ЯДС .Тема : Факти і таємниці. Досліджуємо організм людини.
Мета: узагальнити знання про роботу травної, кровоносної, дихальної та нервової системи, про взаємозв’язок усіх внутрішніх органів людини, розширити уявлення учнів про правила здорового способу життя та важливість їх дотримання, розвивати мислення, пам'ять , увагу, виховувати бережливе ставлення до свого організму.
Хід заняття:
Вчитель:
Найщіріші вітання!
В ефірі телепроєкт «Факти і таємниці». Телепроєкт в якому учасники не тільки узагальнюють свої знання та дізнаються про щось нове, а й переконуються в цьому методом спостережень і досліджень.
Учасники телепроєкту - учні 4 класу. Привітайте один одного оплесками.
Шановні гості телепроєкту (діти встають і кажуть «Вітаємо»)
І я, його ведуча – Надія Іванівна.
Нагадаю нашим учасникам що наш телепроєкт складається з 6 раундів. В кожному раунді необхідно буде виконати завдання, які я буду пояснювати поступово.
А спочатку дайте мені відповідь на таке запитання:
Що найнеобхідніше для організму людини?
Вірно-це здоров’я. А щоб знати як піклуватися про своє здоров’я, людина повинна знати як працює її організм, з яких органів складається. Отже,наш телепроєкт створено з метою узагальнити знання про системи органів людини, про правила здорового способу життя, про важливість бережливого ставлення до свого організму.
Сподіваюсь всі учасники налаштовані виключно на плідну працю. Тож стартуємо!
І увага, 1 раунд. «ФАКТ ЧИ ВИГАДКА»
Пропоную підготувати ваші долоньки і ніжки. Адже перший раунд має назву «Факт чи вигадка». Я буду читати твердження, якщо ви згодні з цим твердженням – плескаєте в долоньки. Якщо не згодні-тупочете ніжками.
1. Людина – живий організм. (Так)
2. В організмі людини розрізняють 7 систем органів. (Ні) (9 систем: нервова, кровоносна, опорно-рухова, дихальна, травна, видільна, ендокринна, статева, сенсорна).
3.Людина відрізняється від тварини тим що ходить на двох ногах.(Так).А ще? ( головний мозок більш розвинений, вміє фантазувати, доводити свою думку, всю роботу виконує руками).
4.До травної системи організму належить ротова порожнина, гортань і стравохід (Ні) ( ротова порожнина, глотка, стравохід, шлунок, тонка кишка, товста кишка і пряма кишка)
5.До нервової системи належать головний мозок, спинний мозок, нерви і кістковий мозок (Ні) (Кістковий мозок слугує нам для того щоб в ньому утворювалися нові клітини крові- еритроцити, тромбоцити, лейкоцити)
6.Печінка – єдиний орган що має здатність самовідновлення.(Так)
7.До кровоносної системи належать серце і кровоносні судини(Так)
8.Нерви складаються з нейронів (Так)
9.Всі системи органів тісно пов’язані між собою.( Так)
Поаплодували один одному, бо ми виконали завдання першого раунду.
Гарний початок!!! І ось на нас чекає раунд під номером 2. ЩО Я ЗНАЮ ПРО… (онлайн-вправа)
Ви дуже добре працюєте. І на нас вже зачекався раунд під номером 3.
«Таємниці»
Сьогодні багато вчених, які досліджують організм людини і роблять відкриття. Завдяки завданню третього раунду ми проведемо дослідження і дізнаємося таємниці людського організму. А допоможе нам в цьому наука математика.
Робота в групах:
Задачі:
Кров в організмі людини оновлюється через кожні 122 дні. Скільки разів на рік відбувається оновлення крові в організмі? (Рік-366 днів)
Для життя впродовж року людині необхідні кисень,їжа й питна вода в обсязі не менше 2 тонн. Скільки їх потрібно людині,щоб прожити 20 років?
Тіло людини на 2/3 складається з води. Скільки кілограмів від загальної маси тіла складає вода,якщо вага тіла 30 кг?
Організм дитини повинен отримати за добу
400 г овочів
50 г сиру
500 г фруктів
25 г олії
60 г крупи
300 г хліба
Скільки всього продуктів повинні вживати діти за добу? Результат записати в кілограмах і грамах
Дуже гарна робота. Ви справжні дослідники. І увага,4 раунд.
ВІДПОЧИНОК.
Скажіть мені будь ласка, що ж треба робити щоб всі органи працювали злагоджено і людина не хворіла?
( треба піклуватися про органи: дихати свіжим повітрям, вживати корисну їжу, робити дихальну гімнастику, займатися спортом. Тож завдання 4 раунду: Руханка
Відпочили, додали сили нашому організму.
І на нас вже зачекався раунд під номером 5. ДОШКА
Щоб всі органи працювали злагоджено треба рухатися, піклуватися про свій організм. А що ще треба робити?
Увага !завдання 5 раунду:на дошці є зображення дітей. На листочках запропоновані різні способи збереження здоров’я. Оберіть вірні.
Здоровий сон
Чисте повітря
Фрукти і овочі
Спорт
Корисна їжа
Прибирання
Шкідлива їжа
Алкоголь і паління
Стреси
Зміна діяльності
Травми
Книжки, вірші
Сподіваюсь всі запам’ятали, як треба піклуватися про свій організм,щоб не хворіти і бути щасливим.
А ми наблизились до 6, фінального раунду. СЕНКАН
Але спочатку я хочу у вас запитати : Чи важливо для вас бути здоровими?Чому?
Ну тоді прийшов час відкривати завдання 6 раунду, який має назву СЕНКАН.
Складіть сенкан (неримований вірш, який складається з 5 рядків) зі словом здоров’я
В кожної дитини є листочок:
1.Здоров’я
2.______________________________________ (2 прикметники)
3.______________________________________ ( 3 дієслова)
4.______________________________________ (речення зі словом «здоров’я»)
5.______________________________________( асоціація, 1 слово)
Бажаючі читають свої сенкани.
Рефлексія.
Нажаль, наш телепроєкт добігає кінця. Нагадайте мені, з якою метою його було створено? (узагальнити знання про системи органів людини, про правила здорового способу життя, про важливість бережливого ставлення до свого організму)
Сподіваюся всі будуть піклуватися про свій організм, адже це так важливо для кожної людини!
А зараз скажіть мені,будь ласка:
З яким настроєм ви закінчуєте наш телепроєкт?
Які висновки ви для себе зробили,що запам’ятали?
Самооцінювання з ЛЕГО:
Чи задоволені ви своєю участю у телепроєкті?
Підніміть червону цеглинку, якщо ви зрозуміли що вам треба ще раз повторити і узагальнити свої знання про організм людини.
Підніміть жовту цеглинку, якщо ви зрозуміли що ви вже багато знаєте про організм людини, але іноді у вас виникали труднощі у роботі.
Підніміть зелену цеглинку, якщо ви задоволені своєю роботою. Ви плідно попрацювали ,були уважними і тепер знаєте дуже багато про організм людини і як піклуватися про нього.
ДЗ .А щоб ще раз згадати як треба піклуватися про свій організм -вдома складіть пам’ятку «Я оберігаю свій організм»
А на цьому наш телепроєкт завершується. Дякую всім учасникам і шановним гостям. З вами була я, Надія Іванівна. І це був телепроєкт який доведе всі факти і розкриє всі таємниці. До наступних зустрічей.