"Загальна характеристика Нової Каледонії" (презентація)

Про матеріал
В презентації розкрита роль Нової Каледоній як для країн Европи так і для світу вцілому. Виявлені особливості розвитку і розміщення виробництв первинної і вторинної сфери. Домінуючі складові третинного сектору. Характерні риси просторової організації господарства. Презентація буде добрим помічником вчителя у розповіді про країну.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Нова Каледонія

Номер слайду 2

Загальна площа 19 тис. км²Населення 100 237 осіб (2015)Острів відкритий Джеймсом Куком у 1774 роціНумеа — столиця країни

Номер слайду 3

Географічне положення. Межує на південному заході з економічною зоною Австралії, на півночі — з Вануату, на південному сході — з Фіджі. Нова Каледонія знаходиться в південно-західній частині Тихого океану і омивається з півночі Кораловим морем. Займає кілька островів: Нова Каледонія, архіпелаг Белепа, архіпелаг Луайоте, Острови Пен (Куничі), архіпелаг Честерфілд, острів Уолпол; острови Меттью і Хантера оскаржуються Вануату.

Номер слайду 4

Рельєф і клімат Рельєф: на заході — горбисті рівнини і низькі гірські пасма, на сході — гори, посічені крутими ущелинами. Місцями схили розділені плоскими пенепленами, максимальна висота 1628 м. Клімат тропічний.

Номер слайду 5

Галузі промисловості. Корисні копалини. Галузі промисловості: видобуток нікелю і заліза, кольорова металургія, рибальство. Корисні копалини: родовища нікелю (25 % розвіданих світових запасів) і заліза. Крім того, є поклади руд хрому, кобальту, марганцю, срібла, золота, свинцю, міді. 

Номер слайду 6

Сільське господарство. У сільському господарстві вирощуються: кавове дерево, кокосові пальми, картопля, соняшник, пшениця, кукурудза, ямс, таро, батат, маніока. Розводять велику рогату худобу, а також свині, кози, вівці і коні.

Номер слайду 7

Імпорт та Єкспорт. Експорт (1,3 млрд дол. В 2008) — ферронікель, нікелева руда, риба. Основні покупці — Франція 19 %, Японія 18 %, Іспанія 7 %, Китай 6,5 %, Бельгія 5 %. Імпорт (2 млрд дол. В 2008) — машини та обладнання, паливо, хімікати, продовольство. Основні постачальники — Франція 37 %, Сингапур 18 %, Австралія 11,5 %, Нова Зеландія 5 %.

Номер слайду 8

Демографія. Чисельність населення — 245 580 (перепис 2009). Річний приріст — 1,1 %. Фертильність — 2,15 народжень на жінку. Середня тривалість життя — 75 років (72 — у чоловіків, 78 — у жінок). Дитяча смертність — 6,9 на 1000. Етнічний склад: меланезійці (канаки) — 40,3 % (99 078 чол.), європейці (в основному французи) — 29,2 % (71 721 чол.), увеанці і футунці — 8,7 % (21 262 особи.), полінезійці — 2,0 % (4985 чол.), індонезійці — 1,6 % (3985 чол.), в'єтнамці — 1,0 % (2357 чол.), ні-вануату — 0,9 % (2327 чол.), інші — 16,2 % (39 865 чол.). (Перепис 2009 року) [1]Мови: французька (офіційна), а також 33 меланезійські та полінезійські діалекти. Релігії: більшість населення християни (католики — 60 %, протестанти — 30 %), а також мусульмани-суніти (4 %). Меланезійці, поряд з християнством, сповідують традиційні місцеві вірування. Грамотність — 96 %. Міське населення — 65 %.

Номер слайду 9

Висновок. Для Нової Каледонії характерні низький рівень розвитку господарства і життя населення. Економічно тісно зв'язана зі своїєю колишньою метрополією. Характер і структура господарства склалася під впливом розташування в екваторіальних і тропічних широтах та ізольованого існування. Головною галуззю є споживче сільське господарство. Зростає туристське, комунікаційне і стратегічне значення. Природне середовище  зазнало значної шкоди внаслідок зведення лісів, відкритих розробок корисних копалин, а також випробувань атомної зброї. На відміну від інших країн Меланезії, в Новій Каледонії європейська культура повністю переважає над культурою аборигенів. Особливо сильно таке переважання відчувається в столиці Нумеа, що представляє собою типово європейське місто. Села, населені аборигенами, сильно європеїзовані, хоча і зберігають в своїй зовнішності деякі традиційні риси.

pptx
До підручника
Соціально-економічна географія світу. (рівень стандарту, академічний рівень ) 10 клас (за редакцією Яценка Б. П.)
Додано
28 березня 2019
Переглядів
256
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку