Урок №68. Які традиції українського народу тобі відомі?
Мета: розширювати світогляд із українських звичаїв; розвивати пам'ять, мислення, зв’язне мовлення, естетичний смак. Виховувати бережливе ставлення до культурної спадщини та звичаїв свого народу, почуття патріотизму.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Тип уроку: засвоєння знань.
Перебіг уроку:
І. Організація класу.
Вправа «ДО УСПІХУ».
ІІ.Актуалізація опорних знань.
Вправа «Дарунок Батьківщини».
- Діти, перерахуйте все найкраще, що подарувала вам Батьківщина (родину, друзів, улюблене заняття, тваринку, місце відпочинку, батьків, квіти, поля, море, ліси,сім’ю). (Батьківщину зобразити у вигляді сонця. Від сонця повинно відходити стільки промінців, скільки хорошого перерахували діти).
- Прослухайте вірш Надії Красоткіної «Моя найкраща в світі сторона». Чому Україна є для нас найкращою?
Моя найкраща в світі сторона,
Чарівна, неповторна, Україно!
Для мене в цілім світі ти — одна
І рідна, й мила, дорога, єдина.
Ми всі малі пагінчики твої
Прийшли у світ, щоб в нім добро творити.
Хоч, може, й кращі є на цій землі краї,
Та нам судилось в Україні жити.
Ми — патріоти, дочки і сини,
Для твого блага все в житті здолаєм!
Бо ти найкращий, краю мій ясний,
Вітчизну й матір ми не вибираєм.
А просто любимо, бо ця земля свята,
Вона нас народила і зростила.
Вітчизною зовемо неспроста,
Бо нам вона дала і душу, й крила.
ІІІ.Повідомлення теми.
Гра «Дешифрувальник».
- За допомогою цієї гри ми зможемо дізнатися тему нашого уроку.
|
а |
б |
в |
г |
1 |
А |
Ц |
Ї |
Р |
2 |
И |
Т |
Д |
І |
Код: 2б; 2г; 1а; 2в ; 2а; 1б; 2г; 1в (традиції)
- Молодці! Так, справді, темою нашого уроку буде традиції, а саме, традиції нашої України.
Отже, починаємо роботу.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота з віршем. Доберіть риму.
- Я читатиму початок, а ви додавайте хором слова:
На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, мила …(Україна).
І живуть тут люди добрі, працьовиті,
І скажу до речі, ще й …(талановиті).
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші …(складають).
Щоб жила і раділа кожна родина,
Щоб була щаслива наша …(Батьківщина)!
Гімнастика для очей
-А які традиції існують у вашій родині?
А зараз я хочу щоб ми поговорили про цінності. Чи знаєте ви що таке цінності?
V.Закріплення вивченого.
Бліц - опитування «Що я знаю про Україну?»
- А зараз ми з вами відкриємо робочий зошит на с.21 і виконаємо 5 завдання.
(Катерина Білокур. «Привіт урожаю».
1946 р. Полотно, олія. Зображено квіти та плоди, вирощені на родючій українській землі. Око милується багатим врожаєм, зібраним у літню та осінню пору. Все відтворено реалістично, з ледве помітним ухилом до декоративності.)
VІ.Підсумок уроку.
Рефлексія «Веселка»
Сьогодні ми ще раз пригадали українські звичаї, традиції нашої держави. Бо знати та шанувати їх потрібно завжди, адже ми з вами живемо в Україні, у нашім ріднім краї. А велика, священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях.
Кожен із нас знає, можливо чули від батьків, у школі, бачили по телебаченню, що зараз дуже нелегко на Батьківщині. А особливо тим хлопцям солдатам-патріотам, які її відстоюють. Тому я впевнена, що кожен із нас підтримує, зичить їм наснаги, терпіння та віри в перемогу