Загальне поняття про іменник (питання, значення, роль і зв’язок з іншими словами в реченні за допомогою закінчень і прийменників).

Про матеріал
Формування предметних компетентностей: формування поняття про іменник як частину мови; умінь розпізнавати назви істот та неістот. формування ключових компетентностей: розвиток творчих здібностей, самостійності, уяви, самостійності, спостережливості.
Перегляд файлу

22.01.2020     Українська мова

Тема: Загальне поняття про іменник (питання, значення, роль і зв’язок з іншими словами в реченні за допомогою закінчень і прийменників). Іменники, що означають назви істот та неістот

Мета: формування предметних компетентностей: формування поняття про іменник як частину мови; умінь розпізнавати назви істот та неістот. формування ключових компетентностей: розвиток творчих здібностей, самостійності, уяви, самостійності,  спостережливості.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

                                                                Хід уроку:

I. Організація класу. Актуалізація учнів до навчальної роботи

І. Організаційний момент

1. Щоб урок пройшов немарно, 

 Треба сісти рівно й гарно. 

 Тож і ми часу не гаймо,

  Працювати починаймо.

2.Аутотренінг ( які ми на уроці?).

   У – уважні, 

   Р – розумні, 

 

 

 

 

 

1.

Б

І

Л

К

А

 

 

 

 

2.

Т

У

М

А

Н

 

 

 

 

3.

В

І

Т

Е

Р

 

 

 

4.

С

Н

І

Ж

И

Н

К

А

 

 

 

 

5.

О

С

І

Н

Ь

 

 

 

 

 

 

 

6.

З

И

М

А

 

7.

Б

У

Р

У

Л

Ь

К

А

 

 

   О – оперативні,

   К – кмітливі.

 

3. Розгадаємо кросворд.

1.Ой, яка ж вона гарненька , пишно хвоста і раденька, не звірятко -– просто диво, невгамовне, пустотливе. Вгору – вниз, на гілку з гілки.  Хто це буде , діти ?  ( Білка )

  1. Сиві воли усе поле залягли . ( Туман )
  2. Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( Вітер )
  3. Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала  краплею води. (Сніжинка)
  4. Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає . ( Осінь )
  5. Хто наткав волокна аж до лісу від вікна ? І сміється, задається

«От така ширина !» ( Зима )

       7.  Що росте догори коренем ? ( Бурулька )

    - Яке утворилося слово ? (Іменник)

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми починаємо досліджувати тему «Іменник» .

Будемо вчитися розпізнавати іменники за їх істотними ознаками, розрізняти назви істот і неістот, вчитись

-Уважно подивіться.

Які питаня ми поставимо до слів?

Шоколад, дідусь, хліб, парасолька, дощ, бджола.

ІІІ. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу

1. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

 Розгорніть зошити,запишіть дату і вид роботи. Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма .  ( Зз  зз  зи зм  ма  им  ) 

 -Яке слово можна утворити з цих буквосполучень ? ( Зима )   

 -А що означає слово зима ?

-До якої частини мови відноситься слово зима? (

2. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ

А)  Виконання  вправи  276

-Запишіть слова у два стовпчики: у перший-іменники, які відповідають на питання хто?, у другий - іменники, які відповідають на питання що?

https://vshkole.com.ua/images/gdz/3-klas/ukrainska-mova/vashulenko/276.jpg

Б) Ознайомлення з правилом

-Прочитайте правило.

-Чому в українській мові найбільше іменників?

( Бо іменники є назвами предметів. )

-Але іменники називають не тільки конкретні предмети. Ще вони називають пори року, місяці, дні тижня.

-Які нові слова ви знайшли? ( Назви істот та назви неістот)

-Як луна питання: « Хто ти?»

  Це є назвою істоти.

-Ну а як питання: « Що?»

  Це є назва неістот.

В) ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Г) РОБОТА В ГРУПАХ

 

Виконання вправи 277

- Прочитайте слова:

І група знаходить назви людей.

ІІ група знаходить назви тварин.

ІІІ група знаходить назви рослин.

- Складіть і запишіть з одним іменником речення.

 

Підкресліть іменники.

https://vshkole.com.ua/images/gdz/3-klas/ukrainska-mova/vashulenko/277.jpg

На яке питання вони віповідають?

Це назва істот чи неістот?

 

Г) ГРА «ОЖИВИ ІМЕННИК»

Трактор, банк, ліс, кухня, школа, будинок.

- Хто керує трактором?

- Хто працює в банку?

- Хто охороняє ліс?

- Хто працює на кухні?

- Хто навчається в школі?

- Хто будує будинки?

Д) ГРА «ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА»

-Коли чуємо назву істот, пінімаємо руку вгору.

-Коли чуємо назви неістот, стаємо на одну ногу.

 

Апельсин, бабуся, веселка, дитина, зима, зайчик, січень, учні, урок, люди.

 

Вправа 278

Виписати з вірша іменники за групами: назви істот та неістот

https://vshkole.com.ua/images/gdz/3-klas/ukrainska-mova/vashulenko/278.jpg

ІV. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

 

Гра «Мікрофон»

 

-Сьогодні  я зясувала, що іменники-назви істот відповідають на питання хто?

-Сьогодні  я зясувала, що іменники - назви неістот відповідають на питання що?

-Я зрозумів, що слово зима - це назва неістоти, бо називає пору року.

-Я зрозумів, що слово синичка – це назва істоти, бо називає пташку.

-Я застосовую іменники в мовленні, щоб ми могли  спілкуватись і розуміти один одного.

 

 

 

 

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

docx
Додано
24 квітня 2020
Переглядів
550
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку