Як подолати шлях від конфлікту до порозуміння

Про матеріал
Коспект уроку насичений теоретичною, практичною та логічною роботою учнів. Вміщує в себе елементи роботи з психологом по пошуку взаєморозуміння
Перегляд файлу

 

Генічеська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1

Генічеської районної ради

Херсонської області

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку

 

 

Як подолати шлях від конфлікту до порозуміння

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала і провела

учитель історії, правознавства

та суспільствознавчих

дисциплін

Царьонкова Жанна

Сергіївна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Генічеськ

2018

 

Мета: ознайомити учнів із способами розпізнавання та розв’язування конфліктів; допомогти здобувачам освіти виробити правильну лінію поведінки для запобігання конфліктам та виходу з них; відпрацьовувати на практиці навички безконфліктного спілкування; розвивати комунікативні навички; терпеливість, толерантність у ставленні до людей; формувати вміння доказово, аргументовано, адекватно викладати свою точку зору та з повагою ставитися до думки опонента.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

ІІ. Актуалізація знань

  •                    Перегляд мультфільму «Міст». (до роботи готовий фліпчарт з пазлами)

- У чому, на вашу думку, причина конфлікту?

(на фліпчарт слово «непорозуміння»)

- За яких умов може виникнути конфлікт?

(учасники, спільний предмет, дії, спрямовані на загострення конфлікту)

- Якими компонентами підкріплювались дії героїв, що загострювали конфлікт?

(конфліктогени)

- Які конфліктогени зустрічаються нам у історії?

- Що таке конфлікт? (слайд)

- Які типи і види конфліктів ви можете назвати? (слайд)

- Яку умову конфлікту, що є на фліпчарті, варто замінити і таким чином нашим героям вирішити конфлікт конструктивно?

(На фліпчарті замінюємо слово «конфліктогени» на «обєднання, обговорення, уточнення»)

- Вітаємо, тільки що ми вивели формулу конструктивної поведінки, але не завжди вона допомагає, тому що…вам слово, аудиторія! Чому формула може не спрацювати? – правильно, тому що всі люди різні

(на дошці фото дітей – представників різних рас) – чим ми різнімося?

(колір шкіри, релігія, майновий та соціальний статус, стать…)

 

ІІІ. Мотивація

Ми сьогодні будемо розглядати дуже важливу тему. Але давайте поміркуємо разом – для того щоб узагалі по максимуму жити без стресів, до яких призводять конфлікти, нам потрібно вміти вираховувати конфліктонебезпечну особу, використовувати нашу формулу для вирішення конфлікту і себе, як можливого суб’єкта та об’єкта конфлікту відсторонюватися від негативних ситуацій.

(на відкритій дошці з’являється намальований учень).

Учитель: Дозвольте представити вам вашого нового однокласника. Ми сьогодні маємо навчитися самі і навчити його дуже важливій науці.

Що, на вашу думку, має стати метою нашого уроку?

(діти відповідають)

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Ніщо та не покаже характеру,

як гарна поведінка в конфлікті,

якого не можна уникнути.

Г. Тейлор

Ітак, для того щоб пройти шлях від конфлікту до порозуміння, ми маємо зрозуміти та з’ясувати які причини та емоції спонукають нас до таких негативних дій. Вашої допомоги просить ваш новий однокласник. Допоможемо йому!

(на дошку)

Враховуючи, що люди різні, темпераменти різні, рівень освіченості та культури різний, треба сказати що і стадій конфлікту є декілька.

Зараз вашій увазі вправа «СТОП-КАДР»

  • Які стадії ми можемо визначити?
    •    виникнення
    •    усвідомлення
    •    стадія початку відкритого протистояння
    •    ескалація
    •    кульмінація (найвища точка)
    •    завершення
    •    постконфліктна ситуація

 

 

 

відповідно і шляхи та стилі розв’язання можуть бути різні

(Слайд №6-10)

 

Практичне завдання

Отримуєте завдання на групи.

Завдання: розіграти ситуацію, довівши її до 3 стадій, використовуючи різні способи розв’язання конфлікту.

На нас дивиться знову ваш однокласник. Які ж якості допоможуть йому вийти зі схожих ситуацій? (Наліпки на фліпчарт).

Історичні портрети

(на дошці портрети А.Гітлера, У. бен Ладена, Ф.Війона)

- Про кого йде мова?

  • отримав чудову освіту;
  • був зайнятим релігійним фанатиком;
  • інженер – будівельник;
  • мав високі оцінки лише з фізкультури та малювання;
  • вступав до Віденської академії мистецтв;
  • став символом ТТZ та військовим злочинцем;
  • був автором шедеврів світової літератури;
  • мав всі вчені ступені, які існували в його епоху;
  • неодноразово був засуджений за крадіжку.

 

 

                                 що формує нас?

V. Висновки

  • повернення до формули, яку прописали на фліпчарті;
  • повернення до епіграфу, але вже з поясненням.

 

VІ. Рефлексія

Розкажіть однокласнику про свій сьогоднішній досвід.

 

VІІ. Д/з: знайти приклади конфліктів релігійних, міждержавних, міжособистісних та незвичайні приклади їх розв’язання.

doc
Додано
28 лютого 2020
Переглядів
659
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку