Урок № 1
Тема. Вступний урок. Повторення основних тем за курс 9-го класу
Мета: повторити: правила поведінки в кабінеті інформатики; правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютером; основні поняття з курсу 9-го класу; розглянути: завдання й цілі курсу «Інформатика в 10 класі; продовжувати формувати поняття про інформатику як науку та галузь діяльності людини; розвивати: навички роботи з комп'ютером; виховувати інформаційну культуру учнів;
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Оголошення теми й мети уроку, мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Узагальнення й повторення матеріалу
1. Основні поняття з курсу 9-го класу.
Ми продовжуємо вивчати предмет «Інформатика». Перш ніж розглянути новий матеріал, пригадаємо вивчене в 9-му класі
1.1. Колективна робота «Складання переліку тем. які вивчалися в 9-му класі»
1. Інформація. Інформаційні процеси та системи.
2. Апаратне забезпечення інформаційних систем.
3. Системне програмне забезпечення.
4. Службове програмне забезпечення.
5. Комп'ютерні мережі.
6. Основи роботи з текстовою інформацією.
7. Комп'ютерна графіка.
1.2. Самостійна робота
Учні отримують картки із завданнями.
Із поданого переліку виберіть властивості інформації:
а) актуальність;
б) швидкість передачі;
в) зрозумілість;
г) якість;
д) висота;
є) ширина;
ж) повнота;
з) достовірність.
1.3. Заповніть таблицю.
Джерело інформації |
Форма подання інформації |
Спосіб сприйняття, орган чуття |
Телевізійна передача |
|
|
Фотографія |
|
|
Книга |
|
|
Яблуко |
|
|
Розмова |
|
|
Арифметичний вираз |
|
|
1.4. Із поданого переліку виберіть пристрої введення інформації:
а) монітор;
б) клавіатура;
в) вінчестер;
г) процесор;
д) системна плата;
е) миша;
ж) оперативна пам’ять;
з) сканер;
и) плотер;
к)проектор;
л) акустична система;
м) мікрофон.
1.5. Запишіть назви пристроїв, що входять до складу системного блоку:
1.6. Поясніть поняття.
Растрова графіка —
Векторна графіка —
1.7. Використовуючи можливості графічного редактора Paint та текстового редактора Word, створіть зображення олімпійських кілець, прапора України.
2. Правила поведінки в кабінеті інформатики, правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.
Повторення правил поведінки й техніки безпеки в кабінеті інформатики
Первинний інструктаж (Правила техніки безпеки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій. Інструкція з охорони праці під час проведення занять у кабінеті інформатики та ІКТ навчання).
IV. Формулювання завдань і цілей курсу «Інформатика» в 10 класі
Ми продовжуємо вивчення курсу «Інформатика». Що ви очікуєте від вивчення курсу «інформатика» в 10 класі? Відповіді учнів фіксуються. (Чи справдилися ваші очікування? — Це питання розглянемо на останньому уроці 10-го класу)
Вивчення навчального предмета «Інформатика» в 10-му класі розраховано на 35 годин (1 година на тиждень). Протягом цього часу учні мають виконати 11 практичних робіт. Увесь курс поділено на 4 теми (демонстрація на екрани за допомогою програми NetOp School).
Ознайомлення зі стендами «Вивчаємо тему» та «Критерії оцінювання».
Проведення комплексу вправ для зняття м’язового напруження. (Варіант І). Інструктаж із правил техніки безпеки.
V. Відновлення навичок роботи з клавіатурою
Завантажте текстовий процесор Word. Наберіть та відредагуйте текст.
Перевірка швидкості набору
Використовується клавіатурний тренажер Stamina (можна скачати з сайту) або текстовий редактор Microsoft Word. Текст набирається протягом 10 хвилин. Для визначення швидкості набору кількість набраних символів (Сервіс → Статистика) ділимо на 10.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (бажано виконувати через 10 хвилин після початку роботи; варіант 1 або 2). Вправи проводить староста класу (групи) або його заступник.
VІ. Підсумок уроку
VIІ. Домашнє завдання
Підготувати виступ з темп «Комп’ютерні презентації та публікації, їх особливості».
Опрацювати конспект уроку.
Одному-двом учням підготувати реферат на тему «Інформація та комп’ютер».