуємо, чи є у води смак.

Дослід №2

  •    Візьміть апельсин, спробуйте його. Який в апельсина смак? Солодкий, кислий?
  •    А у води є смак?
  •    Вода БЕЗ СМАКУ.

Діти разом з вчителем повторюють властивість води

Дослід № 3

Приготуйте дві склянки, одну – з водою, іншу – з молоком (соком, чаєм).

 — Який колір молока? А який у води?

 — НЕ МАЄ КОЛЬОРУ.

Дослід № 4

  •    Візьміть паличку і опустіть у склянку з водою. Чи бачите ви паличку у склянці?
  •    Властивість води ПРОЗОРА.

Діти разом з вчителем повторюють властивість води

Дослід № 5

  •    Візьміть склянку, налийте у пробірки, у колбу.
  •    Яка форма у води?
  •    Вода стала такої форми, як посудина в яку вона налита.
  •    Вода НАБИРАЄ ФОРМУ ПОСУДИНИ.

Діти разом з вчителем повторюють властивість води

Дослід № 6

  •    Вилийте воду у посудину, що сталося з водою!
  •    Вода ТЕКУЧА

(Слайд 24)

  Отже, які властивості води?

IV. Хвилинка відпочинку «Дощик накрапає»

(Слайд 25)

https://www.youtube.com/watch?v=6NdeZd1VIbQ

VІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань.

1. Робота з підручником.

( Слайд 26)

— Які стани води зображено?

( Слайд 27)

— Як відбувається перехід води з одного стану в інший?

2. Перегляд відеофільму.

(Слайд 28)

  Що було б, якби зникла вода? Чим корисна вода для всіх живих організмів

VІІ. Самооцінювання.

— Чи справдилися ваші очікування від уроку, підніміть малюнок, який відповідає вашому настрою зараз.

— Що нового  ви дізналися на уроці?

— Тож давайте знання, які отримали, візьмемо собі. Встаньте. Зробіть руки ось так (руки перед собою) і швиденько заберемо собі нові знання. Стисніть долоньки.

— Покладіть на голівку долоньку, погладьте себе і скажіть золоті слова:

«Я сьогодні – молодець!».

 

docx
Додано
23 грудня
Переглядів
21
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку