Водорості та спорові рослини: хто у воді, а хто на суходолі та як їх розрізнити

Про матеріал
За підручником Підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти / Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. – Київ: «Генеза», 2022.
Перегляд файлу

                                                              Урок 44

Тема: Водорості та спорові рослини: хто у воді, а хто на суходолі та як їх розрізнити

Загальна характеристика, їхнє поширення та пристосування, представники, значення груп рослин.

Мета: ознайомити учнів із поняттям «водорості», «спорові рослини», сформувати уявлення про спорові рослини та їх характеристики; систематизувати знання про будову та значення водоростів;  розвивати навички самоорганізації, мотивацію на ефективну навчальну діяльність; виховувати екологічну свідомість.

Обладнання: ілюстративний матеріал до теми уроку

Тип уроку: комбінований. 

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

1. Привітання, створення доброзичливої атмосфери. Налаштування на продуктивну навчальну діяльність.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування

- Що таке квіткова рослина?

            - Дайте визначення поняття «орган»

            - Назвіть основні органи квіткових рослин та їх функції

    

ІІІ. Мотивація навчання учнів і повідомлення теми, мети та завдань уроку

 

  1. Повсюди ми зустрічаємо різноманіття форм, розмірів, кольорів рослинного світу. Як відрізнити мохи, плауни, хвощі? Чи цвіте папороть? Чи всі рослини в озері є водоростями? Сьогодні на уроці ми відшукаємо відповіді на ці питання та дізнаємося багато цікавого про водорості та спорові рослини!

Оголошення теми уроку

 

      2. Опитування учнів про їх очікування від уроку.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Перегляд та обговорення відео

https://www.youtube.com/watch?v=Aj3OjB1lhSw

  1. Робота з підручником
  1. За допомогою підручника схематично занотувати групи рослин, знайти визначення понять «водорості» та «спорові рослини», «плауни», «хвощі», «папороті»
  2. Дайте відповіді на такі питання:

-         Яке значення мають водорості? Як їх використовує людина?

-         Яке значення мають мохи?

-         Чи справді папороть цвіте?

V. Осмислення, узагальнення та систематизація знань

1. Виконання вправи за посиланням https://www.liveworksheets.com/w/uk/piznaemo-prirodu/2300803

 

VI. Підбиття підсумків уроку

1. Рефлексія емоційного стану і рівня засвоєння навчального матеріалу.

2. Коментоване оцінювання роботи класу, окремих учнів на уроці

VIІ. Домашнє завдання

-         опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми (§ 44)

 

 

docx
Додано
25 січня
Переглядів
162
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку