Вправи на всі дії з натуральними числами

Про матеріал
Урок розвиває обчислювальні навички, логічне мислення, розширює кругозір, пізнавальні інтереси.
Перегляд файлу

                              5 клас

Розв'язування вправ на всі дії з натуральними числами

Подорож «Сторінками Червоної книги України» (1)

 

Мета: сприяти формуванню та розвитку в учнів інтелектуальних і творчих

          здібностей у процесі узагальнення та систематизації матеріалу;

          закріпити вміння та навички розв’язувати вправи на всі дії з   

          натуральними числами;

           розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, розширювати

          кругозір учнів, пізнавальні інтереси;

          виховувати бережливе ставлення до природи, її багатств.

Тип уроку:  застосування знань та вмінь.

Обладнання: інтерактивний плакат, картки із завданнями, ілюстрований матеріал.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент.

Добрий день, шановні діти!
Весь цей час ми не гуляли,
А сумлінно працювали,
Числа натуральні вчили,
Дії з ними повторили.
Вчили те, що треба знати,
Щоб рівняння розв’язати.
Мали вдачі не ледачі,
Щоб розв’язувать задачі.
А сьогодні є нагода
Перевірити  знання.
І які ж то результати
Дало наше навчання?

ІІ. Мотивація.

  Отже сьогодні діти ми будемо подорожувати.  На початку подорожі потрібно відгадати загадку.

На базарі їх не купиш,

на дорогі не знайдеш,

Їх не зважить на терезах,

і ціни не підбереш. (Знання)

Отже під час подорожі нам потрібно бути уважними та працьовитими. Девіз уроку:

Я – школяр. (2)

Я – особистість творча.

Я думаю, замислююсь.

Я аналізую, висловлюю

свої думки, судження.

Я хочу знати!

  Діти, а ви знаєте, що це за книга?

(Червона книга – це список рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин, які потребують охорони).

– За ідеєю відомого англійського зоолога, професора Пітера Скотта була створена Червона книга. Це було у 1968 р.

– Отже, сьогодні ми будемо подорожувати сторінками Червоної книги.

Завдання уроку – закріпити вміння та навички розв’язувати вправи на дії з натуральними числами.

  Протягом нашої подорожі  ви будете збирати жетони. Ряд, який назбирає найбільшу кількість жетонів, і буде переможцем.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  Перше ніж подорожувати нам треба перевірити чи готові ми до подорожі. Відкриваємо зошити і перевіряємо домашнє завдання. (Взаємо перевірка). Оцінка в лист самоконтролю.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

- Так як повторюємо всі дії з натуральними числами, то нам треба повторити правила. Перед вами хмара слів. Вам треба знайти слово і згадати правило. Слово 1 жетон, правило 2 житона.

 

(3)

 

 

 

 

 

- А щоб остаточно впевнитися у нашій готовності до подорожі давайте виконаємо праву — класифікатор.

Завдання 2.  https://learningapps.org/32379700 (4)

В Україні також є Червона книга до якої занесено 382 види тварин, 541 вид рослин. Рік затвердження Положення про Червону книгу ви дізнаєтесь, коли усно розв’яжете наступні приклади.

Усний рахунок: (в зошити тільки відповіді)

   55 :55 = 1        250:5-41=9       45 • 2:10 = 9          25•8:100 = 2  (5)

 Отже, в Україні Положення про Червону книгу  було затверджено 29 жовтня 1992 р. постановою Верховної Ради України. «Книгою тривоги і надії» називають Червону книгу Україні

ІV. Формування практичних навичок та вмінь учнів.

Починаємо подорож.

Перша вправа допоможе прочитати назву птаха, занесеного до Червоної книги України.

Кожний ряд розв’язує по два приклади.

І ряд                                    ІІ ряд                                       ІІІ ряд

 

1) (300 – 44 )·1000 = 256000  2) 1200:(1961 – 1561 )=3  3) (1000+3480):10=448    

 

4) 245·8 =1960                            5) 3·5·2 = 30              6 ) (94+353) – 300 =147                       

https://learningapps.org/display?v=p5w3uuagt24  (6)          

 

Перевіряємо відповіді, за допомогою коду складаємо слово.

147

30

256000

448

3

1960

Н

А

С

П

А

С

 

 

256000

3

448

1960

30

147

С

А

П

С

А

Н

 

 

Сапсан (сокіл) – відомий із часів Київської Русі як птах, з яким полювали київські князі, знать.

Нині сапсан занесений до Червоної книги України.

За однією з версій малий герб України – тризуб є стилізованим зображенням сокола-сапсана під час нападу на здобич і відображає силу, сміливість, швидкість.

Хвилинка відпочинку (на фоні співу пташок). (10)

Очі закрили. Уявили себе у лісі. Співають пташки, світить сонечко, пахне полином  і м’ятою. Ми милуємось квітами, чуємо шепіт трав. Нам комфортно. Ми відпочиваємо. Але час повертатися до уроку. На «три» очі відкриваємо. Раз, два, три. До роботи приступаємо.

 

Загадкове, нам знайоме,
В ньому є щось невідоме.
Його треба розв’язати,
Тобто корінь відшукати.
Кожен легко, без вагання

Відповість, що це …        (рівняння)

Наступних представників Червоної книги, ми побачимо розв’язавши рівняння (три учні працюють біля дошки).  (7,8,9)

  А)     2·(х-4) = 48;                             Б) (14+у)·3 =102;       В) 240:(а+22)=8;

              Х-4=48:2;                                    14+у = 102:3;            а+22 = 240:8;

              Х-4 = 24;                                     14+у = 34;                   а+22 = 30;                                                                       

               х = 24 + 4;                                   у = 34 – 14;                 а = 30 -22;

              х = 28.                                           у = 20.                         а = 8.

             ШПАК                             ПУГАЧ                           ПОЛОЗ ЛІСОВИЙ

 

Шпаки першими повертаються з теплих країв. Найцікавішою здатністю шпаків є вміння повторювати звуки. Шпак відтворює почуті ним пісні інших птахів, гавкіт собак, а найздібніші навчаються повторювати окремі слова та фрази. 

Пугач – представник родини совиних. Вважається, що загальна чисельність їх в України близько 50 пар. Живе у густих лісах, веде вечірній та нічний спосіб життя. Має гострий зір, дуже рухлива шия, повертається на 270°.

Лісовий полоз – найбільша змія фауни України, довжина сягає 2 м. Це найагресивніша змія, хоч і не отруйна. Зустрічається в степовій зоні України на берегових кругах. Основна здобич полозів – гризуни та птахи.

 

Задача ( в парах) (11)

До Червоної книги було занесено 160 видів хребетних тварин. З них птахів – четверту частину від усіх видів, риб – п’яту частину від усіх видів тварин. Плазунів у 8 разів менше ніж видів птахів, ссавців на 6 видів більше, ніж риб. Решта – земноводні. Скільки видів земноводних було занесено до Червоної книги?

  1.     160 :4 = 40 (в)- птахів занесено до Червоної книги;
  2.     160:5 = 32(в) – риб занесено до Червоної книги;
  3.     40 : 8 = 5(в) – плазунів занесено до Червоної книги;
  4.     32+6 =38 (в)- ссавців занесено до Червоної книги;
  5.     160 – (40+32+38+5) =45 (в)- земноводних занесено до Червоної книги;

Відповідь: 45 видів

 

V.  Рефлексія успіху.

Підійшов кінець уроку,
Потрудились всі нівроку.
Все, що треба ми згадали,
І кросворд ми розгадали.
Правила всі повторили,
В групі дружно працювали,
Всі завдання розв’язали,
Увагу, пам’ять розвивали,
Знання набуті закріпляли.

 

VІ. Домашнє завдання.

Прочитати п. 17 (знати відповіді на запитання стор. 101)

 

 

docx
Додано
3 березня
Переглядів
47
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку