Вплив емоцій на здоров'я підлітка

Про матеріал
Матеріал для учнів 5 класу НУШ, що займаються за освітньою програмою "Здоров'я, безпека та добробут"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Емоційний стан та емоційне здоров’я

Номер слайду 2

Вплив емоцій на здоров’я і прийняття рішень. Завдяки органам чуття бачиш, чуєш, відчуваєш смак, біль, тепле й холодне, гладке й шорстке. Відображення властивостей предметів і явищ органами чуття людини — це відчуття. Відчуття — найпростіше джерело знань про навколишній світ та внутрішній стан організму.

Номер слайду 3

Ти певним чином ставишся до предметів і явищ, до себе й оточуючих. Наприклад : Коли ти отримуєш винагороду за свої здобутки, ти відчуваєш піднесення. Щирі вітання дають тобі емоцію задоволення. Відсутність підтримки може викликати в тебе емоцію розчарування.

Номер слайду 4

Емоція — миттєва реакція людини на те, що відбувається. Емоції зазвичай швидко з’являються і швидко зникають, але впливають на наш настрій.

Номер слайду 5

Зміна настрою відображає твоє ставлення до навколишнього світу й оточуючих. Ти відчуваєш емоції. Зовнішнім виявом емоцій можуть бути міміка, слова, жести.

Номер слайду 6

Почуття — більш тривалі емоційні переживання, ніж емоції. Кожен відчував почуття любові до рідних, симпатії до друзів.

Номер слайду 7

Щодня в житті відбуваються події, які викликають різні емоції та почуття. Емоційний стан постійно змінюється. Наприклад, ідеш до школи з гарним настроєм, усе вивчив і хочеш поділитися з другом думками про фільм. Але виявляється, що друг захворів, і тобі стає сумно.

Номер слайду 8

Проявляючи емоції, ми демонструємо не тільки свій стан і свої почуття, а й даємо іншим людям можливість нас зрозуміти й підтримати. Емпатія — здатність відчувати й розуміти емоції іншої людини, співпереживати та надавати підтримку.

Номер слайду 9

Емоції бувають позитивні й негативні.

Номер слайду 10

Якщо тобі подарували довгоочікуваний подарунок, ти радієш. Коли спілкуєшся з друзями — відчуваєш задоволення. Якщо допомогли впоратися зі складною задачею — відчуваєш вдячність за допомогу. Усе це позитивні емоції. Такі емоції поліпшують настрій і позитивно впливають на здоров’я. Життєрадісність, доброзичливе спілкування, оптимізм сприяють фізичному здоров’ю.

Номер слайду 11

Негативні емоції — страх, гнів, заздрість, образа — пригнічують настрій, погіршують здоров’я. У людини, яка гнівається, червоніє обличчя, напружуються м’язи. Людина підвищує голос, активно жестикулює. Гнів знижує здатність логічно мислити й приймати зважені рішення. У такому стані важко контролювати свої дії та думки. Під впливом гніву люди часто ображають одне одного. Через це нерідко стосунки руйнуються.

Номер слайду 12

Гнів, зазвичай, нетривала негативна емоція. Та якщо почуття гніву, образи чи невдоволення триватиме довго, це знесилює організм. Можуть виникнути постійний головний біль і безсоння.

Номер слайду 13

Так само негативно діє на здоров’я і тривале відчуття страху. Проте почуття страху — захисна реакція організму, яка попереджає про небезпеку або спонукає до швидких дій. Страх допомагає вижити в екстремальній ситуації. Відомо, якщо людина знає, що їй загрожує, вона не панікує, а діє. Про це свідчать факти із життя мандрівників, альпіністів і людей, які заблукали в лісі чи потрапили в кораблетрощу. Щоб вижити в реальній небезпечній ситуації, необхідно знати про ризики можливої небезпеки, уміти упановувати себе. Завжди пам’ятай, що життєві навички безпечної поведінки, оптимізм, сила духу й фізичне здоров’я допомагають долати труднощі. Потрібно навчитися керувати страхом, долати негативний вплив цієї сильної емоції.

Номер слайду 14

Здоров’я людини залежить від того, які емоції переважають у її житті. Тому вміння керувати емоціями, оптимістичний погляд на життя — умови збереження здоров’я.

Номер слайду 15

Щоб приймати зважені рішення, слід навчитися керувати емоціями. Не забувай, твої рішення впливають не тільки на тебе, а й на інших людей. Вибираючи варіант рішення, маєш зважати на їхні почуття. Уміння співпереживати допоможе тобі уникати вчинків, які ображають оточуючих.

Номер слайду 16

Щоб успішно спілкуватися, навчися виявляти й розуміти невербальну мову почуттів. Міміка, жести, погляд, тембр та інтонації голосу іноді виявляють емоції красномовніше, ніж слова.

Номер слайду 17

Ознаки булінгу. Булінг, або цькування — свідома агресивна поведінка людини або групи людей щодо іншої людини, що супроводжується регулярним психологічним або фізичним тиском. Мета такої поведінки — принизити людину, викликати страх, тривогу, розгубленість і створити несприятливі умови для неї.

Номер слайду 18

Якщо ти став жертвою булінгу. Не тримай це в секреті. Виріши, кому ти довіряєш і мо- жеш про це розповісти: батькам чи іншим родичам, друзям своїх батьків, другу або подрузі, учителю, пси- хологу, директору школи. Не бійся просити про допомогу — вона тобі необхідна. Не звинувачуй себе і не виправдовуй дії інших. Ніхто не має права принижувати чи ображати тебе. Така поведінка неприйнятна. Якщо трапилась будь-яка небезпечна для тебе ситуація, звертайся по допомогу до адміністрації школи, учителів, старших учнів, батьків. Проконсультуйся з практичним психологом, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах і зрозуміти, як діяти далі.

pptx
Додано
9 листопада 2023
Переглядів
345
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку