Внутрішня будова Землі

Про матеріал
сформувати уявлення про внутрішню будову Землі та літосферу. Виховувати пізнавальний інтерес до вивчаємої теми. Розвивати навички логічного мислення.
Перегляд файлу

Урок

Тема: Внутрішня будова Землі.

Мета: сформувати уявлення про внутрішню будову Землі та літосферу.

           Виховувати пізнавальний інтерес до вивчаємої теми.

           Розвивати навички логічного мислення.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручники, атласи, демонстраційна таблиця «Внутрішня будова Землі», «Бортовий журнал спостережень», підручники, атласи.

                                                  ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

                                Учіться так, немов ви постійно відчуваєте брак своїх

                                знань, і так, немовби постійно боїтеся розгубити свої знання.

                                                                                                        Конфуцій

Людям завжди хотілося зазирнути вглиб Землі, щоб дізнатися, яка вона всередині. Нині вчені знають про внутрішню будову Землі менше ніж, скажімо, про космічне оточення нашої планети.  Те, що міститься в нас під ногами, донині зберігає свої таємниці. Адже ніхто не зміг побувати усередині планети. Навіть найглибша бурова свердловина світу досягає тільки 12 км. Але це незначна глибина порівняно з розмірами нашої планети. Якщо уявити Землю у вигляді яблука, то ця надглибока свердловина навіть не проколює його шкірку. Усе ж на підставі даних науки вдалося встановити, що наша планета складається з трьох основних частин: ядра, мантії та земної кори. 

Сьогодні на уроці ми зазирнемо в земні глибини і помандруємо крізь різні шари внутрішньої будови планети та спробуємо досягти її центру. Така мандрівка буде можливою завдяки дослідженням геологів, геофізиків і сейсмологів, які ретельно вивчають усе, що відбувається в земних надрах та на земній поверхні.

  

ІV. Вивчення нового матеріалу.

,

І ЕТАП – ТЕОРЕТИЧНИЙ

І ГРУПА - ГЕОЛОГИ

ЯДРО: 

- Наймасивніша частина Землі;

- Радіус 3500 км.;

- Температура 4000 С – 5000 С;

- Зовнішнє – в’язкий стан;

- Внутрішнє – твердий стан;                                    

- Складається з речовин, що мають властивості металів.

 

ІІ  ГРУПА - СЕЙСМОГРАФИ

МАНТІЯ:

- Найбільша за об’ємом частина Землі;

- У твердому стані;

-  Потужність 2900 км

-  На глибині 150 – 200 км. вязкий стан – астеносфера

                                                                  - Температура 1000 С – 4000 С;

 

 


ІІІ ГРУПА – ГЕОМОРФОЛОГИ

ЗЕМНА КОРА:

- Верхня оболонка Землі;

-  Твердий стан;

- Складається з гірських порід та мінералів;

- Потужність:   під океанами 5 – 15 км.

                                       під рівнинами 35- 45 км.

                                       під горами 70- 80 км.

- Види:

          материкова                              перехідна          океанічна                                              

Осадовий шар                         Осадовий шар            Осадовий шар                                                      

Гранітний шар                       Гранітний шар          ---------------                                                  

Базальтовий шар                         Базальтовий шар       Базальтовий шар                                                  

    30 – 70 км.                         15 – 30 км                        5 – 15 км.                                               

                                                                                                                                                 

                                                           

-Літосфера – тверда оболонка Землі, у складі земної кори і верхньої частини мантіі. (потужність 150 – 200 км.)

  

 

ІІ ЕТАП – ПРАКТИЧНИЙ

Земля схожа на яйце

З жовтком, білком і шкарлупою,

А цікаво чиє обличчя

У цієї курки з величезною головою?

І група – геологи

1.Зрівняти материкову та океанічну земну кору

2.Розрахуйте, чи можна пробурити свердловину до глибини 25км?

 

ІІІ група – геоморфологи

 Географічна задача №1.

Через 33м. у глиб Землі температура підвищується на 1град.С.

Яка температура буде в шахті на глибині 900м, якщо температура шару земної кори, що не залежить від пори року, становить+10гр. С.

 V. Підсумок уроку

Обговорюється, які завдання  виявилися найцікавішими, які – найскладнішими.

Капітан оцінює роботу  своєї команди.

 

VI. Домашнє завдання    Опрацювати відповідний параграф у підручнику.

                                 

docx
Додано
18 березня 2020
Переглядів
483
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку