Я досліджую світ "Звірі".

Про матеріал
Розробка уроку я досліджую світ у 1 класі ,нової української школи за державним стандартом НУШ.
Перегляд файлу

Тема:Звірі.

Мета:Ознайомити учнів з основними істотними ознаками звірів ;

збагатити знання новими відомостями про живлення звірів; розвивати вміння аналізувати та узагальнювати;сприяти розвитку допитливості;виховувати пізнавальний інтерес.

 

Формувати уявлення учнів про звірів та ознаки, які відрізняють їх від інших тварин;

Сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів;

Формувати уміння учнів зв‘язно висловлювати свою думку;

Розвивати уміння дітей працювати в групах;

Налагоджувати взаємодію з оточуючими.

 

Очікувані результати.

Учні мають уявлення про звірів, їх різноманітність в природі;

усвідомлюють ознаки звірів; пояснюють де живуть звірі; використовують знання про звірів та їх особливості.

 

Хід уроку

1. Мотиваційний етап

-Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітаймося з ними.

-Ми раді вітати вас в нашому класі!Зичимо щастя, здоров’я,добра!Доброго дня!

-У вас, діти ,гарний та піднесений настрій, і саме він допоможе нам плідно попрацювати на уроці.

-Тож пригадайте, яку тему ми досліджуємо цього тижня?(Тварини).

-До якої природи належать тварини?

-Доведіть.

-Давайте пригадаємо, які групи тварин ми з вами вже дослідили.Допоможе нам в цьому наша карта знань.

-Хто хоче назвати ці групи тварин?(Комахи, риби, птахи.)

-Де живуть комахи?

-Які істотні ознаки риб?

-Чим харчуються птахи?

-Як називаються птахи,які їдять рослини?

-Чим живляться хижі птахи?

 

2.Етап цілевизначення та планування.

-Приємно, що ви так багато знаєте про тварин.Тож продовжимо працювати так само плідно і прочитаємо тему нашого уроку.

-Що б ви хотіли дізнатися про звірів?

-Зверніть увагу на слова, (записані на дошці)які вам допоможуть висловити думку.

Де?

Які?

Чим?

 (Діти висловлюють свої думки).

 

3.Етап опрацювання навчального матеріалу.

Робота з підручником.

- Розгорніть, будь ласка, підручники на сторінці 21. Розгляньте малюнки тварин. Назвіть тварин, яких ви впізнали(Видра,бобер,білка,ведмідь),

-Прочитайте відомості про те, що ж це за тварини.(1 учень читає, інші слідкують.)

-То як називається група тварин, зображених на малюнку?(Звірі.)

-Скажіть, чи бачили ви як годує кішка своє кошеня?Чим годує кішка новонароджене маля?

-А чим вкрите її тіло?

-Розгляньте малюнок в підручнику.Чим вкрите тіло вовка?

Назвіть частини тіла вовка.(будова тіла вовка за малюнком підручника).

-Давайте дослідимо шерсть звірів.

-У вас на партах лежить шерсть.Візміть її та передайте один одному.Помніть її пальчиками, та спробуйте відчути, яка вона на дотик. (Густа, м’яка, пухнаста,тепла...)

-Візміть у руки лупи та дослідіть шерсть.

-З чого складається шерсть?На що вона схожа?

-Ви, як справжні нвуковці досліджували шерсть звірів і у вас це дуже гарно вийшло!

-Тож давайте відпочинемо під нашу улюблену руханку”Зайці”.

 

Фізкульт-хвилинка .

 

-А де живе зайчик?

-Скажіть, чи є зайці у нашій місцевості?

-Перегорніть наступну сторінку підручника.

-Яких тварин ви бачите? Назвіть їх.

-Хто з них мешкає у нашій місцевості?

-Де ви могли бачити їх?

-Чи належать ці тварини до звірів? Доведіть.

- Давайте повернемось до очікувань нашого уроку.(Де?Які?Чим?(Карта знань)).

-Ми вже дізналися, де мешкють звірі?(Так.)

-Ми вже дізналися, які їх характерні ознаки?

-Чи дослідили ми чим вони живляться?(Ще ні.)

-Що ж, погляньте на зображення звірів на дошці.

-Як ви вважаєте, чи всі ці звірі однаково харчуються?

-Чи однакову їжу їдять?

Чим харчується олень?

-А вовк?

-Ведмідь?

-Ми так багато дізналися про звірів, що можемо тепер самостійно зобразити звіра і презентувати його.

 

Робота в групах.

 

-У вас на партах є завдання:

1 група збирає   звірів з пазлів.

2 група з геометричних фігур складайте звірів.

3 група складатиме звіра з лего.

4 група утворить звіра за допомогою геоборду.

- У вас  є рівно 2 хвилини.Час пішов!

-Ой, як гарно ви виконали завдання!

(Кожна група сигналізує про виконане завдання ).

Запитання 1 групі:

-Назвіть, якого звіра ви склали.

-Чим вкрите його тіло?

Запитання 2 групі:

-Чим вигодовують своїх малят ваші звірі?

3авдання 3 групі :

-Назвіть будову звіра,якого ви склали.

Запитання 4 групі:

-Чим живиться ваш звір?

-Ви дуже старанно працювали!Просигналізуйте, будь ласка, великим пальчиком чи сподобалась вам робота в групах?(Діти сигналізують).

 

Фізкульт-хвилинка.(Релакс).

 

Пропоную відпочити з хитрою лисичкою.

(Відео фрагмент цікаві факти про лисицю.)

-Що цікавого ви дізналися про лисицю?

-Хто помітив, кого ж вона вполювала з-під снігу?

-А хто хоче поділитися цікавою інформацією про звірів?

Вправа”Крісло автора”.

 

4. Рефлексивно-оцінювальний етап.

- Пригадаймо, що планували дізнатися на початку уроку?

Де...?Які...?Чим...?Дізналися? Дослідили? З’ясували?

-Хто задоволений тими знаннями, які сьогодні здобули ?

-Візьміть кожен до рук цеглинки.

-Хто працював наполегливо, візьміть у руки зелену цеглинку.    

Хто старався, але може краще- візьміть червону цеглинку.

-А хто відчував труднощі — жовту цеглинку.

-Принесіть ці цеглинки на мій стіл, ми складемо вежі з кожного кольору.

-Яка вежа найвища?

-Що це означає?

 

docx
Додано
29 лютого 2020
Переглядів
580
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку