Допиши віршик. Бродить лісом їжачок,В нього шубка з __________. (ниток, колючок, листя)Свиня начала діточок: Вмивайте вранці ________. (хвостик, ноги, п’ятачок)В понеділок на Хрещатик. Квочка вивела ________. (дівчаток, курчаток, теляток)Ну й дивина! Не знає Ваня й досі,Яка пора іде за літом? __________. (весна, зима, осінь)
Гра «Добери словечко»До кожного з поданих слів доберіть такі, що відрізняються лише голосним звуком. Зразок: Слава – слива. Булка - … (білка)дим - … (дім)крук - … (крик)бак - … (бік)сила - … (сіла)нірка - … (нирка)лис - … (ліс)лук - … (лак)лад - … (лід)мир - …(мур)Запишіть слова, підкресліть букви, якими розрізняються ці слова.
ВПРАВА “ЧИТАННЯ З МАРКУВАННЯМ” Самостійно читаємо текст, одночасно простим олівцем маркуємо це я вже знаю; нова для мене інформація; це цікаво й несподівано; я хочу дізнатися про це більше. Вибери з тексту два факти, які зацікавили тебе найбільше. А яка інформація видається тобі сумнівною? Чому?
Гра «Встань – велику букву дістань!»Вчитель читає слова. Як тільки учні чують слово, яке пишеться з великої букви, вони відразу ж підхоплюються і підплигують вгору. Галя, весло, зима, Франція, Ніна, слива, парта, Лопань, груша, Дунай, клітка, книга, город, Карпати, просо, жито, Петро.
Переказуйте твори за ілюстраціями. А також грайте в гру, коли витягуєш ілюстрацію, і відшуковуєш ту частину тексту, яка відповідає даній ілюстрації. Костянтин Ушинський. Бджоли й мухи. Пізньою осінню видався гарний день, які й навесні бувають дуже рідко: свинцеві хмари розсіялися, вітер улігся, виглянуло сонце й дивилося так ласкаво, немов прощалося з побляклими рослинами. Викликані з вулика світлом і теплом, мохнаті бджілки, які весело дзижчали, перелітали з травки на травку не за медом, а так собі, щоб повеселитися й порозправляти свої крильця. Які ви дурні зі своїми веселощами, - сказала їм муха, яка сиділа тут же на траві, засмутившись і опустивши носа. – Хіба ви не знаєте, що це сонечко тільки на хвилинку і що, мабуть, сьогодні ж почнуться вітер, дощ, холод, і нам усім доведеться загинути?Зум-зум-зум! Навіщо ж гинути? – відповіли мусі веселі бджілки. – Ми повеселимося, поки світить сонечко; а як почнеться непогода, заховаємося у свій теплий вулик, де в нас за літо багато припасено меду.