Дана - богиня води у давніх слов'ян (да-вода, на-мати)
Номер слайду 2
Тема: Води суходолу. Річки
Номер слайду 3
Тема: Води суходолу. Річки. Мета: Розширити та систематизувати знання учнів про річки;Дати визначення понять “річка”, “річкова система”, “частини річки”, “річковий басейн”, “вододіл.”Формувати первинні практичні навички визначати за картою напрям течії річки;Знаходити частини річки, ліві та праві притоки;Виховувати бережливе ставлення до води.
Номер слайду 4
.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Річкова система – це головна річка з усіма притокамивитікліва притокагирлорікаправа притока
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Живлення річокдощовесніговепідземними водамизміщане
Водний режимце регулярні зміни рівня води в річці протягом року
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Межень – це найбільш низький рівень води у річці
Номер слайду 19
Паводок- це раптове підняття рівня води в будь яку пору року, спричененне тривалими дощами або посиленним таненням снігу
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Запам’ятайте. Річка – це водний потік, який тече у виробленому нєю самою руслі. Витік – це початок річки. Гирло – закінчення річки. Річкова система – головна річка з притоками. Річковий басейн – територія з якої річка разом з притоками збирає воду. Річка живиться дощовими, талими сніговими та підземними водами. Водний режим річки – це регулярні зміни води в ній протягом року. Повінь – щорічне збільшення води в річці після танення снігу. Паводок – раптове підняття води в річці. Межень – найнижчий рівень води в річці. Льодостав – замерзання річки.
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Домашнє завдання. Параграф 47 (читати,переказувати, відповідати на питання)За картами атласу визначте,до басейна яких океанів належать річки Євразії: Євфрат,Волга,Єнісей,Дніпро, Інд, Янцзи,Хуанхе,Амур, Об,Лена, Ганг. Творче завдання : за допомогою карт атласу здійсніть уявну подорож однією з річок Євразіїї (письмово): Назва річки;До басейну якого океану належить;Місце витоку;Напрямок течії;Основні притоки;Режим та переважний тип живлення;Господарське використання.