Тема. Ґрунт. Властивості, значення. Проводимо дослідження.
Мета. Формувати елементарні поняття «ґрунт». Ознайомитися зі складом ґрунту. Розвивати навички дослідницької роботи, логічне мислення, спостережливість, зв’язне мовлення, уяву, пам'ять. Ознайомити учнів із значенням ґрунту для життя рослин, тварин і людей. Виховувати почуття шанобливого ставлення до природи.
Обладнання: відеоматеріали до уроку, обладнання для проведення дослідів, ємкості з водою та ґрунтом, зразки ґрунту
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.
— Отже, діти, часу не гаймо про погоду розповідаймо!
- Яка зараз пора року: зима
- Який зараз місяць: лютий
- Яке число: 23 лютого
- Яке було небо коли ви йшли до школи?
- Чи були опади?
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності та повідомлення теми уроку.
Загадка.
Що це за чарівна комора в яку поклали одне відро картоплі, а взяли десять відер картоплі?Поклали один мішок пшениці, а взяли сто мішків? Поклали жолудь, а виросло деревце?
ЗЕМЛЯ - ПЛАНЕТА
ЗЕМЛЯ – ҐРУНТ
IV. Сприймання нового матеріалу.
https://www.youtube.com/watch?v=aRqpMoEytyY&t=16s
Дослід 1.
Дослід 2.
Відкриваємо підручники на ст. 80, та починаємо читати.
Якого кольору буває грунт?
Де в природі ми можеио побачити грунт?
Як змінюється стан грунту під час зміни пір року?
V. Фізкультхвилинка.
Руханка під музику з цеглинками LEGO.
VI. Закріплення нового матеріалу.
1. Гра «Правда- неправда» (Сигнальні картки «Смайлики»).
VІІ. Підсумок уроку.
Я дізнався (лась)…
Мені сподобалось…
Закінчився наш урок.
Працювали добре, друзі.
Тож відпочиньте по заслузі!
Спасибі всім хто працював.