Взаємодія видів у екосистемах. Еволюція біогеоценозів. Сукцесії. Агроценоз. Практична робота. Розв’язування задач з екології.

Про матеріал
Взаємодія видів у екосистемах. Еволюція біогеоценозів. Сукцесії. Агроценоз. Практична робота. Розв’язування задач з екології.
Перегляд файлу

Тема уроку: Взаємодія видів у екосистемах. Еволюція біогеоценозів. Сукцесії. Агроценоз.                                    Практична робота. Розв’язування задач з екології.                    

Цілі уроку

освітні: продовжити вивчення популяції як одиниці виду, дати уявлення про взаємодію видів у екосистемах; про трофічні рівні, ланцюги живлення; ознайомити з пірамідами екологічними (кількісні, енергетичні, біомаси) встановити взаємозв`язки біогеоценозу(на прикладі лісу, водоймища, степу; навчити рішати задачі з екології)

розвивальні: розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, робити висновки

виховні: здійснювати моральне виховання учнів на прикладі розумової діяльності у природі

Основні поняття: вид, популяція, популяційний гомеостаз, структура популяції, динаміка чисельності, хвилі життя, трофічний ланцюг, біомаси, біота; взаємовідносини видів у біогеоценозі.

Тип уроку: засвоєння нових знань умінь, навчити.

Обладнання: ПК, мультимедійний проектор, презентація, діафільми, фільмоскоп.

  1. Організаційний момент.

Об’ява теми, структури та завдань заняття.

  1. Актуалізація опорних знань.

Біологічний диктант

  1. Дайте визначення термінам                   2. Визначити про що йде мова:

та поняттям                                                           - коливання t тіла людини – вранці,-ввечері.

- планктон                                                             - ____.____ кількості істот в популяції

- холодостійкі тварини                                        -    місячні у дівчат

- фізична терморегуляція                                    -     час року(сезон)

- популяція                                                            -    день, ніч                                                     

- критерії виду                                                      -     поворот головки соняшника за сонцем

- структура виду  

Підведення підсумків оцінювання роботи учнів

  1.  Мотивація навчальної діяльності учнів

Читання віршів М. Заболоцького сторінка 107-108 зміни біогеценозу

Стор. 104,105 кн. Яковлева Є.В., уроки біології 11 клас, методичний посібник Запоріжжя, «Просвіта», 2003 р.

  1. Вивчення нового матеріалу
  1. Взаємодія видів організмів у екосистемі

Картинки по запросу Взаємодія видів організмів у екосистемі

 

  1. Перетворення енергії в біогеоценозах. Трофічні ланцюги.
  2. Правило екологічної піраміди:
  • біомаси
  • енергії
  • кількості
  1. Закріплення:

Вирішення задач з екології (продовження) стор. 199 підручника

  1.  Вивчення нового матеріалу
  1. Еволюція біоценозів

Сукцесія – керований процес застосування знань про сукцесії в практиці людини.

  1. Закріплення.

Біологічний диктант на стор. 109, кн Яковлева

  1. Агроценози. Порівняльна характеристика агро- і біоценозів. Складання таблиці.

  1.            Закріплення.

Робота на стор. 53-55 зошита з печатною основою. Роботи 1-15

  1.         Підсумок уроку.

Рефлексія. Оцінювання роботи учнів.

  1.  Домашнє завдання.

Вивчити поняття та терміни. Учіння Вернадського про біосферу.

Підготувати повідомлення:

  • Природоохоронне законодавство України.
  • Міжнародне співробітництво з охорони природи.
  •  Природоохоронні території (заповідник, заказники, пам’ятки).
  • Вплив діяльності людини на біосферу.
  • Кругообіг речовин у біосфері.
docx
Додано
16 лютого 2019
Переглядів
1506
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку