Чому для розвитку людства необхіднінаукові знання?Наукові знання мають велике практичне значення. Але вчені не завжди одразу розуміють,яким чином можна використати отримані ними нові наукові знання. На це потрібен певний час. Бо шлях до практичного застосування наукових знань може бути досить довгим. Спочатку науковці збирають, описують,аналізують, узагальнюють і пояснюють явища. На основі цього вони виявляють закони природи та прогнозують наступні події, явища та процеси. І лише після цього вчені здатні побачити шляхи можливого практичного використанняотриманих знань. Це довго, але воно того варте!
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Наука як система понять. Людину завжди цікавили живі організми. Адже вони були і джерелами їжі, і об’єктами небезпеки, давали можливість виготовляти корисні предмети та будувати житло. Це було важливим для існування. Тому стародавні люди ретельно спостерігали за тваринами і рослинами,училися розпізнавати їх і правильно застосовувати ці знання з користю для себе Так поступово формувалися наукові знання. Люди спостерігали за живими істотами, збирали факти, узагальнювали ці факти, систематизували й класифікували їх. І перевірене знання ставало науковим фактом. Так з’являлися наукові знання про властивості рослин і тварин.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Яка із цих відповідей є судженням або недостовірними чи хибними твердженням? Яка відповідь є науковим визначенням? Доведіть свою думку. Яке твердження повністю відповідає зображеним тваринам? Запропонуйте власний приклад наукового та ненаукового знання з повсякденного життя