Хай ваші літа будуть вашим багатством!
(родинне свято до Дня людей похилого віку)
(слайд-шоу з фото бабусь і дідусів) 1
(мелодія із к/ф «Гардемарини…»)
Ведуча. Не за горами високими, не за морями глибокими, не в тридесятому царстві, а в райському куточку благодатної України, поблизу стольного града Херсона жили в тяжкі повоєнні роки працьовиті та життєрадісні люди. І народились в сім’ях тих трударів донечки-зірочки та хлоп’ята-соколята…
(зачитуються пестливі імена з дитинства бабусь та дідусів)
Пестили їх матусі, доглядали, і виростали діти вродливі та працьовиті…І почали задивлятися на дівчат-красунь парубки, вибирати собі майбутніх дружин…
Потім були скромні сільські весілля, а згодом святкували у молодих родинах народження синів та донечок…
Ростили молодиці діточок, догоджали своїм чоловікам та свекрухам, працювали, не покладаючи рук, на колгоспних фермах та полях, і трохи зів яла їх врода, посмутніли очі, бо постукала вже в їхні двері осінь, і принесла сивину на скроні…
А далі все знову відбувалось як в добрих українських казках – розправили чоловіки плечі, посвітлішали очі у молодиць, випромінюючи тепло, ласку, радощі…У їхніх оселях з’ явились маленькі сонечка, які, простягнувши рученята, ще невміло і зворушливо пролепетали – ба-ба, ді-ду…
Прийшли в життя жінок і чоловіків ОНУКИ. А з ними повернулись молодість і завзяття, переможна жадоба до життя і прагнення виростити онуків, і дочекатися їх весілля, і вдарити лихом об землю, та заспівати онукам вже не колискової, а – весільної, і, як у пору чарівної юності, піти у танок…
(кліп на пісню «Бабушки- старушки», 7-8 клас) 2
Ведуча. І сьогодні, напередодні Дня людей похилого віку, ми вітаємо вас, дорогі бабусі і дідусі, у нашій шкільній оселі і запрошуємо на слово щире та родинне свято!
(пісня «Родина», Зуйкова І.) 3
Ведуча. Незважаючи на свою зайнятість, надала велику допомогу в організації і підготовці свята сільський голова Черненко В.Л. І сьогодні вона тут, разом з нами. Запрошуємо вас, Валентино Леонтіївно, до вітального слова!
Виступ сільського голови Черненко В.Л.
(пісня «Перед дзеркалом девчушка лет пяти...») 4
Ведуча. Досвічені, мудрі, добрі…Знаємо, нелегким було ваше життя… Багато хто з вас – діти воєнних років, які зазнали голоду, війни, розрухи…Та ваші душі відкриті у своїй щирості та любові до своїх дітей та онуків, ваші руки і досі не знають спочинку, ваша мудра порада допомагає рідним у скрутну хвилину…То ж сьогодні приймайте вітання від улюблених онучат!
(Монтаж учнів 1 класу)
( пісня «Бабуся і дідусь», 4 клас) 5
Ведуча. У цій залі стільки ласки і любові, стільки доброти і щедрості, що прийшли до нас Людиною Любов, Добро і Радість. Зустрічайте!
((Виходять Любов, Добро і Радість )
Любов. Я – Любов.
Любов – найбільше в світі почуття!
Вона не має меж, вона – безкрая!
З Любові починається життя,
Вона усе найкраще починає –
І крила для польоту нам дає,
І доброту народжує, і ласку…
Пустіть любов у серденько своє –
Вона народить в ньому дивну казку!
Добро. Я – Добро.
Людина починається з добра,
Із ласки, щирості, любові,
Із батьківської хати і двора,
Із теплоти, що є у кожнім слові.
Людина в світ приходить для добра,
Щоб в світі цім добро творити,
І зрозуміти всім давно пора -
Що в серденьку з добром нам треба жити!
Радість. Я – Радість. Як без мене жити?
Я з задоволенням іду до всіх!
Веселим жартом можу насмішити,
Люблю здоровий, життєдайний сміх!
Я – Радість. Як без мене жити?
Тому й прийшла сьогодні я до всіх,
Щоб в свято вас розвеселити,
Подарувати вам веселий сміх!
Ведуча. Дорогі наші бабусі та дідусі, вам так личить посмішка на обличчі! Посміхайтеся на здоров’ я із усмішок Павла Глазового, які дарують вам ваші внучата…
(усмішки П. Глазового, 2-3 клас)
(Пісня «Бабуся-сонечко», Тригуб Р. і 5 клас) 6
Ведуча. Так, бабусі – це втілення доброти та ласки, працелюбності та мудрості, щедрості та відданості. І найбільша нагорода для них – це любов та повага онучат…Цей вірш-освідчення в коханні звучить для вас, дорогенькі! А читає його наймолодша учасниця нашої програми – Колива Єва. Давайте підтримаємо її оплесками!
(вірш про бабусю, читає Колива Є. )
(Танець з обручами, 4 клас) 7
Ведуча. Казка…Вона є невід’ємною частиною спілкування бабусь, дідусів та внучат. Поділіться, шановні, з нами, які казки ви розповідаєте своїм онукам?
(відповіді бабусь та дідусів)
Та однією з перших улюблених казок, яка переходить із покоління в покоління, є казка «Ріпка». Сьогодні вам її дарують ваші онуки, та не просту, а на сучасний лад. Зустрічайте!
(мелодія «В гостях у казки») 8
(Казка «Ріпка» на сучасний лад)
Ведуча. У кожного із вас, дорогі наші гості, є свої уподобання, свої захоплення…
(надати слово Голуб б.Зіні, прочитає авторський вірш )
(ансамбль «Калинонька», лірична) 9
(ансамбль «Калинонька», жартівлива) 10
Ведуча. А тепер перевіримо, чи впізнаєте ви своїх онуків, коли вони пізно вночі повертаються додому з побачення?(Конкурс: 1 бабуся, 1 дідусь – з зав’язаними очима впізнають онука, онучку)
- А чи є такі бабусі, що ходять на побачення? Є? Немає? Звісно, їм ніколи…їхні руки не знають спочинку. (Конкурс: 5 бабусь, 1 онук – впізнати бабусю по руках)
Ведуча. Провівши, опитування, ми побачили, що ви, дорогі бабусі і дідусі, любите не тільки українські народні пісні, а й пісні у виконанні Валентини Толкунової, Софії Ротару, Миколи Гнатюка, Алли Кудлай, Філіпа Кіркорова,Алли Пугачової, Миколи Баскова, Лариси Доліної, Юрія Антонова…
Ви жартуєте разом з Вєркою Сердючкою, милуєтеся Чорнобривцями, Білими розами, Смерекою, Червоною калиною, Лавандою, мрієте під Маліновку Под крышей дома своего, що головне – Погода в доме, просите – Ой, мороз, мороз, не морозь меня, думаючи – Виновата ли я, і впевнені, що:
«Призрачно все в этом мире бушующем,
Есть только миг – за него и держись,
Есть только миг между прошлым и будущим,
Именно он называется ЖИЗНЬ….»
Та найулюбленішою піснею стала багатьом знаменита «Червона рута»! І сьогодні вона звучить для вас. Співайте разом з нами!
(пісня «Червона рута», 9 клас) 11
Ведуча. (вірш «Мама»)…Как жаль, что понимаем - лиш теряя,
Что мир БЕЗ МАМ и ХОЛОДЕН, и ПУСТ…
Давайте ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ пом’янемо своїх рідних, і згадаємо з пошаною напередодні Дня працівників освіти ВЧИТЕЛІВ, яких немає уже в живих…
(Хвилина мовчання)
(Пісня «Эхо любви», слайд-шоу «Пам’ять») 12
Ведуча. Нехай же теперішнє ваше життя буде насичене лише гарними новинами, приємними зустрічами, миром і надією на краще!
(Хореографічна композиція «Желаем») 13
Ведуча. Ми дякуємо вам, дорогі гості, що ви прийшли на наше свято, розділили радість спілкування, і хочемо, щоб кожен день вам додавав бадьорості, здоров’я, щоб сонячне проміння зігрівало вам серця, а наші слова подяки возвеличували ваші душі.
(Пісня «Мої батьки», Братченко Валентин) 14
Ведуча. Вітаємо вас зі святом! Хай ваші роки будуть вашим багатством, а душа – завжди молодою! І – ніколи не втрачайте почуття гумору!
Слайд-шоу «Зі святом!» 15
Ведуча. Запрошуємо вас до чаювання та до приємних спогадів!
Фото на пам’ ять
(Слайд-шоу «Згадаймо молодість») 16