Літературне читання
2 клас
Тема: Я і моя родина.
Мета: удосконалювати навички виразного читання; продовжувати роботу над образними висловами; формувати оцінні судження; розвивати вміння чітко визначати головну думку; виховувати любов і пошану до батьків.
Обладнання: ноутбук, мультимедійна дошка.
Хід уроку
I Організаційний момент. Ранкове коло.Слайд 1
-Доброго ранку! Доброго дня!
Кажете ви, кажу вам я.
Хай плещуть долоньки, тупають ніжки,
Працюють голівки та сяють усмішки.
-Доброго ранку. Доброго дня.
Бажаєте ви, бажаю вам я.
II Мовленнєва розминка.
1.Мовна зарядка.
-Як гуде джміль?
- Прилетів комарик.
-Дмухаємо на кульбабку.
-Зробимо тишу.
2.Робота над скоромовкою.
Рак татусь приніс з крамниці
Раченятам годівниці.
-Прочитайте повільно, швидко , дуже швидко, скоромовкою.
-Прочитайте радісно, сумно, сердито.
III Мотивація навчальної діяльності.
Вправа « Мікрофон».Слайд 2
-Як називається розділ, який почали вивчати на попередньому уроці?
Як ви розумієте цей вислів?
IV Повідомлення теми уроку.
Ребуси Слайд 3,4
7 ‘ Я. Р1а
Родина – це найдорожчі тобі люди, які нас найбільше люблять. Слайд 5.
-Хто для вас є найдорожчими людьми?
Сім’я займає особливе місце в житті людини. Тато й мама дають нам життя, доглядають нас, співають колискові, вчать, що добре, що погано, привчають до праці, виховують і люблять нас. Вони хвилюються коли, у нас невдачі і радіють нашим успіхам.
V Вивчення нового матеріалу. Слайд 6
-Чи знайоме вам слово ЛІЧИЛКА?
-Де ми використовуємо лічилки?
( віршик для лічби)
Все про автора – Варвара Гринько. Слайд 7.
1.Опрацювання лічилки «Сім».
1)Читання вчителем.
2)Читання лічилки учнями в русі.
Які слова були незрозумілі в тексті?
Гра «Бджілки». Слайд 8
(Напівголосне читання лічилки учнями, кожен у своєму темпі.)
Вправа «Входження в малюнок»
Заповнення родовідного дерева. Слайд 9.
Фізкультхвилинка Слайд 10.
2.Опрацювання оповідання « Тетянка усміхається». Слайд 11.
1)Все про автора – Василь Сухомлинський. Слайд 12, 13,14, 15.
2)Робота над заголовком.
3)Читання зачину твору вчителем.
4) Гра « Мікрофон». ( Учні по черзі висловлюють свої думки щодо розвитку подій в оповіданні.) Слайд 16.
5) Читання твору вчителем з пастками. Учні уважно слідкують, щоб «упіймати помилку» і не потрапити в пастку.
3)Словникова робота.
4)Читання мовчки.
5)Аналіз змісту.
6)Вправи на розвиток читацьких навичок. Читання тексту в русі.
VI. Підсумок. Слайд 17.