ЯДС урок Що таке доба та рік

Про матеріал
Презентувала відкритий урок з предмету ЯДС, використовуючі новітні методи та підходи
Перегляд файлу

Дата: 06.12.2024 р.

Вчитель: Вамуш Катерина Сергіївна

Вашковецький ліцей

Клас: 2

Тема:  Що таке доба і рік?

Мета: ознайомити  учнів з обертанням  Землі  навколо своєї вісі за добу та з обертанням Землі навколо сонця за рік; дати поняття термінам «доба» та «рік»; допомогти з’ясувати послідовність подій протягом доби та року; актуалізувати  знання про  явища  природи;  розвивати  вміння  аналізувати  і  знаходити  шляхи  розв’язання проблеми, що розглядається; прищеплювати інтерес до пізнання світу.

Методичне забезпечення: ілюстративний матеріал, підручник, робочий зошит, відеосупровід

Методи та види робіт: бесіда, розповідь, індивідуальна робота, робота з підручником, робота в зошитах,робота в парах

Вид уроку: Вивчення нового матеріалу

Перебіг уроку

1. Організація класу

1.1.Привітання


Урок  ЯДС

Розпочинаємо  з  вами.

А  займемося  сьогодні

Серйозними  ділами.

Розкриємо  віконце

В  чудовий  світ  космічний.

Тож  часу  не  втрачаємо,

Зручненько  сідаємо

І  швидко до роботи приступаємо!


 

1.2. Перевірка готовності до уроку

- На уроці нам знадобиться підручник, зошит, зелений та червоний олівці, ручка., цеглинки Lego. Приберіть все зайве з парт. Сядьте рівненько, ми розпочинаємо.

.

 

1.3. Вправа «Хвилинка метереології»

- Сьогодні ми з Вами на уроці здійснимо уявну космічну подорож на ракеті. Але щоб здійснити політ, нам потрібно дослідити умови навколишнього середовища, щоб налаштуватися на безпечний виліт.

- Будь ласка, вчорашній черговий, зробіть нам доповідь про щоденні новини.

 

  •      Який сьогодні в нас день тижня?
  •      Яка зараз пора року?
  •      Який місяць?
  •      Яке число?
  •      Яка сьогодні погода?
  •      Чи були сьогодні протягом дня опади?
    •          Дякую!

1.4. Вправа «Кошик очікувань»

- Перед вами на дошці Кошик очікувань. Ви можете обрати один із трьох фруктів, і це буде означати чого ви очікуєте від уроку.

УЧНІ ПО ЧЕРЗІ ОБИРАЮТЬ ТА КЛЕЮТЬ ФРУКТИ НА КОШИК.

  •          Я щиро сподіваюся , що всі ваші очікування здійсняться, для того нам потрібно плідно працювати!

2Актуалізація опорних знань.

2.1.Бліцопитування

- Перш ніж ми приступимо до вивчення чогось нового, давайте пригадаємо, що вивчали на попередньому уроці. Дайте відповіді на питання

 

  •          Яку назву має планета, на якій ми живемо?
  •          Якої форми планета Земля?
  •          Хто такі космонавти?
  •          Наша планета постійно рухається?
  •          Що називають моделлю землі?

 

Наша земля – єдина планета Сонячної системи на якій є життя.

  1.           Робота над загадками
  •          Щоб почати дізнаватися щось нове, нам потрібен пароль.
  •          Попрацюємо із загадками, увага на екран. СЛАЙД 2

До вечора помирає, зранку оживає. (День)

Темно стало на дворі,
Сяє місяць угорі.
Спати треба, певна річ,
Бо прийшла на землю…  (Ніч) СЛАЙД 3

- ЧИМ ВІДПІЗНЯЄТЬСЯ ДЕНЬ І НІЧ? СЛАЙД 4

Росте дуб,

На ньому дванадцять гілок,

На гілці по чотири гнізда,

У гнізді по семеро яєчок,

Одна половина яйця біла, друга чорна.

1 рік

12 місяців

4 тижні

7 діб День, ніч СЛАЙД 5

  1.         Повідомлення теми і мети уроку
  •          Сьогодні ми з вами удосконалимо наші знання щодо обертання землі навколо сонця. Пригадаємо, що таке доба та що таке рік.
  1.         Вивчення нового матеріалу

 

  1. Робота з презентацією.
  •          Ми , як справжні знавці нашої природи, звісно ж знаємо з яких місяців складається рік. (повторення назв місяців) СЛАЙД 6-9
  1. Робота з підручником.
  •          Давайте прочитаємо повідомлення пана Мандрівника (ст.. 56)
  •          Розгляньте схему «Добове обертання Землі» (ст..56)
  •          Прочитайте висновок.
  1. Демонстрація обертання Землі навколо своєї осі за допомогою глобуса
  2. Перегляд мультфільму «Чому буває день і ніч»
  3. Фізкультхвилинка «Танці -зігріванці»
  4. Робота в парах

  Порадьтеся зі своїм сусідом по парті та підкресліть те, що відбувається вдень,  зеленим кольором, уночі — червоним

 

Спека,  зірки,  політ  кажанів,  спів  птахів,  місяць на небі, Полярна зірка на небі, високе сонце, прохолода, нічний сон.

  •          Давайте перевіримо правильність виконання завдання, користуючись конструктором Lego. Зачитуємо та показуємо зелену чи червону цеглинку.
  1. Розповідь з елементами бесіди (за презентацією).

Ви вже з’ясували, що Земля обертається навколо Сонця. Що ми спостерігаємо? (Земна вісь нахилена, тому одна частина земної кулі знаходиться ближче до Сонця, а інша — далі. При обертанні Землі навколо Сонця нахил земної осі не змінюється, тому в різний час різні частини земної кулі знаходяться ближче до Сонця і далі від нього.)

— А як рухається Земля навколо Сонця? (Вона рухається повільно.)

— Земля робить один оберт навколо Сонця за 365 діб, або за рік.

— Як ви вважаєте, що відбувається на земній кулі в тій частині, яка ближче до Сонця? (Там буде тепліше, значить, буде літо.)

— А в тій частині, яка далі від Сонця? (Там холодніше, тому там буде зима.)

— Подивіться уважно на малюнок.

 

Що тут показано? (Тут теж показано, що Земля обертається навколо Сонця, і на тій частині, яка ближче до Сонця,— літо, а на іншій, яка далі від Сонця,— зима.)

— Отже, чому на Землі змінюються пори року? (Це відбувається , тому що Земля обертається навколо Сонця.)

— Так ми відкрили таємницю зміни пір року на Землі та встановили, що Земля обертається навколо Сонця за 365 днів, тобто за рік.

 

 

 

Висновок.

Зміна дня і ночі — обертання Землі навколо своєї осі (доба).

Зміна пір року — обертання Землі навколо Сонця (рік).

 

  1. Робота з підручником.

Прочитайте повідомлення пана Мандрівника і з’ясуйте, що таке високосний рік.

  1.         Узагальнення і систематизація знань.

 

5.1. Гра «Чи правда це?» (з використанням цеглинок LEGO)

Якщо твердження, яке я прочитаю, правдиве – піднімайте зелену цеглинку, якщо ні - червону

Чи правда, що?..

  • Глобус — точне відтворення Землі, зменшене у десятки мільйонів разів.
  • Вісь глобуса не нахилена.
  • Земна вісь — це уявна лінія, навколо якої обертається Земля.
  • Рік має 364 дні.
  • Доба має 24 години.
  • В році є 3 пори року, кожна з яких становить 4 місяці.
  • В році є 12 місяців.
  • Рік – це повний оберт Землі навколо Сонця.
  • Доба – це повний оберт Землі навколо Сонця.

 

  1.           Кросворд
  •          Під час нашої подорожі, на околицях планети, ми впіймали сигнал, який надіслали незнайомі інопланетні істоти. Вони просять їм допомогти, знайти кодове слово, що полагодить їх навігатор і прискорить їх повернення у рідну галактику.

 

 

1

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

  1. Який перший місяць зими?
  2. Зменшена копія предмета або об’єкта.
  3. Рік – це повний оберт Землі навколо …
  4. 24 год – це …
  5. Яку форму має Земля?
  6. Рік має 12 …

6. Підсумок уроку. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності.

Вправа «П'ять речень»

Учні формулюють засвоєні знання про добовий і річний рух Землі п’ятьма реченнями.

  •          Наші інопланетні друзі, щоб віддячити вам, залишили таємну скриньк. Ці дарунки залишаться Вам на згадку.

 

doc
Додано
12 грудня 2024
Переглядів
515
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку